Hoe stemde Westindische Buurt in Amsterdam?

Ook bekijken: 2025 · 2023 · 2022

Met stembureaus in onder meer: Postjeskade e.o.

Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart 2026 zijn bij de 2 stembureaus in Westindische Buurt 1.967 geldige stemmen uitgebracht (0,6% van alle stemmen in Amsterdam). GROENLINKS werd hier de grootste met 20,1%. Vergeleken met heel Amsterdam scoorden D66 (+3,2 pp) en GROENLINKS (+2,2 pp) hier hoger en DENK (−3,3 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
GROENLINKS 395 20,1% 17,9% +2,2 pp
D66 380 19,3% 16,1% +3,2 pp
PvdA 268 13,6% 14,1% −0,4 pp
VVD 215 10,9% 10,9% +0,1 pp
Volt 142 7,2% 5,1% +2,1 pp
Partij voor de Dieren 109 5,5% 5,9% −0,4 pp
JA21 87 4,4% 4,9% −0,5 pp
CDA 59 3,0% 3,2% −0,2 pp
Forum voor Democratie 57 2,9% 3,0% −0,1 pp
SP 46 2,3% 3,0% −0,6 pp
BIJ1 46 2,3% 3,8% −1,4 pp
De Vonk 31 1,6% 1,6% −0,0 pp
DENK 29 1,5% 4,8% −3,3 pp
ChristenUnie 24 1,2% 1,3% −0,1 pp
De Stem Van Amsterdam 18 0,9% 1,2% −0,2 pp
50PLUS 13 0,7% 0,7% −0,0 pp
Piratenpartij 8 0,4% 0,4% −0,0 pp
Hart voor Amsterdam/Partij van de Ouderen 8 0,4% 0,6% −0,2 pp
LEF - Voor de Nieuwe Generatie 6 0,3% 0,1% +0,2 pp
LCA 4 0,2% 0,1% +0,1 pp
Namens Amsterdammers. 4 0,2% 0,3% −0,1 pp
Amsterdamse Alternatieve Alliantie 4 0,2% 0,1% +0,1 pp
NL PLAN 2 0,1% 0,1% +0,0 pp
BBB 2 0,1% 0,2% −0,1 pp
ELLECT 2 0,1% 0,1% +0,0 pp
LP 2 0,1% 0,1% −0,0 pp
1W1T 1 0,1% 0,0% +0,0 pp
Partij voor Morgen 1 0,1% 0,1% −0,1 pp
PvBL 1 0,1% 0,1% −0,0 pp
Het Elan 1 0,1% 0,1% −0,0 pp
Partij voor Ontwikkeling 1 0,1% 0,0% +0,0 pp
De Republikeinse Politieke Partij 1 0,1% 0,0% +0,0 pp
Anti-racistische Moslimpartij 0 0,0% 0,0% −0,0 pp
De Nieuwe Politiek 0 0,0% 0,0% −0,0 pp
Partij voor de Rechtsstaat 0 0,0% 0,1% −0,1 pp
Blanco en ongeldig15Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Stembureaus in Westindische Buurt

Andere wijken in Amsterdam

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Amsterdam · Alle stembureaus