Stembureau Nieuw Akerendam, Mr van Lingenlaan 2 in Beverwijk (2018)
Hier waren 912 kiezers toegelaten (6,1% van alle toegelaten kiezers in Beverwijk) en zijn 905 geldige stemmen uitgebracht. VVD werd hier de grootste met 27,0% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| VVD | 244 | 27,0% | 15,9% | +11,1 pp | 10,4% |
| D66 | 189 | 20,9% | 15,4% | +5,5 pp | 8,3% |
| GROENLINKS | 136 | 15,0% | 15,8% | −0,8 pp | 5,8% |
| CDA | 104 | 11,5% | 9,5% | +1,9 pp | 7,4% |
| PvdA | 58 | 6,4% | 11,6% | −5,2 pp | 3,4% |
| VRIJ ! | 56 | 6,2% | 9,1% | −2,9 pp | 4,1% |
| SamenBeverwijk | 46 | 5,1% | 9,3% | −4,2 pp | 3,3% |
| Democraten Beverwijk | 44 | 4,9% | 7,5% | −2,6 pp | 4,0% |
| Gemeentebelangen Beverwijk | 28 | 3,1% | 5,8% | −2,7 pp | 3,3% |
| Blanco | 4 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 3 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Beverwijk, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Barbara Middendorp (VVD) · 91 stemmen · 10,1% van alle stemmen hier
- Jacqueline Makbouli (D66) · 83 stemmen · 9,2% van alle stemmen hier
- Haydar Erol (GROENLINKS) · 66 stemmen · 7,3% van alle stemmen hier
- Serge Ferraro (VVD) · 65 stemmen · 7,2% van alle stemmen hier
- Cecilia van Weel-Niesten (CDA) · 60 stemmen · 6,6% van alle stemmen hier
- Maartje van Vliet (D66) · 44 stemmen · 4,9% van alle stemmen hier
- Quincy Geel (VVD) · 42 stemmen · 4,6% van alle stemmen hier
- Jaqueline Dorenbos-de Hen (PvdA) · 40 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
- Pieter Heinink (VVD) · 28 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- Ronald Vessies (D66) · 26 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Tekla Hulscher (GROENLINKS) · 25 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Ali Bal (SamenBeverwijk) · 21 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Michelle Koolen (GROENLINKS) · 17 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Carli Bilars-Don (Gemeentebelangen Beverwijk) · 15 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Frans Koster (VRIJ !) · 15 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier +11,1 pp meer dan gemiddeld in Beverwijk.
- Qua gewicht is dit het 9e van de 18 stembureaus: 6,1% van alle geldige stemmen in Beverwijk en 0,0134% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 16 stemmen in Beverwijk komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 832 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 80 |
| Toegelaten kiezers | 912 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 912 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 7 (0,8%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,77% van de stembiljetten, tegen 1,14% in Beverwijk en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Beverwijk
- OBS De Zeester, Pieter Cheeuwenlaan 6 910 stemmen · VVD 31%
- Woonzorgcentrum Lommerlust, Peperstr. 17 816 stemmen · GROENLINKS 16%
- Gymzaal Kuikensweg, Kuikensweg 16 954 stemmen · D66 21%
- BS Panta Rhei, Pieter Cheeuwenlaan 8 781 stemmen · VVD 30%
- Kennemer College, Büllerlaan 2 972 stemmen · GROENLINKS 16%
- Huis ter Wijck, Plesmanweg 1 717 stemmen · GROENLINKS 18%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.