Stembureau Stembureau Studio Automat Amsterdam in Amsterdam (2022)
Postcode 1074 CR · Wijk Oude Pijp
Hier waren 422 kiezers toegelaten (0,1% van alle toegelaten kiezers in Amsterdam) en zijn 420 geldige stemmen uitgebracht. VVD werd hier de grootste met 17,1% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| VVD | 72 | 17,1% | 10,5% | +6,6 pp | 0,2% |
| GROENLINKS | 70 | 16,7% | 14,8% | +1,9 pp | 0,1% |
| D66 | 61 | 14,5% | 13,8% | +0,8 pp | 0,1% |
| PvdA | 44 | 10,5% | 17,6% | −7,1 pp | 0,1% |
| Partij voor de Dieren | 41 | 9,8% | 6,8% | +3,0 pp | 0,2% |
| Amsterdam BIJ1 | 38 | 9,0% | 7,0% | +2,1 pp | 0,2% |
| Volt | 27 | 6,4% | 4,3% | +2,1 pp | 0,2% |
| JA21 | 16 | 3,8% | 4,2% | −0,4 pp | 0,1% |
| SP | 11 | 2,6% | 4,3% | −1,7 pp | 0,1% |
| Forum voor Democratie | 11 | 2,6% | 2,1% | +0,6 pp | 0,2% |
| CDA | 6 | 1,4% | 2,5% | −1,1 pp | 0,1% |
| 50PLUS | 5 | 1,2% | 0,6% | +0,6 pp | 0,3% |
| ChristenUnie | 4 | 1,0% | 1,5% | −0,5 pp | 0,1% |
| De Groenen Basis Piraten | 4 | 1,0% | 1,4% | −0,5 pp | 0,1% |
| BVNL | 3 | 0,7% | 0,5% | +0,2 pp | 0,2% |
| Democratisch Socialisten Amsterdam | 2 | 0,5% | 0,5% | +0,0 pp | 0,1% |
| DENK | 1 | 0,2% | 4,0% | −3,8 pp | 0,0% |
| Partij van de Ouderen (P.v.d.O.) | 1 | 0,2% | 1,7% | −1,4 pp | 0,0% |
| Hart voor Vrijheid Amsterdam | 1 | 0,2% | 0,7% | −0,5 pp | 0,0% |
| GO | 1 | 0,2% | 0,1% | +0,2 pp | 0,5% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 1 | 0,2% | 0,3% | −0,0 pp | 0,1% |
| De Republikeinse Politieke Partij | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| St3m | 0 | 0,0% | 0,5% | −0,5 pp | 0,0% |
| SGP | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% | |
| DFP | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Blanco | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 3 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Amsterdam, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Claire Martens (VVD) · 57 stemmen · 13,6% van alle stemmen hier
- Marjolein Moorman (PvdA) · 30 stemmen · 7,1% van alle stemmen hier
- Juliet Broersen (Volt) · 22 stemmen · 5,2% van alle stemmen hier
- Imane Nadif (GROENLINKS) · 21 stemmen · 5,0% van alle stemmen hier
- Reinier van Dantzig (D66) · 21 stemmen · 5,0% van alle stemmen hier
- Danielle de Jager (D66) · 20 stemmen · 4,8% van alle stemmen hier
- Rutger Groot Wassink (GROENLINKS) · 17 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
- Johnas van Lammeren (Partij voor de Dieren) · 14 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Annabel Nanninga (JA21) · 14 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Jazie Veldhuyzen (Amsterdam BIJ1) · 12 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Carla Kabamba (Amsterdam BIJ1) · 11 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- A.H.J.W. van Schijndel (Forum voor Democratie) · 9 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Remine Alberts-Oosterbaan (SP) · 8 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Yasmine Bentoumya (GROENLINKS) · 7 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Fathiya Abdi (PvdA) · 6 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: PvdA haalde hier −7,1 pp minder dan gemiddeld in Amsterdam.
- Qua gewicht is dit het 364e van de 589 stembureaus: 0,1% van alle geldige stemmen in Amsterdam en 0,0061% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 773 stemmen in Amsterdam komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 386 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 36 |
| Toegelaten kiezers | 422 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 423 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | +1 |
| Blanco en ongeldig | 3 (0,7%) |
Er zijn 1 stembiljet meer geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,71% van de stembiljetten, tegen 0,89% in Amsterdam en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Amsterdam
- Stembureau Gymzaal Kinderopvang Parvaneh 420 stemmen · GROENLINKS 19%
- Stembureau Hard Rock Hotel Amsterdam American 419 stemmen · D66 19%
- Stembureau Antoniushuis 422 stemmen · PvdA 14%
- Stembureau Pathé Arena 419 stemmen · Amsterdam BIJ1 19%
- Stembureau The Hoxton Hotel 423 stemmen · VVD 19%
- Stembureau OBS Twiskeschool 418 stemmen · PvdA 20%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.