Stembureau Gymzaal Colijnlaan in Delft
Postcode 2613 VZ · Wijk Hof van Delft
Hier waren 638 kiezers toegelaten (1,3% van alle toegelaten kiezers in Delft) en zijn 636 geldige stemmen uitgebracht. GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 21,5% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GroenLinks-PvdA | 137 | 21,5% | 20,1% | +1,4 pp | 1,4% |
| D66 | 135 | 21,2% | 16,9% | +4,3 pp | 1,7% |
| Hart voor Delft | 91 | 14,3% | 13,1% | +1,3 pp | 1,5% |
| STIP | 69 | 10,8% | 14,0% | −3,1 pp | 1,0% |
| VVD | 44 | 6,9% | 7,1% | −0,1 pp | 1,3% |
| CDA | 35 | 5,5% | 4,6% | +0,9 pp | 1,6% |
| ChristenUnie | 27 | 4,2% | 3,4% | +0,9 pp | 1,7% |
| Partij voor de Dieren | 27 | 4,2% | 3,8% | +0,4 pp | 1,5% |
| Forum voor Democratie | 17 | 2,7% | 3,4% | −0,7 pp | 1,1% |
| Volt | 16 | 2,5% | 3,5% | −0,9 pp | 1,0% |
| SP | 15 | 2,4% | 3,2% | −0,8 pp | 1,0% |
| Onafhankelijk Delft | 15 | 2,4% | 4,1% | −1,8 pp | 0,8% |
| PVV | 8 | 1,3% | 3,0% | −1,8 pp | 0,6% |
| Blanco | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Delft, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Rinske Wessels (GroenLinks-PvdA) · 66 stemmen · 10,4% van alle stemmen hier
- Bram Stoop (Hart voor Delft) · 40 stemmen · 6,3% van alle stemmen hier
- Brendan Analikwu (D66) · 38 stemmen · 6,0% van alle stemmen hier
- Minke van Velzen (D66) · 38 stemmen · 6,0% van alle stemmen hier
- Tessa van den Berg (VVD) · 33 stemmen · 5,2% van alle stemmen hier
- Frank Visser (CDA) · 26 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
- Sophie Koek (D66) · 20 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- Anne Stehouwer (STIP) · 19 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Marianne Zinkweg (Partij voor de Dieren) · 16 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Cheraldine Osepa (GroenLinks-PvdA) · 14 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Emily Timmer (ChristenUnie) · 14 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Marcel de Jong (Hart voor Delft) · 13 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Lotte Pico-Rikers (Hart voor Delft) · 13 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Jelle Stap (STIP) · 11 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Samuel van Rij (Forum voor Democratie) · 10 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: D66 haalde hier +4,3 pp meer dan gemiddeld in Delft.
- Qua gewicht is dit het 35e van de 52 stembureaus: 1,3% van alle geldige stemmen in Delft en 0,0083% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 75 stemmen in Delft komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 592 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 46 |
| Toegelaten kiezers | 638 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 638 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 2 (0,3%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,31% van de stembiljetten, tegen 0,46% in Delft en 0,58% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Delft
- Jenaplanschool De Oostpoort 650 stemmen · GroenLinks-PvdA 24%
- Gymzaal Van Alkemadestraat 617 stemmen · GroenLinks-PvdA 23%
- Aventurijn 705 stemmen · D66 22%
- Vrijetijdscentrum De Wipmolen 611 stemmen · Hart voor Delft 22%
- Buurthuis Het Voorhof 721 stemmen · GroenLinks-PvdA 20%
- Gymzaal Loevesteinplaats 605 stemmen · GroenLinks-PvdA 28%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.