Uitslag per stembureau in Delft (2022)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2018

Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 16 maart 2022 telde Delft 66 stembureaus. Het zwaarste stembureau, TU Aula, leverde 4,6% van alle geldige stemmen; de drie grootste samen 12%.

Bekijk de uitslag per wijk in Delft

Wat valt op

  • 23 van de 66 stembureaus (35%) telde een ander aantal stembiljetten dan er kiezers waren toegelaten; landelijk is dat 18% van de stembureaus.
  • 0 stembureaus (0%) telden de stembiljetten (deels) opnieuw; landelijk 0%.
  • Ongeldige en blanco stemmen: 0,55% van de getelde stembiljetten (landelijk 0,55%).

Opvallende stembureaus

Zoek een stembureau op postcode · Telverschillen in alle gemeenten

Een klein verschil tussen het aantal stembiljetten en het aantal toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude: stembureaus onderzoeken zulke verschillen en tellen zo nodig opnieuw. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel. Een verschil telt hier als opvallend bij 3 stembiljetten of 1% van de kiezers of meer.

Stembureaus met een opvallende telling

StembureauStemmenWat is er gemeld
Locatie Fuutlaan 166 1.067 1 stembiljet meer geteld dan er kiezers waren toegelaten; opvallend veel ongeldige of blanco stemmen (1,1%)
Jongerencentrum The Culture 909 Opvallend veel ongeldige of blanco stemmen (1,5%)
Wijkcentrum De Vleugel 721 Opvallend veel ongeldige of blanco stemmen (1,2%)
Locatie Schrobbelaarstraat (stemtent) 426 Opvallend veel ongeldige of blanco stemmen (2,5%)

