Uitslag per stembureau in Beverwijk (2022)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2018

Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 16 maart 2022 telde Beverwijk 26 stembureaus. Het zwaarste stembureau, Gymzaal Kuikensweg, leverde 7,7% van alle geldige stemmen; de drie grootste samen 21%.

Bekijk de uitslag per wijk in Beverwijk

Wat valt op

  • 5 van de 26 stembureaus (19%) telde een ander aantal stembiljetten dan er kiezers waren toegelaten; landelijk is dat 18% van de stembureaus.
  • 0 stembureaus (0%) telden de stembiljetten (deels) opnieuw; landelijk 0%.
  • Ongeldige en blanco stemmen: 0,33% van de getelde stembiljetten (landelijk 0,55%).

Opvallende stembureaus

Zoek een stembureau op postcode · Telverschillen in alle gemeenten

Een klein verschil tussen het aantal stembiljetten en het aantal toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude: stembureaus onderzoeken zulke verschillen en tellen zo nodig opnieuw. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel. Een verschil telt hier als opvallend bij 3 stembiljetten of 1% van de kiezers of meer.

Alle stembureaus, van zwaarst naar lichtst

Stembureau Toegelaten kiezers Aandeel opkomst Geldige stemmen Gewicht gemeente Gewicht landelijk Grootste partij Wijkt het meest af Ongeldig/blanco Telverschil
Gymzaal Kuikensweg 1.139 7,7% 1.136 #1 · 7,7% 0,0165% SLB (25%) PvdA −3,8 procentpunt 2 (0,2%) −1
Kennemer Theater 1.090 7,4% 1.087 #2 · 7,4% 0,0158% SLB (28%) VVD −4,4 procentpunt 2 (0,2%) −1
Brandweerkazerne Beverwijk-Oost 922 6,3% 921 #3 · 6,3% 0,0134% SLB (38%) SLB +10,7 procentpunt 1 (0,1%) 0
Gymzaal de Dreef 909 6,2% 904 #4 · 6,2% 0,0131% VVD (21%) SLB −11,6 procentpunt 5 (0,6%) 0
Sporthal Waterwijk 905 6,1% 900 #5 · 6,1% 0,0130% VVD (23%) VVD +9,9 procentpunt 5 (0,6%) 0
Buurthuis Wijk aan Duin 838 5,7% 836 #6 · 5,7% 0,0121% SLB (38%) SLB +10,6 procentpunt 2 (0,2%) 0
Vredevorstkerk 820 5,6% 820 #7 · 5,6% 0,0119% SLB (30%) D66 −5,8 procentpunt 0 (0,0%) 0
Beverwijkse Harmonie Kapel 787 5,3% 785 #8 · 5,3% 0,0114% D66 (22%) D66 +8,3 procentpunt 2 (0,3%) 0
Kennemer Theater 718 4,9% 714 #9 · 4,9% 0,0104% SLB (31%) VVD −5,9 procentpunt 4 (0,6%) 0
De Moriaan 667 4,5% 664 #10 · 4,5% 0,0096% SLB (22%) D66 +6,3 procentpunt 3 (0,4%) 0
Nieuw Akerendam 612 4,2% 609 #11 · 4,1% 0,0088% VVD (27%) VVD +13,3 procentpunt 3 (0,5%) 0
Kennemer Theater 605 4,1% 607 #12 · 4,1% 0,0088% SLB (35%) SLB +7,9 procentpunt 0 (0,0%) +2
Gymzaal Kuikensweg 582 3,9% 580 #13 · 3,9% 0,0084% SLB (27%) CDA +3,9 procentpunt 2 (0,3%) 0
TTV Rapidity 473 3,2% 471 #14 · 3,2% 0,0068% SLB (42%) SLB +15,3 procentpunt 2 (0,4%) 0
OBS het Kompas 456 3,1% 456 #15 · 3,1% 0,0066% SLB (32%) D66 −6,7 procentpunt 0 (0,0%) 0
Sporthal Waterwijk 438 3,0% 437 #16 · 3,0% 0,0063% SLB (26%) VVD +8,0 procentpunt 2 (0,5%) +1
Immanuelkerk 429 2,9% 423 #17 · 2,9% 0,0061% SLB (31%) D66 −6,1 procentpunt 6 (1,4%) 0
Gymzaal Kuikensweg 391 2,7% 390 #18 · 2,7% 0,0057% SLB (26%) D66 −2,2 procentpunt 1 (0,3%) 0
Sporthal Waterwijk 318 2,2% 318 #19 · 2,2% 0,0046% VVD (26%) VVD +13,1 procentpunt 1 (0,3%) +1
Fysiotherapie Europa 313 2,1% 313 #20 · 2,1% 0,0045% SLB (29%) PvdA +9,8 procentpunt 0 (0,0%) 0
Stadhuis Bijzonder Stembureau 309 2,1% 308 #21 · 2,1% 0,0045% SLB (25%) Forum voor Democratie +3,5 procentpunt 1 (0,3%) 0
Sporthal Waterwijk 308 2,1% 307 #22 · 2,1% 0,0045% VVD (29%) VVD +15,4 procentpunt 1 (0,3%) 0
De Moriaan 258 1,7% 257 #23 · 1,7% 0,0037% D66 (19%) SLB −9,9 procentpunt 1 (0,4%) 0
Speeltuin Jeugd en Vreugd 243 1,6% 242 #24 · 1,6% 0,0035% SLB (38%) SLB +11,0 procentpunt 1 (0,4%) 0
De Moriaan 170 1,2% 169 #25 · 1,1% 0,0025% D66 (28%) D66 +14,1 procentpunt 1 (0,6%) 0
Mobiel Stembureau 43 0,3% 43 #26 · 0,3% 0,0006% CDA (40%) CDA +33,1 procentpunt 0 (0,0%) 0

Aandeel opkomst: het deel van alle toegelaten kiezers in Beverwijk dat bij dit stembureau stemde. De Kiesraad publiceert niet hoeveel kiesgerechtigden bij een stembureau horen, dus een opkomstpercentage per stembureau is niet te geven. Gewicht: het aandeel van de geldige stemmen van dit stembureau in de gemeente en in heel Nederland. Wijkt het meest af: de partij (vanaf 3% in de gemeente) waarvan het aandeel hier het meest afwijkt van het gemeentelijke aandeel; stembureaus met minder dan 30 stemmen zijn overgeslagen. Telverschil: getelde stembiljetten min toegelaten kiezers.

De uitslag van Beverwijk per partij

Dit zijn de cijfers van de telling; de officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.