Hoe stemde Vermeerkwartier in Amersfoort in 2023?
Met stembureaus in onder meer: Vermeerkwartier-Oost, Dorrestein
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 2 stembureaus in Vermeerkwartier 2.093 geldige stemmen uitgebracht (2,1% van alle stemmen in Amersfoort). GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 27,8%. Vergeleken met heel Amersfoort scoorden GroenLinks-PvdA (+6,1 pp) en D66 (+4,1 pp) hier hoger en PVV (−6,2 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| GroenLinks-PvdA | 581 | 27,8% | 21,7% | +6,1 pp |
| VVD | 304 | 14,5% | 15,2% | −0,7 pp |
| D66 | 272 | 13,0% | 8,9% | +4,1 pp |
| PVV | 199 | 9,5% | 15,7% | −6,2 pp |
| Nieuw Sociaal Contract | 194 | 9,3% | 11,0% | −1,7 pp |
| DENK | 87 | 4,2% | 4,3% | −0,1 pp |
| ChristenUnie | 81 | 3,9% | 4,0% | −0,2 pp |
| CDA | 74 | 3,5% | 3,1% | +0,4 pp |
| Volt | 64 | 3,1% | 2,6% | +0,5 pp |
| Partij voor de Dieren | 64 | 3,1% | 3,0% | +0,1 pp |
| SGP | 49 | 2,3% | 1,0% | +1,4 pp |
| SP | 37 | 1,8% | 2,9% | −1,1 pp |
| BBB | 32 | 1,5% | 2,1% | −0,6 pp |
| Forum voor Democratie | 22 | 1,1% | 1,9% | −0,9 pp |
| JA21 | 11 | 0,5% | 0,6% | −0,1 pp |
| BVNL / Groep Van Haga | 5 | 0,2% | 0,5% | −0,2 pp |
| 50PLUS | 4 | 0,2% | 0,5% | −0,3 pp |
| BIJ1 | 4 | 0,2% | 0,4% | −0,3 pp |
| LP | 3 | 0,1% | 0,1% | +0,1 pp |
| Piratenpartij - De Groenen | 3 | 0,1% | 0,1% | +0,1 pp |
| Samen voor Nederland | 2 | 0,1% | 0,0% | +0,1 pp |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 1 | 0,0% | 0,1% | −0,0 pp |
| Nederland met een PLAN | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp |
| PartijvdSport | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| Politieke Partij voor Basisinkomen | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| Splinter | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp |
Stembureaus in Vermeerkwartier
- Corderiuscollege Vermeerkwartier-Oost · 3817 EZ · 1.525 stemmen · GroenLinks-PvdA 31%
- De Eemgaarde Dorrestein · 3817 GB · 568 stemmen · GroenLinks-PvdA 19%
Andere wijken in Amersfoort
- Nieuwland 8.601 stemmen · PVV 19%
- Kattenbroek 8.233 stemmen · GroenLinks-PvdA 23%
- Hoogland 7.232 stemmen · GroenLinks-PvdA 18%
- Soesterkwartier 6.277 stemmen · PVV 27%
- Stadskern 5.911 stemmen · GroenLinks-PvdA 32%
- Liendert 4.834 stemmen · GroenLinks-PvdA 18%
- De Berg-Noord 4.692 stemmen · GroenLinks-PvdA 28%
- Randenbroek 4.414 stemmen · GroenLinks-PvdA 25%
- Vathorst-De Velden 4.152 stemmen · VVD 23%
- Zielhorst 4.007 stemmen · PVV 22%
- Vathorst-Centrum 4.006 stemmen · VVD 20%
- Schothorst-Noord 3.969 stemmen · GroenLinks-PvdA 23%
- De Berg-Zuid 3.872 stemmen · GroenLinks-PvdA 31%
- Leusderkwartier 3.637 stemmen · GroenLinks-PvdA 30%
- Hooglanderveen 3.435 stemmen · VVD 23%
- Vathorst-De Laak 2.724 stemmen · VVD 22%
- Kruiskamp 2.699 stemmen · DENK 21%
- Schothorst-Zuid 2.469 stemmen · GroenLinks-PvdA 21%
- Schuilenburg 1.938 stemmen · DENK 20%
- Vathorst-De Bron 1.859 stemmen · VVD 24%
- Rustenburg 1.780 stemmen · PVV 20%
- De Koppel 1.637 stemmen · GroenLinks-PvdA 22%
- Eemkwartier 1.599 stemmen · GroenLinks-PvdA 29%
- Hoogland-West 1.175 stemmen · VVD 17%
- Nederberg 633 stemmen · GroenLinks-PvdA 29%
- Bosgebied 526 stemmen · GroenLinks-PvdA 22%
- Buitengebied-Oost 321 stemmen · VVD 21%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.