Stembureau Gymzaal Slenk in Groningen
Postcode 9746 RS · Wijk Nieuw-West
Hier waren 811 kiezers toegelaten (0,7% van alle toegelaten kiezers in Groningen) en zijn 809 geldige stemmen uitgebracht. GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 23,6% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GroenLinks-PvdA | 191 | 23,6% | 25,0% | −1,4 pp | 0,7% |
| D66 | 154 | 19,0% | 12,3% | +6,7 pp | 1,1% |
| VVD | 109 | 13,5% | 8,9% | +4,6 pp | 1,1% |
| Stadspartij 100% voor Groningen | 82 | 10,1% | 7,0% | +3,2 pp | 1,0% |
| CDA | 68 | 8,4% | 7,0% | +1,4 pp | 0,8% |
| Partij voor de Dieren | 39 | 4,8% | 8,1% | −3,3 pp | 0,4% |
| ChristenUnie | 29 | 3,6% | 3,8% | −0,3 pp | 0,7% |
| SP | 27 | 3,3% | 6,5% | −3,1 pp | 0,4% |
| PVV | 23 | 2,8% | 3,2% | −0,3 pp | 0,6% |
| Forum voor Democratie | 21 | 2,6% | 3,7% | −1,1 pp | 0,5% |
| Student en Stad | 20 | 2,5% | 7,5% | −5,1 pp | 0,2% |
| Volt | 20 | 2,5% | 2,6% | −0,2 pp | 0,7% |
| Partij voor het Noorden | 17 | 2,1% | 3,4% | −1,3 pp | 0,4% |
| BBB | 5 | 0,6% | 0,6% | +0,0 pp | 0,7% |
| DURF | 4 | 0,5% | 0,4% | +0,1 pp | 0,8% |
| Blanco | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Groningen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Rik Heiner (VVD) · 66 stemmen · 8,2% van alle stemmen hier
- Jim Lo-A-Njoe (D66) · 53 stemmen · 6,6% van alle stemmen hier
- Mirjam Wijnja (GroenLinks-PvdA) · 52 stemmen · 6,4% van alle stemmen hier
- Rik van Niejenhuis (GroenLinks-PvdA) · 50 stemmen · 6,2% van alle stemmen hier
- Andrea Poelstra-Bos (D66) · 48 stemmen · 5,9% van alle stemmen hier
- Yaneth Menger (Stadspartij 100% voor Groningen) · 36 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
- Justine Jones (GroenLinks-PvdA) · 29 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
- Cassandra Hensen (VVD) · 25 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- Jalt de Haan (CDA) · 24 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Janette Bosma (Partij voor de Dieren) · 22 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Jint Hoeksema (CDA) · 19 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Lutske Pultrum (Stadspartij 100% voor Groningen) · 18 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Kelly Blauw (PVV) · 18 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Anna Westerhof (Forum voor Democratie) · 16 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Peter Rebergen (ChristenUnie) · 14 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: D66 haalde hier +6,7 pp meer dan gemiddeld in Groningen.
- Qua gewicht is dit het 54e van de 153 stembureaus: 0,7% van alle geldige stemmen in Groningen en 0,0106% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 143 stemmen in Groningen komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 730 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 81 |
| Toegelaten kiezers | 811 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 811 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 2 (0,2%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,25% van de stembiljetten, tegen 0,46% in Groningen en 0,58% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Groningen
- Willem Dreesflat 815 stemmen · GroenLinks-PvdA 27%
- Het Floreshuis 809 stemmen · GroenLinks-PvdA 24%
- ZINN (locatie De Brink) 818 stemmen · GroenLinks-PvdA 33%
- San Salvatorkerk 808 stemmen · GroenLinks-PvdA 27%
- San Salvatorkerk 820 stemmen · GroenLinks-PvdA 28%
- Wijkcentrum De Schakel 807 stemmen · GroenLinks-PvdA 19%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.