Stembureau Zijlkade 2 in Groningen (2023)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2022

Postcode 9613 CV · Wijk Meerstad e.o.

Hier zijn 825 geldige stemmen uitgebracht. GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 24,1% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
GroenLinks-PvdA 199 24,1% 30,5% −6,4 pp 0,4%
VVD 152 18,4% 10,6% +7,8 pp 1,0%
Nieuw Sociaal Contract 128 15,5% 11,6% +3,9 pp 0,8%
PVV 101 12,2% 13,2% −0,9 pp 0,5%
D66 95 11,5% 9,0% +2,5 pp 0,7%
SP 25 3,0% 4,3% −1,3 pp 0,4%
BBB 23 2,8% 2,3% +0,5 pp 0,7%
Partij voor de Dieren 23 2,8% 4,1% −1,4 pp 0,4%
ChristenUnie 21 2,5% 2,6% −0,0 pp 0,6%
Forum voor Democratie 13 1,6% 2,0% −0,4 pp 0,5%
CDA 11 1,3% 2,1% −0,7 pp 0,4%
Volt 10 1,2% 3,8% −2,6 pp 0,2%
BVNL / Groep Van Haga 8 1,0% 0,4% +0,6 pp 1,3%
DENK 8 1,0% 0,9% +0,1 pp 0,6%
JA21 6 0,7% 0,7% +0,1 pp 0,6%
50PLUS 1 0,1% 0,3% −0,1 pp 0,3%
LEF - Voor de Nieuwe Generatie 1 0,1% 0,1% +0,0 pp 0,8%
BIJ1 0 0,0% 0,6% −0,6 pp 0,0%
LP 0 0,0% 0,1% −0,1 pp 0,0%
Nederland met een PLAN 0 0,0% 0,1% −0,1 pp 0,0%
Piratenpartij - De Groenen 0 0,0% 0,1% −0,1 pp 0,0%
Samen voor Nederland 0 0,0% 0,0% −0,0 pp 0,0%
Splinter 0 0,0% 0,1% −0,1 pp 0,0%
SGP 0 0,0% 0,5% −0,5 pp 0,0%

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Groningen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier +7,8 pp meer dan gemiddeld in Groningen.
  • Qua gewicht is dit het 96e van de 173 stembureaus: 0,6% van alle geldige stemmen in Groningen en 0,0080% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 178 stemmen in Groningen komt van dit stembureau.

Andere stembureaus in Groningen

Alle stembureaus in Groningen

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.