Uitslag per stembureau in Delft

Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart 2026 telde Delft 52 stembureaus. De opkomst in de hele gemeente was 54,7%. Het zwaarste stembureau, Gymzaal Angolastraat, leverde 4,2% van alle geldige stemmen; de drie grootste samen 12%.

Wat valt op

  • 3 van de 52 stembureaus (6%) telde een ander aantal stembiljetten dan er kiezers waren toegelaten; landelijk is dat 21% van de stembureaus.
  • 0 stembureaus (0%) telden de stembiljetten (deels) opnieuw; landelijk 4%.
  • Ongeldige en blanco stemmen: 0,46% van de getelde stembiljetten (landelijk 0,58%).

Opvallende stembureaus

Zoek een stembureau op postcode · Telverschillen in alle gemeenten

Een klein verschil tussen het aantal stembiljetten en het aantal toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude: stembureaus onderzoeken zulke verschillen en tellen zo nodig opnieuw. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel. Een verschil telt hier als opvallend bij 3 stembiljetten of 1% van de kiezers of meer.

Stembureaus met een opvallende telling

StembureauStemmenWat is er gemeld
Ipse de Bruggen 930 Opvallend veel ongeldige of blanco stemmen (1,2%)
Wijkcentrum De Vleugel 782 Opvallend veel ongeldige of blanco stemmen (1,8%)

