Hoe stemde Klarendal in Arnhem in 2025?
Met stembureaus in onder meer: Klarendal-Zuid, St. Janskerkstraat e.o.
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober 2025 zijn bij de 3 stembureaus in Klarendal 3.806 geldige stemmen uitgebracht (4,2% van alle stemmen in Arnhem). GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 26,1%. Vergeleken met heel Arnhem scoorden GroenLinks-PvdA (+5,3 pp) en Partij voor de Dieren (+3,9 pp) hier hoger en VVD (−4,6 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| GroenLinks-PvdA | 994 | 26,1% | 20,8% | +5,3 pp |
| D66 | 789 | 20,7% | 21,6% | −0,9 pp |
| PVV | 431 | 11,3% | 13,4% | −2,1 pp |
| Partij voor de Dieren | 309 | 8,1% | 4,2% | +3,9 pp |
| VVD | 223 | 5,9% | 10,4% | −4,6 pp |
| SP | 174 | 4,6% | 2,8% | +1,8 pp |
| DENK | 154 | 4,0% | 3,9% | +0,2 pp |
| CDA | 148 | 3,9% | 7,1% | −3,3 pp |
| Forum voor Democratie | 144 | 3,8% | 3,7% | +0,1 pp |
| JA21 | 139 | 3,7% | 4,2% | −0,5 pp |
| Volt | 104 | 2,7% | 1,9% | +0,8 pp |
| BIJ1 | 44 | 1,2% | 0,8% | +0,3 pp |
| ChristenUnie | 35 | 0,9% | 1,4% | −0,4 pp |
| BBB | 30 | 0,8% | 1,1% | −0,3 pp |
| 50PLUS | 21 | 0,6% | 1,1% | −0,6 pp |
| NSC | 18 | 0,5% | 0,4% | +0,1 pp |
| Vrede voor Dieren | 12 | 0,3% | 0,2% | +0,1 pp |
| SGP | 11 | 0,3% | 0,4% | −0,1 pp |
| LP | 10 | 0,3% | 0,1% | +0,1 pp |
| BVNL | 8 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp |
| Piratenpartij | 4 | 0,1% | 0,2% | −0,0 pp |
| Vrij Verbond | 2 | 0,1% | 0,0% | +0,0 pp |
| FNP | 2 | 0,1% | 0,0% | +0,0 pp |
Stembureaus in Klarendal
- Stembureau Posttheater Klarendal-Zuid · 6824 CA · 1.399 stemmen · GroenLinks-PvdA 24%
- Stembureau Huis van Puck St. Janskerkstraat e.o. · 6822 ET · 1.324 stemmen · GroenLinks-PvdA 30%
- Stembureau MFC Klarendal St. Janskerkstraat e.o. · 6822 ET · 1.083 stemmen · GroenLinks-PvdA 25%
Andere wijken in Arnhem
- Centrum 8.286 stemmen · GroenLinks-PvdA 26%
- Schuytgraaf 7.665 stemmen · D66 24%
- Rijkerswoerd 6.397 stemmen · PVV 20%
- De Laar 6.084 stemmen · PVV 22%
- Burgemeesterswijk/Hoogkamp 5.143 stemmen · D66 32%
- Elderveld 4.882 stemmen · PVV 21%
- Presikhaaf-Oost 4.786 stemmen · PVV 18%
- Vredenburg/Kronenburg 4.358 stemmen · PVV 19%
- Geitenkamp 3.988 stemmen · GroenLinks-PvdA 24%
- St. Marten/Sonsbeek 3.612 stemmen · GroenLinks-PvdA 30%
- Malburgen-Oost (Zuid) 3.303 stemmen · PVV 22%
- Heijenoord/Lombok 3.215 stemmen · GroenLinks-PvdA 31%
- Velperweg e.o. 2.968 stemmen · D66 27%
- Monnikenhuizen 2.925 stemmen · D66 27%
- Arnhemse Broek 2.852 stemmen · GroenLinks-PvdA 22%
- Spijkerkwartier 2.632 stemmen · GroenLinks-PvdA 29%
- Alteveer/Cranevelt 2.507 stemmen · D66 27%
- Malburgen-Oost (Noord) 2.384 stemmen · PVV 21%
- Malburgen-West 2.041 stemmen · D66 21%
- Presikhaaf-West 1.945 stemmen · DENK 20%
- Elden 1.682 stemmen · D66 22%
- Schaarsbergen 1.140 stemmen · D66 28%
- Klingelbeek e.o. 1.038 stemmen · D66 26%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.