Stembureau Gymzaal Slenk in Groningen (2025)
Postcode 9746 RS · Wijk Nieuw-West
Hier zijn 1.040 geldige stemmen uitgebracht. D66 werd hier de grootste met 28,6% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| D66 | 297 | 28,6% | 24,4% | +4,2 pp | 0,8% |
| GroenLinks-PvdA | 223 | 21,4% | 24,0% | −2,6 pp | 0,6% |
| VVD | 156 | 15,0% | 10,3% | +4,7 pp | 1,0% |
| CDA | 92 | 8,8% | 8,6% | +0,2 pp | 0,7% |
| PVV | 69 | 6,6% | 8,4% | −1,7 pp | 0,6% |
| JA21 | 29 | 2,8% | 3,5% | −0,7 pp | 0,6% |
| SP | 26 | 2,5% | 4,6% | −2,1 pp | 0,4% |
| BBB | 25 | 2,4% | 1,2% | +1,2 pp | 1,4% |
| Forum voor Democratie | 24 | 2,3% | 3,0% | −0,7 pp | 0,5% |
| Volt | 23 | 2,2% | 2,1% | +0,1 pp | 0,7% |
| Partij voor de Dieren | 20 | 1,9% | 4,0% | −2,1 pp | 0,3% |
| DENK | 15 | 1,4% | 0,8% | +0,7 pp | 1,3% |
| ChristenUnie | 14 | 1,3% | 2,2% | −0,9 pp | 0,4% |
| 50PLUS | 10 | 1,0% | 0,8% | +0,2 pp | 0,9% |
| SGP | 8 | 0,8% | 0,6% | +0,2 pp | 0,9% |
| NSC | 3 | 0,3% | 0,4% | −0,1 pp | 0,6% |
| BIJ1 | 2 | 0,2% | 0,6% | −0,4 pp | 0,2% |
| BVNL | 1 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp | 0,5% |
| FNP | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp | 0,8% |
| LP | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp | 0,7% |
| Piratenpartij | 1 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp | 0,5% |
| Vrede voor Dieren | 0 | 0,0% | 0,2% | −0,2 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Groningen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier +4,7 pp meer dan gemiddeld in Groningen.
- Qua gewicht is dit het 35e van de 173 stembureaus: 0,7% van alle geldige stemmen in Groningen en 0,0100% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 142 stemmen in Groningen komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Groningen
- BSV Ruischerbrug 1.040 stemmen · D66 21%
- University College Groningen (RUG) 1.039 stemmen · D66 33%
- Buurtcentrum Stadspark 1.043 stemmen · D66 24%
- Willem Dreesflat 1.034 stemmen · GroenLinks-PvdA 29%
- Maartenshof 1.049 stemmen · GroenLinks-PvdA 25%
- Gymzaal Stoepemaheerd 1.009 stemmen · GroenLinks-PvdA 27%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.