Hoe stemde Nieuw Den Helder-Oost in Den Helder?
Met stembureaus in onder meer: Schepenbuurt, Nieuwlandbuurt, Golfstroombuurt
Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart 2026 zijn bij de 4 stembureaus in Nieuw Den Helder-Oost 2.029 geldige stemmen uitgebracht (10,1% van alle stemmen in Den Helder). BEHOORLIJK BESTUUR werd hier de grootste met 13,0%. Vergeleken met heel Den Helder scoorden ChristenUnie (+3,8 pp) en Beter voor Den Helder (+3,0 pp) hier hoger en VVD (−2,1 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| BEHOORLIJK BESTUUR | 263 | 13,0% | 14,6% | −1,7 pp |
| CDA | 201 | 9,9% | 11,7% | −1,8 pp |
| Beter voor Den Helder | 198 | 9,8% | 6,8% | +3,0 pp |
| Forum voor Democratie | 179 | 8,8% | 7,9% | +0,9 pp |
| VVD | 172 | 8,5% | 10,6% | −2,1 pp |
| ChristenUnie | 164 | 8,1% | 4,3% | +3,8 pp |
| D66 | 123 | 6,1% | 6,3% | −0,2 pp |
| Stadspartij Den Helder | 105 | 5,2% | 6,9% | −1,7 pp |
| FRACTIE PASTOOR | 95 | 4,7% | 5,1% | −0,4 pp |
| PvdA | 92 | 4,5% | 4,4% | +0,2 pp |
| GROENLINKS | 83 | 4,1% | 4,7% | −0,6 pp |
| Senioren Partij Den Helder | 79 | 3,9% | 2,9% | +1,0 pp |
| PVV | 79 | 3,9% | 4,2% | −0,4 pp |
| 50PLUS | 71 | 3,5% | 3,3% | +0,2 pp |
| SP | 62 | 3,1% | 3,0% | +0,1 pp |
| Samen Actief Den Helder | 57 | 2,8% | 3,2% | −0,4 pp |
| Piratenpartij | 6 | 0,3% | 0,3% | −0,0 pp |
| Blanco en ongeldig | 23 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | ||
Stembureaus in Nieuw Den Helder-Oost
- M.F.C. 't Wijkhuis Schepenbuurt · 1784 EA · 832 stemmen · BEHOORLIJK BESTUUR 14%
- Algemene Tuindersvereniging Texelstroom Schepenbuurt · 1784 EA · 472 stemmen · Beter voor Den Helder 15%
- De Draaikolk Nieuwlandbuurt · 1784 BJ · 382 stemmen · VVD 13%
- De Groenevecht Golfstroombuurt · 1784 TG · 343 stemmen · CDA 14%
Andere wijken in Den Helder
- Julianadorp 4.571 stemmen · VVD 14%
- Stad binnen de Linie-Oost 3.806 stemmen · BEHOORLIJK BESTUUR 15%
- De Schooten 3.305 stemmen · BEHOORLIJK BESTUUR 17%
- Stad binnen de Linie-West 3.127 stemmen · BEHOORLIJK BESTUUR 17%
- Nieuw Den Helder-West 2.029 stemmen · BEHOORLIJK BESTUUR 15%
- Het Koegras 1.242 stemmen · CDA 23%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.