Alle stembureaus, van zwaarst naar lichtst

Stembureau Toegelaten kiezers Aandeel opkomst Geldige stemmen Gewicht gemeente Gewicht landelijk Grootste partij Wijkt het meest af Ongeldig/blanco Telverschil
Gymzaal Angolastraat 2622 EA 2.012 4,2% 2.004 #1 · 4,2% 0,0263% Hart voor Delft (28%) Hart voor Delft +15,2 procentpunt 8 (0,4%) 0
Stadhuis (2) 2611 GS 1.827 3,8% 1.823 #2 · 3,8% 0,0239% GroenLinks-PvdA (22%) Hart voor Delft −6,8 procentpunt 4 (0,2%) 0
Stadhuis 2611 GS 1.784 3,7% 1.780 #3 · 3,7% 0,0233% GroenLinks-PvdA (24%) Hart voor Delft −7,5 procentpunt 4 (0,2%) 0
Hoogheemraadschap Delfland 2611 AL 1.759 3,7% 1.756 #4 · 3,7% 0,0230% STIP (28%) STIP +14,0 procentpunt 3 (0,2%) 0
Open Delft 2611 WG 1.644 3,4% 1.633 #5 · 3,4% 0,0214% GroenLinks-PvdA (23%) Hart voor Delft −3,3 procentpunt 11 (0,7%) 0
Buccaneer Delft 2611 PA 1.533 3,2% 1.526 #6 · 3,2% 0,0200% GroenLinks-PvdA (25%) Hart voor Delft −5,6 procentpunt 7 (0,5%) 0
Stadskantoor gemeente Delft (2) 2611 BV 1.527 3,2% 1.519 #7 · 3,2% 0,0199% GroenLinks-PvdA (25%) Hart voor Delft −6,5 procentpunt 8 (0,5%) 0
Wijkcentrum De Hofstee 2622 DW 1.499 3,1% 1.492 #8 · 3,1% 0,0196% Hart voor Delft (25%) Hart voor Delft +11,8 procentpunt 7 (0,5%) 0
TU Aula 2628 CC 1.423 3,0% 1.415 #9 · 3,0% 0,0185% STIP (35%) STIP +20,7 procentpunt 8 (0,6%) 0
TU Aula (2) 2628 CC 1.414 3,0% 1.405 #10 · 3,0% 0,0184% STIP (34%) STIP +20,1 procentpunt 10 (0,7%) +1
Prins Mauritsschool 2628 GJ 1.193 2,5% 1.187 #11 · 2,5% 0,0156% Hart voor Delft (18%) D66 −4,9 procentpunt 6 (0,5%) 0
Buurthuis Onder de Schie 2628 AJ 1.164 2,4% 1.163 #12 · 2,4% 0,0152% GroenLinks-PvdA (25%) STIP −7,0 procentpunt 1 (0,1%) 0
Het Kristal 2614 SH 1.163 2,4% 1.159 #13 · 2,4% 0,0152% D66 (24%) STIP −9,0 procentpunt 4 (0,3%) 0
DOK Tanthof 2623 CC 1.126 2,4% 1.125 #14 · 2,4% 0,0147% GroenLinks-PvdA (22%) STIP −9,0 procentpunt 1 (0,1%) 0
Wijkcentrum Het Buitenhuis 2625 RE 1.126 2,4% 1.116 #15 · 2,3% 0,0146% Hart voor Delft (16%) GroenLinks-PvdA −4,6 procentpunt 10 (0,9%) 0
Wijkcentrum Delft Noord 2612 CB 1.101 2,3% 1.099 #16 · 2,3% 0,0144% Hart voor Delft (19%) Hart voor Delft +6,2 procentpunt 2 (0,2%) 0
Verpleeghuis De Bieslandhof 2612 VC 1.061 2,2% 1.055 #17 · 2,2% 0,0138% Hart voor Delft (19%) STIP −8,7 procentpunt 6 (0,6%) 0
Gymzaal Maria Duystlaan 2612 SR 1.021 2,1% 1.013 #18 · 2,1% 0,0133% Hart voor Delft (18%) Hart voor Delft +5,4 procentpunt 8 (0,8%) 0
Virgiel 2611 BC 996 2,1% 992 #19 · 2,1% 0,0130% STIP (58%) STIP +43,7 procentpunt 4 (0,4%) 0
Wijkcentrum De Parel 2614 HE 1.000 2,1% 991 #20 · 2,1% 0,0130% GroenLinks-PvdA (21%) STIP −8,7 procentpunt 9 (0,9%) 0
Stadskantoor gemeente Delft 2611 BV 973 2,0% 968 #21 · 2,0% 0,0127% GroenLinks-PvdA (26%) Hart voor Delft −8,3 procentpunt 5 (0,5%) 0
Abtswoude bloeit 2624 LJ 954 2,0% 952 #22 · 2,0% 0,0125% GroenLinks-PvdA (17%) ChristenUnie +4,4 procentpunt 2 (0,2%) 0
Ipse de Bruggen 2624 BC 941 2,0% 930 #23 · 2,0% 0,0122% GroenLinks-PvdA (21%) Hart voor Delft −4,6 procentpunt 11 (1,2%) 0
Gebouw Het Westlandhof 2614 HX 910 1,9% 908 #24 · 1,9% 0,0119% Hart voor Delft (18%) STIP −7,1 procentpunt 2 (0,2%) 0
Buurthuis De Wending 2613 RW 898 1,9% 894 #25 · 1,9% 0,0117% GroenLinks-PvdA (28%) GroenLinks-PvdA +8,1 procentpunt 4 (0,4%) 0
Locatie Fuutlaan 166 2623 MS 849 1,8% 847 #26 · 1,8% 0,0111% Hart voor Delft (20%) STIP −9,2 procentpunt 2 (0,2%) 0
Laurentius Praktijkschool 2613 XP 847 1,8% 846 #27 · 1,8% 0,0111% GroenLinks-PvdA (22%) STIP −6,7 procentpunt 1 (0,1%) 0
Kindcentrum Titus Brandsma 2625 KX 789 1,7% 784 #28 · 1,7% 0,0103% GroenLinks-PvdA (22%) STIP −10,3 procentpunt 5 (0,6%) 0
