Uitslag per stembureau in Beverwijk (2018)
Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 21 maart 2018 telde Beverwijk 18 stembureaus. Het zwaarste stembureau, Museum Kennemerland, Noorderwijkweg 2A, leverde 9,0% van alle geldige stemmen; de drie grootste samen 24%.
Bekijk de uitslag per wijk in Beverwijk
Wat valt op
- 8 van de 18 stembureaus (44%) telde een ander aantal stembiljetten dan er kiezers waren toegelaten; landelijk is dat 36% van de stembureaus.
- 0 stembureaus (0%) telden de stembiljetten (deels) opnieuw; landelijk 0%.
- Ongeldige en blanco stemmen: 1,14% van de getelde stembiljetten (landelijk 0,85%).
Opvallende stembureaus
- Zwaarste stembureau: Museum Kennemerland, Noorderwijkweg 2A 9,0% van de stemmen
- Lichtste stembureau: Bijzonder stembureau, Stationsplein 48 2,6% van de stemmen
- Meest afwijkend stemgedrag: De Moriaan, Dorpsduinen 4 D66 +15,6 procentpunt
- Meeste ongeldige en blanco stemmen: Immanuëlkerk, Olieslagerslaan 20 2,4% van de stembiljetten
Zoek een stembureau op postcode · Telverschillen in alle gemeenten
Een klein verschil tussen het aantal stembiljetten en het aantal toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude: stembureaus onderzoeken zulke verschillen en tellen zo nodig opnieuw. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel. Een verschil telt hier als opvallend bij 3 stembiljetten of 1% van de kiezers of meer.
Stembureaus met een opvallende telling
| Stembureau | Stemmen | Wat is er gemeld |
|---|---|---|
| Immanuëlkerk, Olieslagerslaan 20 | 401 | Opvallend veel ongeldige of blanco stemmen (2,4%) |
Alle stembureaus, van zwaarst naar lichtst
| Stembureau | Toegelaten kiezers | Aandeel opkomst | Geldige stemmen | Gewicht gemeente | Gewicht landelijk | Grootste partij | Wijkt het meest af | Ongeldig/blanco | Telverschil |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Museum Kennemerland, Noorderwijkweg 2A | 1.336 | 8,9% | 1.326 | #1 · 9,0% | 0,0196% | D66 (22%) | D66 +6,1 procentpunt | 9 (0,7%) | −1 |
| Montessorischool, Laan van Blois 100 | 1.157 | 7,7% | 1.146 | #2 · 7,7% | 0,0170% | VVD (21%) | VVD +5,4 procentpunt | 10 (0,9%) | −1 |
| Buurthuis Wijk aan Duin, Wilgenhofln 2C | 1.115 | 7,4% | 1.105 | #3 · 7,5% | 0,0164% | GROENLINKS (19%) | SamenBeverwijk +7,4 procentpunt | 10 (0,9%) | 0 |
| Brandweerkazerne, Spoorsingel 1 | 1.029 | 6,9% | 1.018 | #4 · 6,9% | 0,0151% | VRIJ ! (21%) | VRIJ ! +11,4 procentpunt | 11 (1,1%) | 0 |
| De Moriaan, Dorpsduinen 4 | 1.027 | 6,8% | 1.016 | #5 · 6,9% | 0,0150% | D66 (31%) | D66 +15,6 procentpunt | 9 (0,9%) | −2 |
| Kennemer College, Büllerlaan 2 | 990 | 6,6% | 972 | #6 · 6,6% | 0,0144% | GROENLINKS (16%) | VVD −6,4 procentpunt | 17 (1,7%) | −1 |
| Gymzaal Kuikensweg, Kuikensweg 16 | 964 | 6,4% | 954 | #7 · 6,4% | 0,0141% | D66 (21%) | D66 +5,4 procentpunt | 10 (1,0%) | 0 |
| OBS De Zeester, Pieter Cheeuwenlaan 6 | 918 | 6,1% | 910 | #8 · 6,1% | 0,0135% | VVD (31%) | VVD +15,0 procentpunt | 8 (0,9%) | 0 |
| Nieuw Akerendam, Mr van Lingenlaan 2 | 912 | 6,1% | 905 | #9 · 6,1% | 0,0134% | VVD (27%) | VVD +11,1 procentpunt | 7 (0,8%) | 0 |
| Woonzorgcentrum Lommerlust, Peperstr. 17 | 828 | 5,5% | 816 | #10 · 5,5% | 0,0121% | GROENLINKS (16%) | Gemeentebelangen Beverwijk +7,0 procentpunt | 10 (1,2%) | −2 |
| BS Panta Rhei, Pieter Cheeuwenlaan 8 | 792 | 5,3% | 781 | #11 · 5,3% | 0,0116% | VVD (30%) | VVD +14,3 procentpunt | 11 (1,4%) | 0 |
| Huis ter Wijck, Plesmanweg 1 | 730 | 4,9% | 717 | #12 · 4,8% | 0,0106% | GROENLINKS (18%) | D66 −7,2 procentpunt | 11 (1,5%) | −2 |
| OBS 't Kompas, ingang Spaarnestraat | 649 | 4,3% | 640 | #13 · 4,3% | 0,0095% | PvdA (16%) | VVD −10,0 procentpunt | 9 (1,4%) | 0 |
| SWB "De Grote Beer", van der Hoopstr. 82 | 633 | 4,2% | 622 | #14 · 4,2% | 0,0092% | PvdA (19%) | D66 −7,4 procentpunt | 9 (1,4%) | −2 |
| Socius, Trijntje Kemp-Haanstraat 37 | 571 | 3,8% | 565 | #15 · 3,8% | 0,0084% | GROENLINKS (18%) | Gemeentebelangen Beverwijk +5,0 procentpunt | 6 (1,1%) | 0 |
| Amstelstaete, Amstelstraat 1 | 540 | 3,6% | 532 | #16 · 3,6% | 0,0079% | PvdA (24%) | PvdA +12,4 procentpunt | 8 (1,5%) | 0 |
| Immanuëlkerk, Olieslagerslaan 20 | 411 | 2,7% | 401 | #17 · 2,7% | 0,0059% | PvdA (20%) | PvdA +8,1 procentpunt | 10 (2,4%) | 0 |
| Bijzonder stembureau, Stationsplein 48 | 393 | 2,6% | 386 | #18 · 2,6% | 0,0057% | VVD (22%) | VVD +5,9 procentpunt | 6 (1,5%) | −1 |
Aandeel opkomst: het deel van alle toegelaten kiezers in Beverwijk dat bij dit stembureau stemde. De Kiesraad publiceert niet hoeveel kiesgerechtigden bij een stembureau horen, dus een opkomstpercentage per stembureau is niet te geven. Gewicht: het aandeel van de geldige stemmen van dit stembureau in de gemeente en in heel Nederland. Wijkt het meest af: de partij (vanaf 3% in de gemeente) waarvan het aandeel hier het meest afwijkt van het gemeentelijke aandeel; stembureaus met minder dan 30 stemmen zijn overgeslagen. Telverschil: getelde stembiljetten min toegelaten kiezers.
De uitslag van Beverwijk per partij
Dit zijn de cijfers van de telling; de officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.