Hoe stemde De Berg-Zuid in Amersfoort in 2023?

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2022 · 2018

Met stembureaus in onder meer: De Lichtenberg, Juliana van Stolberg

Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 4 stembureaus in De Berg-Zuid 3.872 geldige stemmen uitgebracht (3,9% van alle stemmen in Amersfoort). GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 30,6%. Vergeleken met heel Amersfoort scoorden GroenLinks-PvdA (+8,9 pp) en D66 (+4,3 pp) hier hoger en PVV (−4,1 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
GroenLinks-PvdA 1.184 30,6% 21,7% +8,9 pp
VVD 540 13,9% 15,2% −1,3 pp
D66 511 13,2% 8,9% +4,3 pp
PVV 449 11,6% 15,7% −4,1 pp
Nieuw Sociaal Contract 324 8,4% 11,0% −2,6 pp
Partij voor de Dieren 172 4,4% 3,0% +1,5 pp
Volt 148 3,8% 2,6% +1,3 pp
SP 107 2,8% 2,9% −0,1 pp
ChristenUnie 104 2,7% 4,0% −1,3 pp
CDA 92 2,4% 3,1% −0,7 pp
BBB 50 1,3% 2,1% −0,8 pp
Forum voor Democratie 47 1,2% 1,9% −0,7 pp
DENK 46 1,2% 4,3% −3,1 pp
SGP 26 0,7% 1,0% −0,3 pp
JA21 17 0,4% 0,6% −0,2 pp
BVNL / Groep Van Haga 16 0,4% 0,5% −0,1 pp
BIJ1 12 0,3% 0,4% −0,1 pp
50PLUS 10 0,3% 0,5% −0,2 pp
Piratenpartij - De Groenen 5 0,1% 0,1% +0,0 pp
LEF - Voor de Nieuwe Generatie 4 0,1% 0,1% +0,0 pp
LP 2 0,1% 0,1% −0,0 pp
PartijvdSport 2 0,1% 0,0% +0,0 pp
Splinter 2 0,1% 0,1% −0,1 pp
Nederland met een PLAN 1 0,0% 0,1% −0,0 pp
Politieke Partij voor Basisinkomen 1 0,0% 0,0% +0,0 pp
Samen voor Nederland 0 0,0% 0,0% −0,0 pp

Stembureaus in De Berg-Zuid

Andere wijken in Amersfoort

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Amersfoort · Alle stembureaus