Stembureau Stembureau Basisschool De Tweeklank in Alphen aan den Rijn (2023)
Postcode 2394 BL · Wijk Hazerswoude-Rijndijk
Hier zijn 974 geldige stemmen uitgebracht. PVV werd hier de grootste met 26,7% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PVV | 260 | 26,7% | 23,1% | +3,6 pp | 1,6% |
| VVD | 177 | 18,2% | 18,9% | −0,8 pp | 1,3% |
| Nieuw Sociaal Contract | 140 | 14,4% | 12,2% | +2,1 pp | 1,6% |
| GroenLinks-PvdA | 118 | 12,1% | 12,4% | −0,3 pp | 1,4% |
| D66 | 58 | 6,0% | 6,4% | −0,4 pp | 1,3% |
| CDA | 52 | 5,3% | 4,3% | +1,0 pp | 1,7% |
| BBB | 47 | 4,8% | 3,9% | +0,9 pp | 1,7% |
| SP | 31 | 3,2% | 2,7% | +0,4 pp | 1,6% |
| Volt | 19 | 2,0% | 1,5% | +0,5 pp | 1,9% |
| Forum voor Democratie | 18 | 1,8% | 2,3% | −0,4 pp | 1,1% |
| JA21 | 13 | 1,3% | 0,9% | +0,4 pp | 2,1% |
| Partij voor de Dieren | 11 | 1,1% | 2,0% | −0,9 pp | 0,8% |
| ChristenUnie | 10 | 1,0% | 2,6% | −1,6 pp | 0,5% |
| DENK | 7 | 0,7% | 2,3% | −1,5 pp | 0,4% |
| Nederland met een PLAN | 5 | 0,5% | 0,1% | +0,5 pp | 14,3% |
| 50PLUS | 4 | 0,4% | 0,6% | −0,2 pp | 1,0% |
| BIJ1 | 1 | 0,1% | 0,3% | −0,2 pp | 0,6% |
| LP | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,1 pp | 2,8% |
| Splinter | 1 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp | 1,0% |
| SGP | 1 | 0,1% | 2,6% | −2,4 pp | 0,1% |
| BVNL / Groep Van Haga | 0 | 0,0% | 0,5% | −0,5 pp | 0,0% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| PartijvdSport | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Piratenpartij - De Groenen | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Politieke Partij voor Basisinkomen | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Samen voor Nederland | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Alphen aan den Rijn, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: PVV haalde hier +3,6 pp meer dan gemiddeld in Alphen aan den Rijn.
- Qua gewicht is dit het 34e van de 75 stembureaus: 1,4% van alle geldige stemmen in Alphen aan den Rijn en 0,0095% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 71 stemmen in Alphen aan den Rijn komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Alphen aan den Rijn
- Stembureau Hervormd Centrum De Regenboog 987 stemmen · VVD 19%
- Stembureau Gebouw Prot. Gem. De Korenaar 974 stemmen · PVV 20%
- Stembureau Gemeentehuis (1) 997 stemmen · VVD 22%
- Stembureau De Lichtkring (1) 943 stemmen · VVD 26%
- Stembureau Zwembad AquaRijn 1.002 stemmen · PVV 26%
- Stembureau De Lichtkring (2) 938 stemmen · VVD 25%
Alle stembureaus in Alphen aan den Rijn
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.