Hoe stemde Zielhorst in Amersfoort in 2023?

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2022 · 2018

Met stembureaus in onder meer: Muziekbuurt-Zuid, Muziekbuurt-Noord

Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 4 stembureaus in Zielhorst 4.007 geldige stemmen uitgebracht (4,1% van alle stemmen in Amersfoort). PVV werd hier de grootste met 21,8%. Vergeleken met heel Amersfoort scoorden PVV (+6,1 pp) en Nieuw Sociaal Contract (+2,1 pp) hier hoger en GroenLinks-PvdA (−2,9 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
PVV 875 21,8% 15,7% +6,1 pp
GroenLinks-PvdA 752 18,8% 21,7% −2,9 pp
VVD 570 14,2% 15,2% −1,0 pp
Nieuw Sociaal Contract 522 13,0% 11,0% +2,1 pp
D66 272 6,8% 8,9% −2,1 pp
ChristenUnie 174 4,3% 4,0% +0,3 pp
DENK 128 3,2% 4,3% −1,1 pp
SP 123 3,1% 2,9% +0,2 pp
CDA 114 2,8% 3,1% −0,3 pp
Partij voor de Dieren 101 2,5% 3,0% −0,5 pp
BBB 80 2,0% 2,1% −0,1 pp
Forum voor Democratie 74 1,8% 1,9% −0,1 pp
Volt 71 1,8% 2,6% −0,8 pp
SGP 40 1,0% 1,0% +0,0 pp
50PLUS 40 1,0% 0,5% +0,5 pp
JA21 16 0,4% 0,6% −0,2 pp
BIJ1 15 0,4% 0,4% −0,1 pp
BVNL / Groep Van Haga 11 0,3% 0,5% −0,2 pp
PartijvdSport 7 0,2% 0,0% +0,1 pp
LP 7 0,2% 0,1% +0,1 pp
Piratenpartij - De Groenen 6 0,1% 0,1% +0,1 pp
Nederland met een PLAN 3 0,1% 0,1% +0,0 pp
Samen voor Nederland 3 0,1% 0,0% +0,0 pp
Splinter 2 0,0% 0,1% −0,1 pp
LEF - Voor de Nieuwe Generatie 1 0,0% 0,1% −0,0 pp
Politieke Partij voor Basisinkomen 0 0,0% 0,0% −0,0 pp

Stembureaus in Zielhorst

Andere wijken in Amersfoort

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Amersfoort · Alle stembureaus