Wijkcentrum De Vleugel 2624 LD 796 1,7% 782 #29 · 1,6% 0,0103% GroenLinks-PvdA (21%) Hart voor Delft +2,3 procentpunt 14 (1,8%) 0
Stanislascollege 2613 NV 759 1,6% 755 #30 · 1,6% 0,0099% GroenLinks-PvdA (21%) STIP +4,8 procentpunt 4 (0,5%) 0
Locatie Crommelinplein 1 2627 BM 740 1,6% 739 #31 · 1,6% 0,0097% GroenLinks-PvdA (24%) STIP −7,2 procentpunt 1 (0,1%) 0
Buurthuis Het Voorhof 2624 XL 723 1,5% 721 #32 · 1,5% 0,0095% GroenLinks-PvdA (20%) D66 −4,9 procentpunt 2 (0,3%) 0
Aventurijn 2614 SK 705 1,5% 705 #33 · 1,5% 0,0092% D66 (22%) STIP −11,1 procentpunt 0 (0,0%) 0
Jenaplanschool De Oostpoort 2611 SN 650 1,4% 650 #34 · 1,4% 0,0085% GroenLinks-PvdA (24%) Hart voor Delft −6,4 procentpunt 0 (0,0%) 0
Gymzaal Colijnlaan 2613 VZ 638 1,3% 636 #35 · 1,3% 0,0083% GroenLinks-PvdA (22%) D66 +4,3 procentpunt 2 (0,3%) 0
Gymzaal Van Alkemadestraat 2614 EP 620 1,3% 617 #36 · 1,3% 0,0081% GroenLinks-PvdA (23%) STIP −8,4 procentpunt 3 (0,5%) 0
Vrijetijdscentrum De Wipmolen 2628 JR 615 1,3% 611 #37 · 1,3% 0,0080% Hart voor Delft (22%) Hart voor Delft +9,4 procentpunt 4 (0,7%) 0
Gymzaal Loevesteinplaats 2613 LE 605 1,3% 605 #38 · 1,3% 0,0079% GroenLinks-PvdA (28%) D66 +8,7 procentpunt 0 (0,0%) 0
Stichting Stunt 2624 AV 562 1,2% 561 #39 · 1,2% 0,0074% GroenLinks-PvdA (20%) D66 −4,4 procentpunt 0 (0,0%) −1
Gymzaal Brahmslaan 2625 BW 552 1,2% 550 #40 · 1,2% 0,0072% GroenLinks-PvdA (20%) STIP −6,5 procentpunt 2 (0,4%) 0
Gymzaal Fretstraat (kleine zaal) 2623 CA 530 1,1% 527 #41 · 1,1% 0,0069% Hart voor Delft (25%) Hart voor Delft +11,6 procentpunt 3 (0,6%) 0
Wooncentrum Die Buytenweye 2625 TD 534 1,1% 527 #42 · 1,1% 0,0069% GroenLinks-PvdA (20%) STIP −9,2 procentpunt 7 (1,3%) 0
DOK Voorhof 2625 GC 517 1,1% 513 #43 · 1,1% 0,0067% GroenLinks-PvdA (25%) STIP −6,7 procentpunt 4 (0,8%) 0
Sociëteit Tyche 2611 BE 465 1,0% 465 #44 · 1,0% 0,0061% STIP (43%) STIP +28,8 procentpunt 0 (0,0%) 0
Gymzaal De Gaullelaan 2625 PH 460 1,0% 459 #45 · 1,0% 0,0060% Hart voor Delft (23%) Hart voor Delft +9,8 procentpunt 1 (0,2%) 0
Wijkwerk Wippolder 2628 JN 437 0,9% 433 #46 · 0,9% 0,0057% Hart voor Delft (21%) Onafhankelijk Delft +9,0 procentpunt 4 (0,9%) 0
Gabriëlschool 2613 VX 411 0,9% 409 #47 · 0,9% 0,0054% D66 (23%) STIP −8,8 procentpunt 2 (0,5%) 0
Gymzaal Slauerhofflaan 2624 JZ 408 0,9% 407 #48 · 0,9% 0,0053% GroenLinks-PvdA (21%) STIP −9,3 procentpunt 1 (0,2%) 0
Cultuurlab 2611 CK 404 0,8% 399 #49 · 0,8% 0,0052% STIP (32%) STIP +17,6 procentpunt 5 (1,2%) 0
Woonzorgcentrum Delfshove 2624 DS 388 0,8% 384 #50 · 0,8% 0,0050% STIP (20%) STIP +6,1 procentpunt 4 (1,0%) 0
Wijkcentrum BuitenGewoon Delft 2625 CZ 360 0,8% 357 #51 · 0,8% 0,0047% GroenLinks-PvdA (21%) STIP −9,5 procentpunt 4 (1,1%) +1
Gymzaal Van Tienhovenstraat 2613 XC 302 0,6% 302 #52 · 0,6% 0,0040% GroenLinks-PvdA (23%) STIP −9,7 procentpunt 0 (0,0%) 0

Aandeel opkomst: het deel van alle toegelaten kiezers in Delft dat bij dit stembureau stemde. De Kiesraad publiceert niet hoeveel kiesgerechtigden bij een stembureau horen, dus een opkomstpercentage per stembureau is niet te geven. Gewicht: het aandeel van de geldige stemmen van dit stembureau in de gemeente en in heel Nederland. Wijkt het meest af: de partij (vanaf 3% in de gemeente) waarvan het aandeel hier het meest afwijkt van het gemeentelijke aandeel; stembureaus met minder dan 30 stemmen zijn overgeslagen. Telverschil: getelde stembiljetten min toegelaten kiezers.

De uitslag van Delft per partij

Dit zijn de cijfers van de telling; de officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.