Alle stembureaus, van zwaarst naar lichtst

Stembureau Toegelaten kiezers Aandeel opkomst Geldige stemmen Gewicht gemeente Gewicht landelijk Grootste partij Wijkt het meest af Ongeldig/blanco Telverschil
TU Aula 2628 CC 1.990 4,6% 1.975 #1 · 4,6% 0,0286% STIP (42%) STIP +25,8 procentpunt 15 (0,8%) 0
Stadskantoor gemeente Delft 2611 BV 1.623 3,8% 1.604 #2 · 3,8% 0,0233% STIP (23%) Hart voor Delft −7,4 procentpunt 18 (1,1%) −1
Nieuwe Kerk 2611 GW 1.585 3,7% 1.571 #3 · 3,7% 0,0228% STIP (25%) STIP +8,8 procentpunt 11 (0,7%) −3
Locatie Tanthof West (stemtent) 1.360 3,2% 1.349 #4 · 3,2% 0,0196% Hart voor Delft (24%) Hart voor Delft +10,5 procentpunt 11 (0,8%) 0
Wijkcentrum Het Buitenhuis 2625 RE 1.251 2,9% 1.239 #5 · 2,9% 0,0180% Hart voor Delft (16%) GROENLINKS −2,3 procentpunt 10 (0,8%) −2
Nieuwe Kerk (2) 2611 GW 1.231 2,9% 1.225 #6 · 2,9% 0,0178% STIP (28%) STIP +12,1 procentpunt 4 (0,3%) −2
Locatie Het Kristal (stemtent) 2614 SH 1.215 2,8% 1.213 #7 · 2,8% 0,0176% D66 (21%) STIP −6,5 procentpunt 3 (0,2%) +1
Stadskantoor gemeente Delft 15 maart 2611 BV 1.215 2,8% 1.211 #8 · 2,8% 0,0176% STIP (21%) STIP +5,4 procentpunt 7 (0,6%) +3
Marcuskerk 2624 TH 1.214 2,8% 1.200 #9 · 2,8% 0,0174% STIP (22%) STIP +6,2 procentpunt 6 (0,5%) −8
Wijkcentrum De Hofstee 2622 DW 1.165 2,7% 1.160 #10 · 2,7% 0,0168% Hart voor Delft (24%) STIP −10,3 procentpunt 6 (0,5%) +1
Open Delft 2611 WG 1.098 2,6% 1.093 #11 · 2,6% 0,0158% GROENLINKS (19%) GROENLINKS +5,1 procentpunt 5 (0,5%) 0
Locatie Fuutlaan 166 2623 MS 1.078 2,5% 1.067 #12 · 2,5% 0,0155% Hart voor Delft (22%) Hart voor Delft +8,4 procentpunt 12 (1,1%) +1
Gymzaal Maria Duystlaan 2612 SR 1.063 2,5% 1.061 #13 · 2,5% 0,0154% Hart voor Delft (22%) Hart voor Delft +8,3 procentpunt 2 (0,2%) 0
Museum Prinsenhof Delft 2611 HR 1.013 2,4% 1.006 #14 · 2,4% 0,0146% STIP (26%) STIP +9,7 procentpunt 6 (0,6%) −1
Stanislaskapel Delft 2613 GK 926 2,2% 924 #15 · 2,2% 0,0134% D66 (22%) D66 +7,5 procentpunt 3 (0,3%) +1
Jongerencentrum The Culture 2625 CZ 923 2,2% 909 #16 · 2,1% 0,0132% Hart voor Delft (18%) STIP −6,9 procentpunt 14 (1,5%) 0
Buurthuis Onder de Schie 2628 AJ 908 2,1% 907 #17 · 2,1% 0,0132% D66 (20%) STIP −6,4 procentpunt 3 (0,3%) +2
Prins Mauritsschool 2628 GJ 896 2,1% 895 #18 · 2,1% 0,0130% Hart voor Delft (20%) Hart voor Delft +6,2 procentpunt 1 (0,1%) 0
Wijkcentrum De Hofstee 15 maart 2622 DW 867 2,0% 865 #19 · 2,0% 0,0125% Hart voor Delft (26%) Hart voor Delft +12,3 procentpunt 1 (0,1%) −1
Gebouw Het Westlandhof 2614 HX 835 1,9% 832 #20 · 2,0% 0,0121% Hart voor Delft (16%) STIP −7,7 procentpunt 2 (0,2%) −1
Virgiel 2611 BC 822 1,9% 821 #21 · 1,9% 0,0119% STIP (58%) STIP +41,8 procentpunt 1 (0,1%) 0
Hoogheemraadschap Delfland 2611 AL 797 1,9% 796 #22 · 1,9% 0,0115% STIP (24%) STIP +8,5 procentpunt 1 (0,1%) 0
Buurthuis De Wending 2613 RW 785 1,8% 783 #23 · 1,8% 0,0114% GROENLINKS (19%) GROENLINKS +5,1 procentpunt 2 (0,3%) 0
