Stembureau Hyperion Lyceum in Amsterdam
Postcode 1031 KV · Wijk Noordelijke IJ-oevers-West
Hier waren 649 kiezers toegelaten (0,2% van alle toegelaten kiezers in Amsterdam) en zijn 643 geldige stemmen uitgebracht. D66 werd hier de grootste met 22,9% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| D66 | 147 | 22,9% | 16,1% | +6,8 pp | 0,3% |
| GROENLINKS | 128 | 19,9% | 17,9% | +2,0 pp | 0,2% |
| VVD | 77 | 12,0% | 10,9% | +1,1 pp | 0,2% |
| PvdA | 69 | 10,7% | 14,1% | −3,3 pp | 0,1% |
| Partij voor de Dieren | 50 | 7,8% | 5,9% | +1,9 pp | 0,2% |
| Volt | 42 | 6,5% | 5,1% | +1,5 pp | 0,2% |
| JA21 | 25 | 3,9% | 4,9% | −1,0 pp | 0,1% |
| BIJ1 | 24 | 3,7% | 3,8% | −0,0 pp | 0,2% |
| CDA | 19 | 3,0% | 3,2% | −0,2 pp | 0,2% |
| SP | 15 | 2,3% | 3,0% | −0,6 pp | 0,1% |
| DENK | 11 | 1,7% | 4,8% | −3,0 pp | 0,1% |
| Forum voor Democratie | 9 | 1,4% | 3,0% | −1,6 pp | 0,1% |
| De Vonk | 9 | 1,4% | 1,6% | −0,2 pp | 0,2% |
| De Stem Van Amsterdam | 4 | 0,6% | 1,2% | −0,5 pp | 0,1% |
| Namens Amsterdammers. | 3 | 0,5% | 0,3% | +0,1 pp | 0,3% |
| Hart voor Amsterdam/Partij van de Ouderen | 3 | 0,5% | 0,6% | −0,2 pp | 0,1% |
| Het Elan | 2 | 0,3% | 0,1% | +0,2 pp | 0,6% |
| ChristenUnie | 2 | 0,3% | 1,3% | −1,0 pp | 0,0% |
| Piratenpartij | 2 | 0,3% | 0,4% | −0,1 pp | 0,1% |
| Partij voor de Rechtsstaat | 2 | 0,3% | 0,1% | +0,3 pp | 1,0% |
| BBB | 0 | 0,0% | 0,2% | −0,2 pp | 0,0% |
| 1W1T | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| PvBL | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Partij voor Morgen | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Amsterdamse Alternatieve Alliantie | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Partij voor Ontwikkeling | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| ELLECT | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Anti-racistische Moslimpartij | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| LP | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| NL PLAN | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| LCA | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| 50PLUS | 0 | 0,0% | 0,7% | −0,7 pp | 0,0% |
| De Republikeinse Politieke Partij | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| De Nieuwe Politiek | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Blanco | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 5 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Amsterdam, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Melanie van der Horst (D66) · 78 stemmen · 12,1% van alle stemmen hier
- Zita Pels (GROENLINKS) · 51 stemmen · 7,9% van alle stemmen hier
- Daan Wijnants (VVD) · 41 stemmen · 6,4% van alle stemmen hier
- Juliet Broersen (Volt) · 30 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
- Anke Bakker (Partij voor de Dieren) · 25 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
- Sofyan Mbarki (PvdA) · 24 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
- Yasmine Bentoumya (GROENLINKS) · 22 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
- Lian Heinhuis (PvdA) · 18 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Sytze Rijpkema (JA21) · 17 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Rogier Havelaar (CDA) · 14 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Dorle Kok (VVD) · 13 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Nora Ait Boubker (D66) · 10 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
- Tofik Dibi (BIJ1) · 9 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier
- Elisabeth IJmker (GROENLINKS) · 8 stemmen · 1,2% van alle stemmen hier
- Milka Yemane (GROENLINKS) · 8 stemmen · 1,2% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: D66 haalde hier +6,8 pp meer dan gemiddeld in Amsterdam.
- Qua gewicht is dit het 261e van de 459 stembureaus: 0,2% van alle geldige stemmen in Amsterdam en 0,0084% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 535 stemmen in Amsterdam komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 587 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 62 |
| Toegelaten kiezers | 649 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 649 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 6 (0,9%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,92% van de stembiljetten, tegen 0,85% in Amsterdam en 0,58% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Amsterdam
- Tuin van Sloten 644 stemmen · D66 18%
- Huis van de Wijk De Tagerijn 642 stemmen · GROENLINKS 17%
- Grachtenmuseum 647 stemmen · D66 29%
- UvA - Science Park 642 stemmen · GROENLINKS 34%
- Buurthuis Jacob Maris 648 stemmen · GROENLINKS 22%
- Gymzaal IKC Noordrijk 641 stemmen · GROENLINKS 22%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.