Stembureau Stembureau Mezz in Breda (2022)
Postcode 4811 HL · Wijk Breda centrum
Hier waren 669 kiezers toegelaten (0,9% van alle toegelaten kiezers in Breda) en zijn 668 geldige stemmen uitgebracht. D66 werd hier de grootste met 19,3% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| D66 | 129 | 19,3% | 14,8% | +4,5 pp | 1,2% |
| GROENLINKS | 127 | 19,0% | 12,4% | +6,6 pp | 1,5% |
| VVD | 126 | 18,9% | 23,1% | −4,2 pp | 0,8% |
| PvdA | 87 | 13,0% | 10,2% | +2,9 pp | 1,2% |
| Partij voor de Dieren | 47 | 7,0% | 5,1% | +1,9 pp | 1,3% |
| Breda Beslist | 39 | 5,8% | 6,1% | −0,3 pp | 0,9% |
| CDA | 25 | 3,7% | 9,5% | −5,7 pp | 0,4% |
| SP | 21 | 3,1% | 5,7% | −2,5 pp | 0,5% |
| LPF | 16 | 2,4% | 3,5% | −1,1 pp | 0,6% |
| 50PLUS | 15 | 2,2% | 3,0% | −0,8 pp | 0,7% |
| Forum voor Democratie | 15 | 2,2% | 2,4% | −0,2 pp | 0,9% |
| BuurtBelangen | 10 | 1,5% | 1,5% | −0,1 pp | 0,9% |
| ChristenUnie | 4 | 0,6% | 1,1% | −0,5 pp | 0,5% |
| Volkspartij Breda | 4 | 0,6% | 0,8% | −0,2 pp | 0,7% |
| SHOUT! | 3 | 0,4% | 0,7% | −0,3 pp | 0,6% |
| Blanco | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Breda, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Marike de Nobel (GROENLINKS) · 66 stemmen · 9,9% van alle stemmen hier
- Bart Lauwen (D66) · 47 stemmen · 7,0% van alle stemmen hier
- Boaz Adank (VVD) · 44 stemmen · 6,6% van alle stemmen hier
- Lottie van Kelle (D66) · 38 stemmen · 5,7% van alle stemmen hier
- Arjen van Drunen (PvdA) · 33 stemmen · 4,9% van alle stemmen hier
- Janneke van Lierop (Partij voor de Dieren) · 26 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
- Marieke Wulffraat (PvdA) · 21 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- Emma Pierre (GROENLINKS) · 19 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Marieke Peereboom - Hoeben (VVD) · 16 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Inge Verdaasdonk (SP) · 14 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Daan Quaars (VVD) · 13 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Iwan Dienjes (LPF) · 13 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Klaas Dijkhoff (VVD) · 11 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
- M.H. van Woudenberg (Forum voor Democratie) · 11 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
- Karlijn van den Berg (CDA) · 10 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GROENLINKS haalde hier +6,6 pp meer dan gemiddeld in Breda.
- Qua gewicht is dit het 36e van de 132 stembureaus: 1,0% van alle geldige stemmen in Breda en 0,0097% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 105 stemmen in Breda komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 624 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 45 |
| Toegelaten kiezers | 669 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 669 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 1 (0,1%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,15% van de stembiljetten, tegen 0,47% in Breda en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Breda
- Stembureau Basisschool De Singel 669 stemmen · GROENLINKS 17%
- Stembureau Poelewei 659 stemmen · PvdA 17%
- Stembureau Stembureau parkeerterrein Kamvaren 670 stemmen · VVD 36%
- Stembureau Kindcentrum de Wisselaar 643 stemmen · SP 15%
- Stembureau De Drie Linden 679 stemmen · VVD 37%
- Stembureau Gymzaal De Kroeten 639 stemmen · VVD 28%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.