Buccaneer Delft 2611 PA 773 1,8% 770 #24 · 1,8% 0,0112% D66 (20%) Hart voor Delft −6,3 procentpunt 3 (0,4%) 0
Wijkcentrum De Parel 2614 HE 740 1,7% 734 #25 · 1,7% 0,0106% Hart voor Delft (19%) STIP −7,3 procentpunt 6 (0,8%) 0
Wijkcentrum De Vleugel 2624 LD 730 1,7% 721 #26 · 1,7% 0,0105% Hart voor Delft (18%) STIP −5,0 procentpunt 9 (1,2%) 0
Wijkcentrum De Hofstee 14 maart 2622 DW 703 1,6% 702 #27 · 1,6% 0,0102% Hart voor Delft (28%) Hart voor Delft +14,3 procentpunt 2 (0,3%) +1
Stadskantoor gemeente Delft 14 maart 2611 BV 686 1,6% 683 #28 · 1,6% 0,0099% Hart voor Delft (15%) STIP −3,0 procentpunt 2 (0,3%) −1
Hofkerk 2613 WP 678 1,6% 678 #29 · 1,6% 0,0098% GROENLINKS (18%) STIP −9,4 procentpunt 0 (0,0%) 0
Open Delft 15 maart 2611 WG 628 1,5% 624 #30 · 1,5% 0,0090% GROENLINKS (17%) STIP −6,6 procentpunt 3 (0,5%) −1
Betlehemkerk 2612 GK 613 1,4% 612 #31 · 1,4% 0,0089% D66 (20%) STIP −8,2 procentpunt 2 (0,3%) +1
Abtswoude bloeit 2624 LJ 603 1,4% 600 #32 · 1,4% 0,0087% Hart voor Delft (16%) STIP −5,2 procentpunt 3 (0,5%) 0
Locatie Crommelinplein 1 2627 BM 591 1,4% 588 #33 · 1,4% 0,0085% D66 (21%) D66 +6,2 procentpunt 3 (0,5%) 0
Locatie Tanthof Oost (stemtent) 2623 NV 577 1,3% 573 #34 · 1,3% 0,0083% Hart voor Delft (23%) Hart voor Delft +9,7 procentpunt 4 (0,7%) 0
Buccaneer Delft 15 maart 2611 PA 527 1,2% 523 #35 · 1,2% 0,0076% D66 (18%) VVD +3,7 procentpunt 3 (0,6%) −1
Vierhovenkerk 2625 XN 494 1,2% 493 #36 · 1,2% 0,0071% Hart voor Delft (20%) STIP −10,6 procentpunt 2 (0,4%) +1
Jongerencentrum The Culture 15 maart 2625 CZ 485 1,1% 483 #37 · 1,1% 0,0070% Hart voor Delft (21%) STIP −9,0 procentpunt 1 (0,2%) −1
Wijkcentrum Delft Noord 2612 CB 455 1,1% 452 #38 · 1,1% 0,0066% Hart voor Delft (20%) Hart voor Delft +6,9 procentpunt 3 (0,7%) 0
Lijm en Cultuur 2628 AT 443 1,0% 442 #39 · 1,0% 0,0064% STIP (39%) STIP +23,5 procentpunt 1 (0,2%) 0
Vrijetijdscentrum De Wipmolen 2628 JR 442 1,0% 440 #40 · 1,0% 0,0064% Hart voor Delft (25%) Hart voor Delft +12,0 procentpunt 2 (0,5%) 0
Locatie Het Kristal (stemtent) 15 maart 428 1,0% 426 #41 · 1,0% 0,0062% D66 (18%) STIP −7,2 procentpunt 2 (0,5%) 0
Locatie Schrobbelaarstraat (stemtent) 2613 MH 437 1,0% 426 #42 · 1,0% 0,0062% STIP (27%) STIP +10,9 procentpunt 11 (2,5%) 0
Wijkwerk Wippolder 2628 JN 424 1,0% 422 #43 · 1,0% 0,0061% Hart voor Delft (26%) Hart voor Delft +12,4 procentpunt 2 (0,5%) 0
Buurthuis Het Voorhof 2624 XL 417 1,0% 414 #44 · 1,0% 0,0060% Hart voor Delft (17%) D66 −5,6 procentpunt 3 (0,7%) 0
Locatie Werkse! 2624 AV 409 1,0% 403 #45 · 0,9% 0,0058% STIP (17%) VVD −5,6 procentpunt 6 (1,5%) 0
Open Delft 14 maart 2611 WG 388 0,9% 386 #46 · 0,9% 0,0056% Hart voor Delft (20%) STIP −6,5 procentpunt 2 (0,5%) 0
Gymzaal Van Tienhovestraat 2613 XC 381 0,9% 380 #47 · 0,9% 0,0055% D66 (17%) STIP −8,2 procentpunt 1 (0,3%) 0
