Stembureau Leger des Heils 1 (extra toegankelijk) in Amersfoort (2023)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2022 · 2018

Postcode 3822 BV · Wijk Zielhorst

Hier zijn 1.143 geldige stemmen uitgebracht. PVV werd hier de grootste met 20,4% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
PVV 233 20,4% 15,7% +4,7 pp 1,5%
GroenLinks-PvdA 229 20,0% 21,7% −1,7 pp 1,1%
Nieuw Sociaal Contract 165 14,4% 11,0% +3,5 pp 1,5%
VVD 148 12,9% 15,2% −2,3 pp 1,0%
D66 65 5,7% 8,9% −3,2 pp 0,7%
DENK 45 3,9% 4,3% −0,3 pp 1,1%
CDA 44 3,8% 3,1% +0,7 pp 1,4%
ChristenUnie 42 3,7% 4,0% −0,4 pp 1,1%
Partij voor de Dieren 35 3,1% 3,0% +0,1 pp 1,2%
SP 31 2,7% 2,9% −0,2 pp 1,1%
Volt 24 2,1% 2,6% −0,5 pp 1,0%
BBB 21 1,8% 2,1% −0,3 pp 1,0%
Forum voor Democratie 16 1,4% 1,9% −0,5 pp 0,8%
SGP 16 1,4% 1,0% +0,4 pp 1,7%
BIJ1 6 0,5% 0,4% +0,1 pp 1,4%
50PLUS 5 0,4% 0,5% −0,0 pp 1,1%
JA21 5 0,4% 0,6% −0,2 pp 0,8%
BVNL / Groep Van Haga 3 0,3% 0,5% −0,2 pp 0,6%
PartijvdSport 3 0,3% 0,0% +0,2 pp 6,4%
Piratenpartij - De Groenen 3 0,3% 0,1% +0,2 pp 3,3%
LEF - Voor de Nieuwe Generatie 1 0,1% 0,1% +0,0 pp 1,7%
LP 1 0,1% 0,1% +0,0 pp 1,2%
Nederland met een PLAN 1 0,1% 0,1% +0,0 pp 2,0%
Samen voor Nederland 1 0,1% 0,0% +0,0 pp 2,3%
Politieke Partij voor Basisinkomen 0 0,0% 0,0% −0,0 pp 0,0%
Splinter 0 0,0% 0,1% −0,1 pp 0,0%

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Amersfoort, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: PVV haalde hier +4,7 pp meer dan gemiddeld in Amersfoort.
  • Qua gewicht is dit het 31e van de 100 stembureaus: 1,2% van alle geldige stemmen in Amersfoort en 0,0111% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 86 stemmen in Amersfoort komt van dit stembureau.

Andere stembureaus in Amersfoort

Alle stembureaus in Amersfoort

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.