Hoe stemde Schuytgraaf in Arnhem in 2025?
Met stembureaus in onder meer: Schuytgraaf-Centrum, Schuytgraaf-Zuid, Schuytgraaf-Noord
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober 2025 zijn bij de 6 stembureaus in Schuytgraaf 7.665 geldige stemmen uitgebracht (8,6% van alle stemmen in Arnhem). D66 werd hier de grootste met 24,4%. Vergeleken met heel Arnhem scoorden VVD (+5,5 pp) en D66 (+2,9 pp) hier hoger en GroenLinks-PvdA (−6,3 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| D66 | 1.874 | 24,4% | 21,6% | +2,9 pp |
| VVD | 1.219 | 15,9% | 10,4% | +5,5 pp |
| GroenLinks-PvdA | 1.114 | 14,5% | 20,8% | −6,3 pp |
| PVV | 938 | 12,2% | 13,4% | −1,2 pp |
| CDA | 674 | 8,8% | 7,1% | +1,6 pp |
| JA21 | 416 | 5,4% | 4,2% | +1,3 pp |
| Forum voor Democratie | 322 | 4,2% | 3,7% | +0,5 pp |
| DENK | 274 | 3,6% | 3,9% | −0,3 pp |
| Partij voor de Dieren | 166 | 2,2% | 4,2% | −2,1 pp |
| SP | 129 | 1,7% | 2,8% | −1,1 pp |
| Volt | 110 | 1,4% | 1,9% | −0,5 pp |
| ChristenUnie | 105 | 1,4% | 1,4% | +0,0 pp |
| BBB | 97 | 1,3% | 1,1% | +0,2 pp |
| 50PLUS | 85 | 1,1% | 1,1% | −0,0 pp |
| NSC | 41 | 0,5% | 0,4% | +0,1 pp |
| BIJ1 | 32 | 0,4% | 0,8% | −0,4 pp |
| SGP | 28 | 0,4% | 0,4% | +0,0 pp |
| BVNL | 14 | 0,2% | 0,1% | +0,0 pp |
| Piratenpartij | 11 | 0,1% | 0,2% | −0,0 pp |
| LP | 8 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp |
| Vrede voor Dieren | 6 | 0,1% | 0,2% | −0,2 pp |
| FNP | 1 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| Vrij Verbond | 1 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
Stembureaus in Schuytgraaf
- Stembureau MFC De Omnibus 1 Schuytgraaf-Centrum · 6846 XA · 1.438 stemmen · D66 22%
- Stembureau Kantine v.v. Arnhemse Boys Schuytgraaf-Zuid · 6846 DX · 1.301 stemmen · D66 22%
- Stembureau MFC De Salamander 1 Schuytgraaf-Noord · 6846 HR · 1.276 stemmen · D66 28%
- Stembureau MFC De Salamander 2 Schuytgraaf-Noord · 6846 HR · 1.272 stemmen · D66 26%
- Stembureau MFC De Omnibus 2 Schuytgraaf-Centrum · 6846 XA · 1.242 stemmen · D66 23%
- Stembureau De Buitenplaats (Siza) Schuytgraaf-Zuid · 6846 DX · 1.136 stemmen · D66 26%
Andere wijken in Arnhem
- Centrum 8.286 stemmen · GroenLinks-PvdA 26%
- Rijkerswoerd 6.397 stemmen · PVV 20%
- De Laar 6.084 stemmen · PVV 22%
- Burgemeesterswijk/Hoogkamp 5.143 stemmen · D66 32%
- Elderveld 4.882 stemmen · PVV 21%
- Presikhaaf-Oost 4.786 stemmen · PVV 18%
- Vredenburg/Kronenburg 4.358 stemmen · PVV 19%
- Geitenkamp 3.988 stemmen · GroenLinks-PvdA 24%
- Klarendal 3.806 stemmen · GroenLinks-PvdA 26%
- St. Marten/Sonsbeek 3.612 stemmen · GroenLinks-PvdA 30%
- Malburgen-Oost (Zuid) 3.303 stemmen · PVV 22%
- Heijenoord/Lombok 3.215 stemmen · GroenLinks-PvdA 31%
- Velperweg e.o. 2.968 stemmen · D66 27%
- Monnikenhuizen 2.925 stemmen · D66 27%
- Arnhemse Broek 2.852 stemmen · GroenLinks-PvdA 22%
- Spijkerkwartier 2.632 stemmen · GroenLinks-PvdA 29%
- Alteveer/Cranevelt 2.507 stemmen · D66 27%
- Malburgen-Oost (Noord) 2.384 stemmen · PVV 21%
- Malburgen-West 2.041 stemmen · D66 21%
- Presikhaaf-West 1.945 stemmen · DENK 20%
- Elden 1.682 stemmen · D66 22%
- Schaarsbergen 1.140 stemmen · D66 28%
- Klingelbeek e.o. 1.038 stemmen · D66 26%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.