Stembureau Stembureau Tennisvereniging De IJpelaar in Breda (2022)
Postcode 4834 KR · Wijk Breda zuid-oost
Hier waren 1.009 kiezers toegelaten (1,4% van alle toegelaten kiezers in Breda) en zijn 1.003 geldige stemmen uitgebracht. VVD werd hier de grootste met 31,4% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| VVD | 315 | 31,4% | 23,1% | +8,3 pp | 1,9% |
| D66 | 123 | 12,3% | 14,8% | −2,5 pp | 1,2% |
| GROENLINKS | 114 | 11,4% | 12,4% | −1,1 pp | 1,3% |
| PvdA | 98 | 9,8% | 10,2% | −0,4 pp | 1,4% |
| CDA | 78 | 7,8% | 9,5% | −1,7 pp | 1,2% |
| SP | 66 | 6,6% | 5,7% | +0,9 pp | 1,7% |
| Partij voor de Dieren | 44 | 4,4% | 5,1% | −0,7 pp | 1,2% |
| 50PLUS | 41 | 4,1% | 3,0% | +1,1 pp | 1,9% |
| Breda Beslist | 41 | 4,1% | 6,1% | −2,1 pp | 1,0% |
| LPF | 29 | 2,9% | 3,5% | −0,6 pp | 1,2% |
| Forum voor Democratie | 21 | 2,1% | 2,4% | −0,3 pp | 1,2% |
| ChristenUnie | 11 | 1,1% | 1,1% | +0,0 pp | 1,5% |
| SHOUT! | 9 | 0,9% | 0,7% | +0,1 pp | 1,7% |
| BuurtBelangen | 9 | 0,9% | 1,5% | −0,7 pp | 0,8% |
| Volkspartij Breda | 4 | 0,4% | 0,8% | −0,4 pp | 0,7% |
| Blanco | 7 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Breda, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Boaz Adank (VVD) · 93 stemmen · 9,3% van alle stemmen hier
- Marike de Nobel (GROENLINKS) · 62 stemmen · 6,2% van alle stemmen hier
- Daan Quaars (VVD) · 57 stemmen · 5,7% van alle stemmen hier
- Inge Verdaasdonk (SP) · 49 stemmen · 4,9% van alle stemmen hier
- Bart Lauwen (D66) · 48 stemmen · 4,8% van alle stemmen hier
- Jeroen Bruijns (CDA) · 41 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
- Lottie van Kelle (D66) · 39 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
- Marieke Peereboom - Hoeben (VVD) · 37 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
- Arjen van Drunen (PvdA) · 37 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
- Catharina Hoevenaars - Bezemer (VVD) · 33 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Klaas Dijkhoff (VVD) · 32 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Janneke van Lierop (Partij voor de Dieren) · 28 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Marieke Wulffraat (PvdA) · 24 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Peter Jong (50PLUS) · 22 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Iwan Dienjes (LPF) · 22 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier +8,3 pp meer dan gemiddeld in Breda.
- Qua gewicht is dit het 7e van de 132 stembureaus: 1,4% van alle geldige stemmen in Breda en 0,0145% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 70 stemmen in Breda komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 908 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 101 |
| Toegelaten kiezers | 1.009 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 1.010 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | +1 |
| Blanco en ongeldig | 7 (0,7%) |
Er zijn 1 stembiljet meer geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,69% van de stembiljetten, tegen 0,47% in Breda en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Breda
- Stembureau Stadhuis 1.031 stemmen · GROENLINKS 22%
- Stembureau Café-Zaal 't Veehandelshuis 1.001 stemmen · VVD 38%
- Stembureau NS Station Breda 1.120 stemmen · GROENLINKS 24%
- Stembureau SCC De Koe 987 stemmen · VVD 23%
- Stembureau SCC De Pekhoeve 1.150 stemmen · VVD 35%
- Stembureau SCC 't Kraaienest 983 stemmen · VVD 20%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.