Hoe stemde Hazerswoude-Rijndijk in Alphen aan den Rijn in 2023?

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2022 · 2018

Met stembureaus in onder meer: Zonneveld, Rhynenburch, Rijndijk

Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 4 stembureaus in Hazerswoude-Rijndijk 3.635 geldige stemmen uitgebracht (5,2% van alle stemmen in Alphen aan den Rijn). PVV werd hier de grootste met 27,2%. Vergeleken met heel Alphen aan den Rijn scoorden PVV (+4,0 pp) en BBB (+2,0 pp) hier hoger en D66 (−0,8 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
PVV 987 27,2% 23,1% +4,0 pp
VVD 689 19,0% 18,9% +0,0 pp
Nieuw Sociaal Contract 449 12,4% 12,2% +0,1 pp
GroenLinks-PvdA 445 12,2% 12,4% −0,2 pp
BBB 215 5,9% 3,9% +2,0 pp
D66 202 5,6% 6,4% −0,8 pp
CDA 163 4,5% 4,3% +0,1 pp
SP 114 3,1% 2,7% +0,4 pp
Forum voor Democratie 78 2,1% 2,3% −0,1 pp
Partij voor de Dieren 60 1,7% 2,0% −0,3 pp
Volt 53 1,5% 1,5% −0,0 pp
JA21 42 1,2% 0,9% +0,2 pp
ChristenUnie 41 1,1% 2,6% −1,5 pp
DENK 30 0,8% 2,3% −1,4 pp
50PLUS 28 0,8% 0,6% +0,2 pp
SGP 10 0,3% 2,6% −2,3 pp
BVNL / Groep Van Haga 9 0,2% 0,5% −0,2 pp
Splinter 5 0,1% 0,1% −0,0 pp
Nederland met een PLAN 5 0,1% 0,1% +0,1 pp
LP 3 0,1% 0,1% +0,0 pp
BIJ1 3 0,1% 0,3% −0,2 pp
Piratenpartij - De Groenen 2 0,1% 0,1% −0,0 pp
Politieke Partij voor Basisinkomen 1 0,0% 0,0% +0,0 pp
LEF - Voor de Nieuwe Generatie 1 0,0% 0,0% −0,0 pp
PartijvdSport 0 0,0% 0,1% −0,1 pp
Samen voor Nederland 0 0,0% 0,0% −0,0 pp

Stembureaus in Hazerswoude-Rijndijk

Andere wijken in Alphen aan den Rijn

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Alphen aan den Rijn · Alle stembureaus