Hoe stemde Nieuwe Pijp in Amsterdam?

Ook bekijken: 2025 · 2023 · 2022

Met stembureaus in onder meer: Lizzy Ansinghbuurt, Van der Helstpleinbuurt, Cornelis Troostbuurt, Willibrordusbuurt

Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart 2026 zijn bij de 10 stembureaus in Nieuwe Pijp 9.340 geldige stemmen uitgebracht (2,7% van alle stemmen in Amsterdam). GROENLINKS werd hier de grootste met 19,5%. Vergeleken met heel Amsterdam scoorden D66 (+2,9 pp) en VVD (+1,8 pp) hier hoger en DENK (−3,1 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
GROENLINKS 1.823 19,5% 17,9% +1,6 pp
D66 1.770 19,0% 16,1% +2,9 pp
PvdA 1.291 13,8% 14,1% −0,2 pp
VVD 1.185 12,7% 10,9% +1,8 pp
Volt 561 6,0% 5,1% +0,9 pp
Partij voor de Dieren 555 5,9% 5,9% +0,0 pp
JA21 344 3,7% 4,9% −1,2 pp
BIJ1 313 3,4% 3,8% −0,4 pp
SP 286 3,1% 3,0% +0,1 pp
Forum voor Democratie 260 2,8% 3,0% −0,3 pp
CDA 257 2,8% 3,2% −0,4 pp
DENK 151 1,6% 4,8% −3,1 pp
De Vonk 141 1,5% 1,6% −0,1 pp
De Stem Van Amsterdam 64 0,7% 1,2% −0,5 pp
50PLUS 53 0,6% 0,7% −0,1 pp
ChristenUnie 51 0,5% 1,3% −0,8 pp
Hart voor Amsterdam/Partij van de Ouderen 49 0,5% 0,6% −0,1 pp
Piratenpartij 39 0,4% 0,4% −0,0 pp
Namens Amsterdammers. 28 0,3% 0,3% −0,0 pp
LEF - Voor de Nieuwe Generatie 25 0,3% 0,1% +0,1 pp
Amsterdamse Alternatieve Alliantie 22 0,2% 0,1% +0,1 pp
LP 14 0,1% 0,1% +0,0 pp
LCA 13 0,1% 0,1% +0,0 pp
Partij voor Morgen 11 0,1% 0,1% −0,0 pp
BBB 7 0,1% 0,2% −0,1 pp
De Republikeinse Politieke Partij 6 0,1% 0,0% +0,0 pp
PvBL 4 0,0% 0,1% −0,0 pp
ELLECT 4 0,0% 0,1% −0,0 pp
Het Elan 4 0,0% 0,1% −0,1 pp
1W1T 2 0,0% 0,0% −0,0 pp
Anti-racistische Moslimpartij 2 0,0% 0,0% −0,0 pp
Partij voor de Rechtsstaat 2 0,0% 0,1% −0,0 pp
Partij voor Ontwikkeling 1 0,0% 0,0% −0,0 pp
NL PLAN 1 0,0% 0,1% −0,1 pp
De Nieuwe Politiek 1 0,0% 0,0% −0,0 pp
Blanco en ongeldig68Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Stembureaus in Nieuwe Pijp

  • Cordaan D'Oude Raai Lizzy Ansinghbuurt · 1072 MA · 1.240 stemmen · D66 20%
  • Oranjekerk Van der Helstpleinbuurt · 1073 AE · 1.229 stemmen · GROENLINKS 21%
  • Oranjekerk Van der Helstpleinbuurt · 1073 AE · 1.196 stemmen · GROENLINKS 21%
  • Pastorie Vredeskerk Cornelis Troostbuurt · 1072 JS · 1.172 stemmen · D66 20%
  • Oranjekerk Van der Helstpleinbuurt · 1073 AE · 1.111 stemmen · GROENLINKS 21%
  • OBA CC Amstel Willibrordusbuurt · 1074 JN · 798 stemmen · GROENLINKS 21%
  • OBA CC Amstel Willibrordusbuurt · 1074 JN · 787 stemmen · GROENLINKS 25%
  • Gymzaal Rustenburgerstraat Van der Helstpleinbuurt · 1073 GK · 653 stemmen · GROENLINKS 18%
  • Gymzaal Rustenburgerstraat Van der Helstpleinbuurt · 1073 GK · 598 stemmen · D66 18%
  • College Zuyd Cornelis Troostbuurt · 1072 HK · 556 stemmen · D66 25%

Andere wijken in Amsterdam

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Amsterdam · Alle stembureaus