Uitslag per stembureau in Castricum (2025)
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober 2025 telde Castricum 24 stembureaus. De opkomst in de hele gemeente was 87,2%. Het zwaarste stembureau, Sportcentrum De Bloemen, leverde 7,0% van alle geldige stemmen; de drie grootste samen 19%.
Bekijk de uitslag per wijk in Castricum
Opvallende stembureaus
- Zwaarste stembureau: Sportcentrum De Bloemen 7,0% van de stemmen
- Lichtste stembureau: mobiel stembureau 1,3% van de stemmen
- Meest afwijkend stemgedrag: De Oude Keuken D66 +9,7 procentpunt
Zoek een stembureau op postcode · Telverschillen in alle gemeenten
Alle stembureaus, van zwaarst naar lichtst
| Stembureau | Geldige stemmen | Gewicht gemeente | Gewicht landelijk | Grootste partij | Wijkt het meest af |
|---|---|---|---|---|---|
| Sportcentrum De Bloemen 1902 GT | 1.794 | #1 · 7,0% | 0,0172% | D66 (23%) | GroenLinks-PvdA +1,6 procentpunt |
| Buurt- en Biljartcentrum Castricum 1901 XB | 1.652 | #2 · 6,4% | 0,0159% | D66 (23%) | GroenLinks-PvdA +2,3 procentpunt |
| 't Kruispunt 1921 XC | 1.534 | #3 · 6,0% | 0,0147% | VVD (19%) | D66 −8,4 procentpunt |
| Gemeentehuis hal 1902 CA | 1.372 | #4 · 5,3% | 0,0132% | D66 (22%) | GroenLinks-PvdA +2,7 procentpunt |
| De Kern 1901 EW | 1.367 | #5 · 5,3% | 0,0131% | D66 (20%) | GroenLinks-PvdA +3,2 procentpunt |
| Tuin van Kapitein Rommel 1901 DZ | 1.328 | #6 · 5,2% | 0,0128% | D66 (26%) | GroenLinks-PvdA +9,1 procentpunt |
| Gemeentehuis 1902 CA | 1.292 | #7 · 5,0% | 0,0124% | D66 (24%) | GroenLinks-PvdA +4,8 procentpunt |
| Gymzaal Eerste Groenelaan 1901 TD | 1.279 | #8 · 5,0% | 0,0123% | D66 (25%) | GroenLinks-PvdA +5,6 procentpunt |
| Gymzaal Walingstuin 1902 BC | 1.258 | #9 · 4,9% | 0,0121% | D66 (24%) | GroenLinks-PvdA +4,4 procentpunt |
| Vredeburg 1906 AL | 1.250 | #10 · 4,9% | 0,0120% | VVD (26%) | VVD +7,9 procentpunt |
| De Kustlijn 1902 DH | 1.135 | #11 · 4,4% | 0,0109% | D66 (23%) | GroenLinks-PvdA +4,4 procentpunt |
| Sportcentrum De Enterij 1906 AP | 1.074 | #12 · 4,2% | 0,0103% | VVD (22%) | GroenLinks-PvdA −8,3 procentpunt |
| Gymzaal Het Kleurenorkest 1906 CC | 1.071 | #13 · 4,2% | 0,0103% | VVD (24%) | GroenLinks-PvdA −8,5 procentpunt |
| De Oude Keuken 1901 ZZ | 1.039 | #14 · 4,1% | 0,0100% | D66 (31%) | D66 +9,7 procentpunt |
| Perspectief (voormalig Duinrandschool) 1901 KA | 1.029 | #15 · 4,0% | 0,0099% | GroenLinks-PvdA (21%) | GroenLinks-PvdA +5,1 procentpunt |
| Pastorie RK kerk 1901 EK | 997 | #16 · 3,9% | 0,0096% | D66 (23%) | VVD −4,1 procentpunt |
| Bibliotheek 1921 EK | 956 | #17 · 3,7% | 0,0092% | VVD (22%) | GroenLinks-PvdA −6,7 procentpunt |
| Gymzaal Het Kleurenorkest 1906 CC | 864 | #18 · 3,4% | 0,0083% | D66 (23%) | GroenLinks-PvdA −5,1 procentpunt |
| Gymzaal Vondelstraat 1901 HT | 728 | #19 · 2,8% | 0,0070% | D66 (23%) | GroenLinks-PvdA +4,1 procentpunt |
| de Cameren 1906 XA | 695 | #20 · 2,7% | 0,0067% | VVD (19%) | GroenLinks-PvdA −5,5 procentpunt |
| Vredeburg boven 1906 AL | 541 | #21 · 2,1% | 0,0052% | VVD (24%) | GroenLinks-PvdA −8,8 procentpunt |
| Rembrandtschool 1921 XC | 539 | #22 · 2,1% | 0,0052% | D66 (21%) | GroenLinks-PvdA −8,4 procentpunt |
| De Storey Club 1921 CV | 531 | #23 · 2,1% | 0,0051% | VVD (22%) | GroenLinks-PvdA −6,8 procentpunt |
| mobiel stembureau 1901 DZ | 324 | #24 · 1,3% | 0,0031% | D66 (25%) | VVD −3,4 procentpunt |
Gewicht: het aandeel van de geldige stemmen van dit stembureau in de gemeente en in heel Nederland. Wijkt het meest af: de partij (vanaf 3% in de gemeente) waarvan het aandeel hier het meest afwijkt van het gemeentelijke aandeel; stembureaus met minder dan 30 stemmen zijn overgeslagen.
De uitslag van Castricum per partij
Dit zijn de cijfers van de telling; de officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.