Hoe stemde Stationsbuurt in Den Haag in 2018?

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2022

Met stembureaus in onder meer: Rivierenbuurt-Noord, Huygenspark, Rivierenbuurt-Zuid

Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 21 maart 2018 zijn bij de 7 stembureaus in Stationsbuurt 7.213 geldige stemmen uitgebracht (3,7% van alle stemmen in Den Haag). GROENLINKS werd hier de grootste met 19,0%. Vergeleken met heel Den Haag scoorden GROENLINKS (+8,4 pp) en D66 (+6,2 pp) hier hoger en Groep de Mos / Hart voor Den Haag (−8,4 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
GROENLINKS 1.373 19,0% 10,6% +8,4 pp
D66 1.341 18,6% 12,3% +6,2 pp
VVD 708 9,8% 13,9% −4,1 pp
Groep de Mos / Hart voor Den Haag 604 8,4% 16,8% −8,4 pp
Haagse Stadspartij 581 8,1% 5,6% +2,4 pp
PvdA 541 7,5% 6,5% +1,0 pp
Partij voor de Dieren 449 6,2% 5,3% +1,0 pp
CDA 298 4,1% 6,5% −2,4 pp
PVV 219 3,0% 4,7% −1,6 pp
ChristenUnie-SGP 208 2,9% 3,2% −0,3 pp
SP 185 2,6% 2,7% −0,1 pp
NIDA 156 2,2% 2,3% −0,1 pp
Islam Democraten 133 1,8% 3,6% −1,7 pp
Partij van de Eenheid 117 1,6% 2,1% −0,5 pp
50PLUS 83 1,2% 2,3% −1,1 pp
Haagse Toekomst 62 0,9% 0,4% +0,4 pp
Bond voor Studenten Actie 59 0,8% 0,2% +0,6 pp
Dynamo Den Haag 45 0,6% 0,3% +0,3 pp
Samen070 45 0,6% 0,7% −0,1 pp
6 0,1% 0,2% −0,1 pp
Blanco en ongeldig122Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Stembureaus in Stationsbuurt

Andere wijken in Den Haag

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Den Haag · Alle stembureaus