Stembureau Gymzaal Walingstuin in Castricum (2025)
Postcode 1902 BC · Wijk Castricum-Oost
Hier zijn 1.258 geldige stemmen uitgebracht. D66 werd hier de grootste met 23,9% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| D66 | 301 | 23,9% | 21,5% | +2,5 pp | 5,5% |
| GroenLinks-PvdA | 259 | 20,6% | 16,2% | +4,4 pp | 6,2% |
| VVD | 230 | 18,3% | 18,2% | +0,1 pp | 4,9% |
| CDA | 133 | 10,6% | 11,7% | −1,1 pp | 4,4% |
| PVV | 94 | 7,5% | 10,0% | −2,5 pp | 3,7% |
| JA21 | 63 | 5,0% | 6,7% | −1,7 pp | 3,7% |
| Forum voor Democratie | 54 | 4,3% | 4,9% | −0,6 pp | 4,3% |
| Partij voor de Dieren | 26 | 2,1% | 2,5% | −0,4 pp | 4,1% |
| BBB | 25 | 2,0% | 2,4% | −0,4 pp | 4,1% |
| SP | 20 | 1,6% | 1,4% | +0,2 pp | 5,7% |
| Volt | 12 | 1,0% | 1,0% | −0,0 pp | 4,9% |
| 50PLUS | 11 | 0,9% | 1,4% | −0,5 pp | 3,1% |
| ChristenUnie | 6 | 0,5% | 0,5% | −0,0 pp | 4,7% |
| DENK | 6 | 0,5% | 0,3% | +0,2 pp | 7,7% |
| LP | 6 | 0,5% | 0,1% | +0,3 pp | 17,6% |
| NSC | 5 | 0,4% | 0,3% | +0,1 pp | 6,0% |
| Piratenpartij | 3 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp | 10,0% |
| BVNL | 2 | 0,2% | 0,2% | −0,1 pp | 3,4% |
| Vrede voor Dieren | 2 | 0,2% | 0,2% | −0,1 pp | 3,7% |
| BIJ1 | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| DE LINIE | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| FNP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| NL PLAN | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| SGP | 0 | 0,0% | 0,2% | −0,2 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Castricum, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GroenLinks-PvdA haalde hier +4,4 pp meer dan gemiddeld in Castricum.
- Qua gewicht is dit het 9e van de 24 stembureaus: 4,9% van alle geldige stemmen in Castricum en 0,0121% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 20 stemmen in Castricum komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Castricum
- Gymzaal Eerste Groenelaan 1.279 stemmen · D66 25%
- Vredeburg 1.250 stemmen · VVD 26%
- Gemeentehuis 1.292 stemmen · D66 24%
- De Kustlijn 1.135 stemmen · D66 23%
- Tuin van Kapitein Rommel 1.328 stemmen · D66 26%
- Sportcentrum De Enterij 1.074 stemmen · VVD 22%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.