Hoe stemde Bellamybuurt in Amsterdam in 2023?

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2022 · 2018

Met stembureaus in onder meer: Bellamybuurt-Zuid, Bellamybuurt-Noord

Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 5 stembureaus in Bellamybuurt 3.813 geldige stemmen uitgebracht (0,9% van alle stemmen in Amsterdam). GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 39,7%. Vergeleken met heel Amsterdam scoorden GroenLinks-PvdA (+5,9 pp) en D66 (+2,8 pp) hier hoger en DENK (−4,1 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
GroenLinks-PvdA 1.513 39,7% 33,8% +5,9 pp
D66 482 12,6% 9,9% +2,8 pp
VVD 388 10,2% 11,8% −1,6 pp
PVV 242 6,3% 9,6% −3,3 pp
Partij voor de Dieren 241 6,3% 4,8% +1,5 pp
Volt 197 5,2% 3,8% +1,3 pp
Nieuw Sociaal Contract 196 5,1% 6,6% −1,5 pp
DENK 132 3,5% 7,5% −4,1 pp
SP 116 3,0% 3,2% −0,1 pp
BIJ1 102 2,7% 2,3% +0,4 pp
Forum voor Democratie 77 2,0% 2,1% −0,0 pp
CDA 25 0,7% 0,9% −0,2 pp
BBB 19 0,5% 1,0% −0,5 pp
BVNL / Groep Van Haga 18 0,5% 0,3% +0,1 pp
ChristenUnie 14 0,4% 1,0% −0,6 pp
Piratenpartij - De Groenen 12 0,3% 0,2% +0,1 pp
JA21 9 0,2% 0,4% −0,2 pp
LEF - Voor de Nieuwe Generatie 8 0,2% 0,1% +0,1 pp
50PLUS 8 0,2% 0,3% −0,1 pp
Splinter 5 0,1% 0,1% +0,0 pp
Nederland met een PLAN 3 0,1% 0,1% −0,0 pp
Politieke Partij voor Basisinkomen 2 0,1% 0,0% +0,0 pp
LP 2 0,1% 0,1% −0,0 pp
PartijvdSport 1 0,0% 0,0% −0,0 pp
SGP 1 0,0% 0,1% −0,1 pp
Samen voor Nederland 0 0,0% 0,0% −0,0 pp

Stembureaus in Bellamybuurt

Andere wijken in Amsterdam

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Amsterdam · Alle stembureaus