Hoe stemde Jordaan in Amsterdam in 2023?

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2022 · 2018

Met stembureaus in onder meer: Elandsgrachtbuurt, Anjeliersbuurt-Noord, Zaagpoortbuurt, Anjeliersbuurt-Zuid

Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 8 stembureaus in Jordaan 8.882 geldige stemmen uitgebracht (2,1% van alle stemmen in Amsterdam). GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 39,9%. Vergeleken met heel Amsterdam scoorden GroenLinks-PvdA (+6,1 pp) en D66 (+1,8 pp) hier hoger en DENK (−6,7 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
GroenLinks-PvdA 3.545 39,9% 33,8% +6,1 pp
VVD 1.083 12,2% 11,8% +0,4 pp
D66 1.031 11,6% 9,9% +1,8 pp
PVV 759 8,5% 9,6% −1,1 pp
Partij voor de Dieren 528 5,9% 4,8% +1,2 pp
Nieuw Sociaal Contract 516 5,8% 6,6% −0,8 pp
Volt 397 4,5% 3,8% +0,6 pp
SP 289 3,3% 3,2% +0,1 pp
Forum voor Democratie 193 2,2% 2,1% +0,1 pp
BIJ1 165 1,9% 2,3% −0,5 pp
CDA 71 0,8% 0,9% −0,1 pp
DENK 69 0,8% 7,5% −6,7 pp
BBB 52 0,6% 1,0% −0,4 pp
BVNL / Groep Van Haga 37 0,4% 0,3% +0,1 pp
JA21 35 0,4% 0,4% −0,0 pp
ChristenUnie 33 0,4% 1,0% −0,6 pp
Piratenpartij - De Groenen 20 0,2% 0,2% +0,0 pp
50PLUS 19 0,2% 0,3% −0,1 pp
Splinter 10 0,1% 0,1% −0,0 pp
SGP 6 0,1% 0,1% −0,1 pp
LP 5 0,1% 0,1% −0,0 pp
LEF - Voor de Nieuwe Generatie 5 0,1% 0,1% −0,0 pp
PartijvdSport 5 0,1% 0,0% +0,0 pp
Nederland met een PLAN 4 0,0% 0,1% −0,0 pp
Politieke Partij voor Basisinkomen 3 0,0% 0,0% −0,0 pp
Samen voor Nederland 2 0,0% 0,0% −0,0 pp

Stembureaus in Jordaan

Andere wijken in Amsterdam

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Amsterdam · Alle stembureaus