Gymzaal Van Alkemadestraat 2614 EP 370 0,9% 368 #48 · 0,9% 0,0053% D66 (14%) SP +2,6 procentpunt 2 (0,5%) 0
Jongerencentrum The Culture 14 maart 2625 CZ 368 0,9% 366 #49 · 0,9% 0,0053% Hart voor Delft (20%) STIP −9,8 procentpunt 2 (0,5%) 0
Rietveld Theater 2611 LH 356 0,8% 356 #50 · 0,8% 0,0052% GROENLINKS (24%) GROENLINKS +10,8 procentpunt 0 (0,0%) 0
Buccaneer Delft 14 maart 2611 PA 356 0,8% 355 #51 · 0,8% 0,0051% GROENLINKS (16%) STIP −6,0 procentpunt 1 (0,3%) 0
Wijkcentrum De Parel 15 maart 2614 HE 331 0,8% 329 #52 · 0,8% 0,0048% Hart voor Delft (14%) STIP −9,5 procentpunt 2 (0,6%) 0
PRO Grotius College 15 maart 2624 AX 299 0,7% 298 #53 · 0,7% 0,0043% GROENLINKS (15%) D66 −7,2 procentpunt 1 (0,3%) 0
Lijm en Cultuur 15 maart 2628 AT 289 0,7% 288 #54 · 0,7% 0,0042% STIP (32%) STIP +16,4 procentpunt 1 (0,3%) 0
Wijkcentrum De Parel 14 maart 2614 HE 263 0,6% 259 #55 · 0,6% 0,0038% Hart voor Delft (15%) STIP −12,0 procentpunt 4 (1,5%) 0
Locatie Het Kristal (stemtent) 14 maart 238 0,6% 237 #56 · 0,6% 0,0034% D66 (18%) STIP −8,7 procentpunt 0 (0,0%) −1
The Student Hotel 2611 DW 231 0,5% 230 #57 · 0,5% 0,0033% D66 (22%) Hart voor Delft −10,4 procentpunt 1 (0,4%) 0
Wijkcentrum Delft Noord 15 maart 2612 CB 226 0,5% 225 #58 · 0,5% 0,0033% Hart voor Delft (24%) Hart voor Delft +11,0 procentpunt 1 (0,4%) 0
PRO Grotius College 14 maart 2624 AX 206 0,5% 206 #59 · 0,5% 0,0030% Hart voor Delft (20%) Hart voor Delft +6,9 procentpunt 0 (0,0%) 0
Lijm en Cultuur 14 maart 2628 AT 197 0,5% 197 #60 · 0,5% 0,0029% STIP (21%) VVD +5,9 procentpunt 0 (0,0%) 0
Wijkcentrum Delft Noord 14 maart 2612 CB 145 0,3% 142 #61 · 0,3% 0,0021% Hart voor Delft (27%) Hart voor Delft +13,3 procentpunt 2 (1,4%) −1
Wooncentrum Die Buytenweye 2625 TD 35 0,1% 35 #62 · 0,1% 0,0005% CDA (29%) CDA +23,5 procentpunt 0 (0,0%) 0
Woonzorgcentrum Delfshove 2624 DS 23 0,1% 23 #63 · 0,1% 0,0003% Hart voor Delft (26%) – 0 (0,0%) 0
Verpleeghuis De Bieslandhof 2612 VC 22 0,1% 22 #64 · 0,1% 0,0003% CDA (32%) – 0 (0,0%) 0
GGZ Delfland gebouw De Draeck 2612 GA 20 0,0% 19 #65 · 0,0% 0,0003% SP (32%) – 1 (5,0%) 0
Woonzorgcentrum Stefanna 2624 LW 18 0,0% 18 #66 · 0,0% 0,0003% Hart voor Delft (33%) – 0 (0,0%) 0

Aandeel opkomst: het deel van alle toegelaten kiezers in Delft dat bij dit stembureau stemde. De Kiesraad publiceert niet hoeveel kiesgerechtigden bij een stembureau horen, dus een opkomstpercentage per stembureau is niet te geven. Gewicht: het aandeel van de geldige stemmen van dit stembureau in de gemeente en in heel Nederland. Wijkt het meest af: de partij (vanaf 3% in de gemeente) waarvan het aandeel hier het meest afwijkt van het gemeentelijke aandeel; stembureaus met minder dan 30 stemmen zijn overgeslagen. Telverschil: getelde stembiljetten min toegelaten kiezers.

De uitslag van Delft per partij

Dit zijn de cijfers van de telling; de officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.