Stembureau Buurtvereniging 't Kraaienest in Den Helder

Ook bekijken: 2025 · 2023 · 2022 · 2018

Postcode 1782 XA · Wijk Stad binnen de Linie-West

Hier waren 672 kiezers toegelaten (3,3% van alle toegelaten kiezers in Den Helder) en zijn 664 geldige stemmen uitgebracht. BEHOORLIJK BESTUUR werd hier de grootste met 15,4% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
BEHOORLIJK BESTUUR 102 15,4% 14,6% +0,7 pp 3,5%
Stadspartij Den Helder 65 9,8% 6,9% +2,9 pp 4,7%
CDA 56 8,4% 11,7% −3,3 pp 2,4%
Forum voor Democratie 50 7,5% 7,9% −0,4 pp 3,2%
GROENLINKS 44 6,6% 4,7% +2,0 pp 4,7%
PVV 44 6,6% 4,2% +2,4 pp 5,2%
SP 41 6,2% 3,0% +3,2 pp 6,8%
VVD 38 5,7% 10,6% −4,9 pp 1,8%
Beter voor Den Helder 37 5,6% 6,8% −1,2 pp 2,7%
FRACTIE PASTOOR 37 5,6% 5,1% +0,5 pp 3,6%
PvdA 35 5,3% 4,4% +0,9 pp 4,0%
D66 30 4,5% 6,3% −1,8 pp 2,4%
50PLUS 28 4,2% 3,3% +0,9 pp 4,3%
ChristenUnie 25 3,8% 4,3% −0,5 pp 2,9%
Samen Actief Den Helder 18 2,7% 3,2% −0,5 pp 2,8%
Senioren Partij Den Helder 12 1,8% 2,9% −1,1 pp 2,1%
Piratenpartij 2 0,3% 0,3% −0,0 pp 3,0%
Blanco5Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig2Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Den Helder, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Ron van Wamel (BEHOORLIJK BESTUUR) · 30 stemmen · 4,5% van alle stemmen hier
  2. Petra Bais (VVD) · 30 stemmen · 4,5% van alle stemmen hier
  3. Frank Feeburg (PVV) · 30 stemmen · 4,5% van alle stemmen hier
  4. Marije Boessenkool (GROENLINKS) · 29 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
  5. Sjoerd Oudijk (BEHOORLIJK BESTUUR) · 27 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
  6. Nadine Gatowinas (Stadspartij Den Helder) · 26 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
  7. Edwin Krijns (CDA) · 23 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
  8. Antonio Plas (Forum voor Democratie) · 23 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
  9. Roos Beltman (SP) · 20 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
  10. Ton Schuitemaker (SP) · 17 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
  11. Carlo Assorgia (Beter voor Den Helder) · 16 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
  12. Stefan Milatz (D66) · 16 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
  13. Richard de Graaf (PvdA) · 16 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
  14. Dina Polonius-Padmore (ChristenUnie) · 13 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
  15. Robert Vink (Forum voor Democratie) · 12 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier −4,9 pp minder dan gemiddeld in Den Helder.
  • Qua gewicht is dit het 11e van de 34 stembureaus: 3,3% van alle geldige stemmen in Den Helder en 0,0087% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 30 stemmen in Den Helder komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen672
Geldige volmachtbewijzen0
Toegelaten kiezers672
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)671
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)−1
Blanco en ongeldig7 (1,0%)

Er zijn 1 stembiljet minder geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 1,04% van de stembiljetten, tegen 0,70% in Den Helder en 0,58% in heel Nederland.

Bij dit stembureau is bij de telling gemeld: toegelaten kiezers opnieuw vastgesteld.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Den Helder

Alle stembureaus in Den Helder

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.