Stembureau Het Apostolisch Genootschap in Enkhuizen (2018)
Postcode 1602 JA · Wijk Enkhuizen Noord
Hier waren 689 kiezers toegelaten (8,9% van alle toegelaten kiezers in Enkhuizen) en zijn 683 geldige stemmen uitgebracht. SP werd hier de grootste met 18,9% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| SP | 129 | 18,9% | 23,0% | −4,1 pp | 7,4% |
| ChristenUnie-SGP | 83 | 12,2% | 5,9% | +6,2 pp | 18,4% |
| D66 | 82 | 12,0% | 11,2% | +0,8 pp | 9,6% |
| VVD | 81 | 11,9% | 13,4% | −1,6 pp | 7,9% |
| Nieuw Enkhuizen | 75 | 11,0% | 11,1% | −0,1 pp | 8,9% |
| CDA | 74 | 10,8% | 12,2% | −1,4 pp | 8,0% |
| Het Enkhuizer Alternatief | 65 | 9,5% | 8,2% | +1,3 pp | 10,4% |
| PvdA | 53 | 7,8% | 9,3% | −1,6 pp | 7,5% |
| Voor Enkhuizen | 41 | 6,0% | 5,7% | +0,3 pp | 9,5% |
| Blanco | 4 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Enkhuizen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Margreet Keesman (SP) · 98 stemmen · 14,3% van alle stemmen hier
- Rob van Reijswoud (VVD) · 55 stemmen · 8,1% van alle stemmen hier
- Arnoud Hotting (ChristenUnie-SGP) · 46 stemmen · 6,7% van alle stemmen hier
- Hans Langbroek (Het Enkhuizer Alternatief) · 41 stemmen · 6,0% van alle stemmen hier
- Jaap Koning (D66) · 37 stemmen · 5,4% van alle stemmen hier
- Jannie Aukes-van der Weiden (Nieuw Enkhuizen) · 37 stemmen · 5,4% van alle stemmen hier
- Jacco Sandstra (PvdA) · 32 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
- Machteld Buit (D66) · 28 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
- Jan van der Werf (CDA) · 26 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
- Claas Huisman (CDA) · 18 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Theo de Geus (ChristenUnie-SGP) · 14 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Michel de Jong (Voor Enkhuizen) · 14 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Gelske Nauta (SP) · 10 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
- Herma Compaan-Wisselink (ChristenUnie-SGP) · 10 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
- Jan Bruin (Voor Enkhuizen) · 10 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: ChristenUnie-SGP haalde hier +6,2 pp meer dan gemiddeld in Enkhuizen.
- Qua gewicht is dit het 8e van de 9 stembureaus: 9,0% van alle geldige stemmen in Enkhuizen en 0,0101% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 11 stemmen in Enkhuizen komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 627 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 62 |
| Toegelaten kiezers | 689 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 689 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 6 (0,9%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,87% van de stembiljetten, tegen 1,06% in Enkhuizen en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Enkhuizen
- Tijdelijke stemunit Voor Anker Kadijken 717 stemmen · VVD 20%
- Woonzorgcomplex Overvest 592 stemmen · SP 30%
- P.C. BS Het Mozaïek, Toereppel 806 stemmen · SP 25%
- NS Stationshal Enkhuizen 849 stemmen · SP 22%
- Woonzorgcomplex Herfstzon 861 stemmen · SP 23%
- P.C. BS Het Mozaïek, Spaans Leger 866 stemmen · SP 23%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.