Stembureau Het Apostolisch Genootschap in Enkhuizen (2025)
Postcode 1602 JA · Wijk Enkhuizen Noord
Hier zijn 1.134 geldige stemmen uitgebracht. D66 werd hier de grootste met 17,5% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| D66 | 199 | 17,5% | 17,8% | −0,2 pp | 10,1% |
| PVV | 192 | 16,9% | 17,0% | −0,1 pp | 10,2% |
| VVD | 165 | 14,6% | 14,8% | −0,3 pp | 10,1% |
| CDA | 129 | 11,4% | 11,0% | +0,4 pp | 10,6% |
| GroenLinks-PvdA | 118 | 10,4% | 11,7% | −1,3 pp | 9,1% |
| JA21 | 87 | 7,7% | 6,6% | +1,1 pp | 12,0% |
| Forum voor Democratie | 74 | 6,5% | 6,4% | +0,2 pp | 10,5% |
| SGP | 59 | 5,2% | 1,6% | +3,6 pp | 34,3% |
| BBB | 19 | 1,7% | 2,3% | −0,6 pp | 7,6% |
| SP | 19 | 1,7% | 2,4% | −0,7 pp | 7,1% |
| Partij voor de Dieren | 17 | 1,5% | 2,0% | −0,5 pp | 7,7% |
| ChristenUnie | 15 | 1,3% | 1,0% | +0,4 pp | 14,2% |
| 50PLUS | 13 | 1,1% | 2,0% | −0,8 pp | 5,9% |
| Volt | 12 | 1,1% | 0,9% | +0,1 pp | 11,9% |
| BVNL | 5 | 0,4% | 0,3% | +0,2 pp | 17,9% |
| DE LINIE | 3 | 0,3% | 0,1% | +0,2 pp | 25,0% |
| Vrede voor Dieren | 3 | 0,3% | 0,2% | +0,0 pp | 12,5% |
| DENK | 2 | 0,2% | 1,3% | −1,1 pp | 1,4% |
| NSC | 2 | 0,2% | 0,4% | −0,3 pp | 4,2% |
| LP | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp | 12,5% |
| BIJ1 | 0 | 0,0% | 0,2% | −0,2 pp | 0,0% |
| FNP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| NL PLAN | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Piratenpartij | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Enkhuizen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GroenLinks-PvdA haalde hier −1,3 pp minder dan gemiddeld in Enkhuizen.
- Qua gewicht is dit het 4e van de 9 stembureaus: 10,3% van alle geldige stemmen in Enkhuizen en 0,0109% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 10 stemmen in Enkhuizen komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Enkhuizen
- Wijkcentrum de Bonte Veer 1 (wijkcentrum) 1.584 stemmen · PVV 20%
- De Drommedaris 1.132 stemmen · D66 22%
- Wijkcentrum de Bonte Veer 2 (restaurant) 1.592 stemmen · PVV 22%
- RSG Enkhuizen 1.120 stemmen · D66 20%
- De Westerkerk 1.764 stemmen · D66 22%
- Woonzorgcomplex Herfstzon 1.070 stemmen · D66 19%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.