Hoe stemde Breda zuid-oost in Breda in 2022?
Met stembureaus in onder meer: Overakker, Ypelaar, Ginneken, Blauwe Kei
Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 16 maart 2022 zijn bij de 12 stembureaus in Breda zuid-oost 8.168 geldige stemmen uitgebracht (11,7% van alle stemmen in Breda). VVD werd hier de grootste met 29,7%. Vergeleken met heel Breda scoorden VVD (+6,7 pp) en D66 (+2,4 pp) hier hoger en CDA (−1,9 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| VVD | 2.429 | 29,7% | 23,1% | +6,7 pp |
| D66 | 1.401 | 17,2% | 14,8% | +2,4 pp |
| GROENLINKS | 961 | 11,8% | 12,4% | −0,7 pp |
| PvdA | 796 | 9,7% | 10,2% | −0,4 pp |
| CDA | 615 | 7,5% | 9,5% | −1,9 pp |
| SP | 393 | 4,8% | 5,7% | −0,9 pp |
| Partij voor de Dieren | 375 | 4,6% | 5,1% | −0,5 pp |
| Breda Beslist | 364 | 4,5% | 6,1% | −1,7 pp |
| 50PLUS | 255 | 3,1% | 3,0% | +0,1 pp |
| LPF | 189 | 2,3% | 3,5% | −1,2 pp |
| Forum voor Democratie | 139 | 1,7% | 2,4% | −0,7 pp |
| BuurtBelangen | 102 | 1,2% | 1,5% | −0,3 pp |
| ChristenUnie | 79 | 1,0% | 1,1% | −0,1 pp |
| SHOUT! | 48 | 0,6% | 0,7% | −0,2 pp |
| Volkspartij Breda | 22 | 0,3% | 0,8% | −0,6 pp |
| Blanco en ongeldig | 30 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | ||
Stembureaus in Breda zuid-oost
- Stembureau Nieuwe Veste Bibliotheek Zuid Overakker · 4834 TM · 1.191 stemmen · VVD 27%
- Stembureau Tennisvereniging De IJpelaar Ypelaar · 4834 KR · 1.003 stemmen · VVD 31%
- Stembureau Basisschool Laurentius Ginneken · 4835 EG · 920 stemmen · VVD 34%
- Stembureau Gymzaal Stoutenburgstraat Ypelaar · 4834 LP · 850 stemmen · VVD 26%
- Stembureau Careflex Zorgcampus Blauwe Kei · 4834 AA · 732 stemmen · VVD 23%
- Stembureau Dr. de Visserschool Ginneken · 4835 LH · 709 stemmen · VVD 39%
- Stembureau Gymzaal Stoutenburgstraat Ypelaar · 4834 LP · 604 stemmen · VVD 27%
- Stembureau Gymzaal Stoutenburgstraat Ypelaar · 4834 LP · 486 stemmen · VVD 27%
- Stembureau Gemeenschapshuis Mariëndal Ginneken · 4835 JD · 455 stemmen · VVD 31%
- Stembureau Gemeenschapshuis Mariëndal Ginneken · 4835 JD · 429 stemmen · VVD 34%
- Stembureau Clubhuis de Toss Blauwe Kei · 4834 CG · 406 stemmen · VVD 31%
- Stembureau Gemeenschapshuis Mariëndal Ginneken · 4835 JD · 383 stemmen · VVD 27%
Andere wijken in Breda
- Breda west 10.248 stemmen · VVD 19%
- Breda oost 9.072 stemmen · VVD 19%
- Breda noord-west 8.154 stemmen · VVD 19%
- Breda noord 7.221 stemmen · GROENLINKS 17%
- Breda centrum 7.051 stemmen · VVD 19%
- Prinsenbeek 5.559 stemmen · VVD 36%
- Breda zuid 4.337 stemmen · VVD 30%
- Bavel 3.858 stemmen · CDA 28%
- Teteringen 3.818 stemmen · VVD 26%
- Ulvenhout 2.609 stemmen · VVD 35%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.