Stembureau Perspectief (voormalig Duinrandschool) in Castricum (2025)
Postcode 1901 KA · Wijk Bakkum
Hier zijn 1.029 geldige stemmen uitgebracht. GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 21,3% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GroenLinks-PvdA | 219 | 21,3% | 16,2% | +5,1 pp | 5,3% |
| D66 | 216 | 21,0% | 21,5% | −0,5 pp | 3,9% |
| VVD | 181 | 17,6% | 18,2% | −0,6 pp | 3,9% |
| CDA | 121 | 11,8% | 11,7% | +0,1 pp | 4,0% |
| PVV | 70 | 6,8% | 10,0% | −3,2 pp | 2,7% |
| Forum voor Democratie | 48 | 4,7% | 4,9% | −0,3 pp | 3,8% |
| JA21 | 46 | 4,5% | 6,7% | −2,2 pp | 2,7% |
| Partij voor de Dieren | 40 | 3,9% | 2,5% | +1,4 pp | 6,3% |
| SP | 17 | 1,7% | 1,4% | +0,3 pp | 4,9% |
| Volt | 16 | 1,6% | 1,0% | +0,6 pp | 6,5% |
| BBB | 15 | 1,5% | 2,4% | −0,9 pp | 2,4% |
| 50PLUS | 14 | 1,4% | 1,4% | −0,0 pp | 3,9% |
| DENK | 5 | 0,5% | 0,3% | +0,2 pp | 6,4% |
| NSC | 4 | 0,4% | 0,3% | +0,1 pp | 4,8% |
| BIJ1 | 3 | 0,3% | 0,1% | +0,2 pp | 8,3% |
| LP | 3 | 0,3% | 0,1% | +0,2 pp | 8,8% |
| Vrede voor Dieren | 3 | 0,3% | 0,2% | +0,1 pp | 5,6% |
| BVNL | 2 | 0,2% | 0,2% | −0,0 pp | 3,4% |
| ChristenUnie | 2 | 0,2% | 0,5% | −0,3 pp | 1,6% |
| NL PLAN | 2 | 0,2% | 0,0% | +0,2 pp | 18,2% |
| SGP | 2 | 0,2% | 0,2% | −0,0 pp | 3,8% |
| DE LINIE | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| FNP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Piratenpartij | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Castricum, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GroenLinks-PvdA haalde hier +5,1 pp meer dan gemiddeld in Castricum.
- Qua gewicht is dit het 15e van de 24 stembureaus: 4,0% van alle geldige stemmen in Castricum en 0,0099% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 25 stemmen in Castricum komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Castricum
- De Oude Keuken 1.039 stemmen · D66 31%
- Pastorie RK kerk 997 stemmen · D66 23%
- Gymzaal Het Kleurenorkest 1.071 stemmen · VVD 24%
- Bibliotheek 956 stemmen · VVD 22%
- Sportcentrum De Enterij 1.074 stemmen · VVD 22%
- Gymzaal Het Kleurenorkest 864 stemmen · D66 23%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.