Hoe stemde Noordelijke IJ-oevers-West in Amsterdam?

Ook bekijken: 2025 · 2023 · 2022 · 2018

Met stembureaus in onder meer: NDSM terrein, Overhoeks, Buiksloterham-Zuid, Buiksloterham-Noord

Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart 2026 zijn bij de 7 stembureaus in Noordelijke IJ-oevers-West 5.671 geldige stemmen uitgebracht (1,6% van alle stemmen in Amsterdam). GROENLINKS werd hier de grootste met 24,7%. Vergeleken met heel Amsterdam scoorden GROENLINKS (+6,8 pp) en Partij voor de Dieren (+2,4 pp) hier hoger en DENK (−3,5 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
GROENLINKS 1.401 24,7% 17,9% +6,8 pp
D66 1.039 18,3% 16,1% +2,2 pp
PvdA 720 12,7% 14,1% −1,4 pp
Partij voor de Dieren 474 8,4% 5,9% +2,4 pp
VVD 472 8,3% 10,9% −2,5 pp
Volt 399 7,0% 5,1% +2,0 pp
BIJ1 250 4,4% 3,8% +0,7 pp
JA21 203 3,6% 4,9% −1,3 pp
SP 139 2,5% 3,0% −0,5 pp
De Vonk 120 2,1% 1,6% +0,5 pp
CDA 113 2,0% 3,2% −1,2 pp
Forum voor Democratie 88 1,6% 3,0% −1,5 pp
DENK 73 1,3% 4,8% −3,5 pp
De Stem Van Amsterdam 38 0,7% 1,2% −0,5 pp
Piratenpartij 30 0,5% 0,4% +0,1 pp
ChristenUnie 22 0,4% 1,3% −0,9 pp
Partij voor Morgen 14 0,2% 0,1% +0,1 pp
Namens Amsterdammers. 12 0,2% 0,3% −0,1 pp
Hart voor Amsterdam/Partij van de Ouderen 11 0,2% 0,6% −0,4 pp
LP 9 0,2% 0,1% +0,0 pp
LEF - Voor de Nieuwe Generatie 6 0,1% 0,1% −0,0 pp
Partij voor de Rechtsstaat 5 0,1% 0,1% +0,0 pp
Het Elan 5 0,1% 0,1% −0,0 pp
ELLECT 5 0,1% 0,1% +0,0 pp
BBB 3 0,1% 0,2% −0,1 pp
Amsterdamse Alternatieve Alliantie 3 0,1% 0,1% −0,1 pp
De Nieuwe Politiek 3 0,1% 0,0% +0,0 pp
Anti-racistische Moslimpartij 3 0,1% 0,0% +0,0 pp
50PLUS 3 0,1% 0,7% −0,6 pp
Partij voor Ontwikkeling 2 0,0% 0,0% −0,0 pp
LCA 2 0,0% 0,1% −0,1 pp
1W1T 1 0,0% 0,0% −0,0 pp
PvBL 1 0,0% 0,1% −0,0 pp
NL PLAN 1 0,0% 0,1% −0,1 pp
De Republikeinse Politieke Partij 1 0,0% 0,0% −0,0 pp
Blanco en ongeldig33Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Stembureaus in Noordelijke IJ-oevers-West

  • Straatmuseum NDSM terrein · 1033 WC · 1.207 stemmen · GROENLINKS 28%
  • IKC Overhoeks Overhoeks · 1031 HW · 1.025 stemmen · GROENLINKS 21%
  • Gymzaal de IJsbreker Buiksloterham-Zuid · 1031 HT · 857 stemmen · GROENLINKS 28%
  • Tolhuistuin Overhoeks · 1031 KT · 729 stemmen · GROENLINKS 25%
  • Hyperion Lyceum Overhoeks · 1031 KV · 643 stemmen · D66 23%
  • De Werkplek Buiksloterham-Noord · 1032 LB · 633 stemmen · GROENLINKS 26%
  • Kruispunt Amsterdam NDSM terrein · 1033 SC · 577 stemmen · GROENLINKS 23%

Andere wijken in Amsterdam

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Amsterdam · Alle stembureaus