Hoe stemde Centrum in Beverwijk in 2025?
Met stembureaus in onder meer: Wijkertoren, Meerplein
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober 2025 zijn bij de 3 stembureaus in Centrum 3.702 geldige stemmen uitgebracht (15,9% van alle stemmen in Beverwijk). PVV werd hier de grootste met 23,1%. Vergeleken met heel Beverwijk scoorden PVV (+2,6 pp) en GroenLinks-PvdA (+1,3 pp) hier hoger en VVD (−2,7 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| PVV | 857 | 23,1% | 20,6% | +2,6 pp |
| D66 | 608 | 16,4% | 16,7% | −0,3 pp |
| VVD | 456 | 12,3% | 15,0% | −2,7 pp |
| GroenLinks-PvdA | 450 | 12,2% | 10,8% | +1,3 pp |
| Forum voor Democratie | 280 | 7,6% | 6,6% | +0,9 pp |
| JA21 | 262 | 7,1% | 7,2% | −0,1 pp |
| CDA | 224 | 6,1% | 8,0% | −2,0 pp |
| DENK | 107 | 2,9% | 3,8% | −0,9 pp |
| SP | 98 | 2,6% | 2,3% | +0,4 pp |
| Partij voor de Dieren | 94 | 2,5% | 2,2% | +0,4 pp |
| 50PLUS | 88 | 2,4% | 2,0% | +0,4 pp |
| BBB | 72 | 1,9% | 2,1% | −0,1 pp |
| ChristenUnie | 19 | 0,5% | 0,5% | −0,0 pp |
| NSC | 17 | 0,5% | 0,4% | +0,1 pp |
| Volt | 17 | 0,5% | 0,7% | −0,2 pp |
| BIJ1 | 15 | 0,4% | 0,3% | +0,1 pp |
| Piratenpartij | 11 | 0,3% | 0,1% | +0,2 pp |
| Vrede voor Dieren | 7 | 0,2% | 0,2% | +0,0 pp |
| SGP | 5 | 0,1% | 0,2% | −0,0 pp |
| NL PLAN | 5 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| BVNL | 5 | 0,1% | 0,2% | −0,1 pp |
| Vrij Verbond | 3 | 0,1% | 0,0% | +0,0 pp |
| LP | 2 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp |
Stembureaus in Centrum
- Kennemer Theater Wijkertoren · 1941 HD · 1.646 stemmen · PVV 25%
- Stadhuis Meerplein · 1948 LC · 1.256 stemmen · PVV 19%
- Lommerlust Wijkertoren · 1941 GA · 800 stemmen · PVV 26%
Andere wijken in Beverwijk
- Meerestein 4.976 stemmen · PVV 25%
- Broekpolder 2.942 stemmen · VVD 21%
- Kuenenkwartier 2.919 stemmen · PVV 25%
- Warande 2.457 stemmen · VVD 22%
- Vondelkwartier 2.058 stemmen · D66 20%
- Oranjebuurt 1.726 stemmen · PVV 26%
- Wijk aan Zee 1.316 stemmen · D66 20%
- Oosterwijk en Zwaansmeer 1.180 stemmen · PVV 27%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.