Hoe stemde Stad binnen de Linie-West in Den Helder?

Ook bekijken: 2025 · 2023 · 2022

Met stembureaus in onder meer: Indische buurt-Noord, Geleerdenbuurt, Oud Den Helder, Tuindorp-West

Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart 2026 zijn bij de 5 stembureaus in Stad binnen de Linie-West 3.127 geldige stemmen uitgebracht (15,6% van alle stemmen in Den Helder). BEHOORLIJK BESTUUR werd hier de grootste met 16,8%. Vergeleken met heel Den Helder scoorden BEHOORLIJK BESTUUR (+2,2 pp) en Stadspartij Den Helder (+1,2 pp) hier hoger en Forum voor Democratie (−1,7 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
BEHOORLIJK BESTUUR 526 16,8% 14,6% +2,2 pp
CDA 317 10,1% 11,7% −1,5 pp
VVD 288 9,2% 10,6% −1,4 pp
Stadspartij Den Helder 253 8,1% 6,9% +1,2 pp
D66 227 7,3% 6,3% +1,0 pp
Beter voor Den Helder 205 6,6% 6,8% −0,2 pp
Forum voor Democratie 193 6,2% 7,9% −1,7 pp
GROENLINKS 176 5,6% 4,7% +1,0 pp
FRACTIE PASTOOR 155 5,0% 5,1% −0,1 pp
PvdA 154 4,9% 4,4% +0,5 pp
ChristenUnie 147 4,7% 4,3% +0,4 pp
PVV 113 3,6% 4,2% −0,6 pp
50PLUS 109 3,5% 3,3% +0,2 pp
SP 108 3,5% 3,0% +0,5 pp
Samen Actief Den Helder 79 2,5% 3,2% −0,6 pp
Senioren Partij Den Helder 64 2,0% 2,9% −0,9 pp
Piratenpartij 13 0,4% 0,3% +0,1 pp
Blanco en ongeldig20Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Stembureaus in Stad binnen de Linie-West

Andere wijken in Den Helder

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Den Helder · Alle stembureaus