Stembureau Lommerlust in Beverwijk (2025)
Postcode 1941 GA · Wijk Centrum
Hier zijn 800 geldige stemmen uitgebracht. PVV werd hier de grootste met 26,3% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PVV | 210 | 26,3% | 20,6% | +5,7 pp | 4,4% |
| D66 | 107 | 13,4% | 16,7% | −3,4 pp | 2,7% |
| VVD | 89 | 11,1% | 15,0% | −3,9 pp | 2,5% |
| GroenLinks-PvdA | 85 | 10,6% | 10,8% | −0,2 pp | 3,4% |
| CDA | 67 | 8,4% | 8,0% | +0,4 pp | 3,6% |
| JA21 | 65 | 8,1% | 7,2% | +1,0 pp | 3,9% |
| Forum voor Democratie | 58 | 7,3% | 6,6% | +0,6 pp | 3,8% |
| 50PLUS | 29 | 3,6% | 2,0% | +1,6 pp | 6,3% |
| SP | 25 | 3,1% | 2,3% | +0,9 pp | 4,7% |
| Partij voor de Dieren | 17 | 2,1% | 2,2% | −0,0 pp | 3,4% |
| BBB | 15 | 1,9% | 2,1% | −0,2 pp | 3,1% |
| DENK | 13 | 1,6% | 3,8% | −2,2 pp | 1,5% |
| ChristenUnie | 7 | 0,9% | 0,5% | +0,3 pp | 5,5% |
| NSC | 7 | 0,9% | 0,4% | +0,5 pp | 8,5% |
| Vrij Verbond | 2 | 0,3% | 0,0% | +0,2 pp | 22,2% |
| BIJ1 | 1 | 0,1% | 0,3% | −0,1 pp | 1,6% |
| Piratenpartij | 1 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp | 2,9% |
| SGP | 1 | 0,1% | 0,2% | −0,0 pp | 2,5% |
| Vrede voor Dieren | 1 | 0,1% | 0,2% | −0,0 pp | 2,6% |
| BVNL | 0 | 0,0% | 0,2% | −0,2 pp | 0,0% |
| LP | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| NL PLAN | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Volt | 0 | 0,0% | 0,7% | −0,7 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Beverwijk, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: PVV haalde hier +5,7 pp meer dan gemiddeld in Beverwijk.
- Qua gewicht is dit het 15e van de 21 stembureaus: 3,4% van alle geldige stemmen in Beverwijk en 0,0077% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 29 stemmen in Beverwijk komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Beverwijk
- Nieuw Akerendam 828 stemmen · VVD 22%
- Gymzaal Elzenlaan 20 729 stemmen · PVV 25%
- Huis ter Wijck 841 stemmen · PVV 27%
- Immanuëlkerk 720 stemmen · PVV 31%
- Gymzaal de Dreef 1.110 stemmen · VVD 24%
- Gymzaal Elzenlaan 21 709 stemmen · PVV 20%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.