Hoe stemde Nobelhorst in Almere in 2023?
Met stembureaus in onder meer: Nobelhorst West
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 2 stembureaus in Nobelhorst 2.136 geldige stemmen uitgebracht (2,0% van alle stemmen in Almere). VVD werd hier de grootste met 24,2%. Vergeleken met heel Almere scoorden VVD (+8,4 pp) en D66 (+1,9 pp) hier hoger en PVV (−4,2 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| VVD | 517 | 24,2% | 15,8% | +8,4 pp |
| PVV | 476 | 22,3% | 26,5% | −4,2 pp |
| GroenLinks-PvdA | 324 | 15,2% | 15,0% | +0,2 pp |
| Nieuw Sociaal Contract | 237 | 11,1% | 11,5% | −0,4 pp |
| D66 | 157 | 7,4% | 5,4% | +1,9 pp |
| DENK | 63 | 2,9% | 4,9% | −2,0 pp |
| Forum voor Democratie | 58 | 2,7% | 3,3% | −0,6 pp |
| Partij voor de Dieren | 53 | 2,5% | 2,4% | +0,0 pp |
| BBB | 49 | 2,3% | 2,6% | −0,3 pp |
| SP | 41 | 1,9% | 3,8% | −1,9 pp |
| Volt | 35 | 1,6% | 1,3% | +0,3 pp |
| BVNL / Groep Van Haga | 25 | 1,2% | 0,6% | +0,5 pp |
| CDA | 23 | 1,1% | 1,2% | −0,1 pp |
| JA21 | 16 | 0,7% | 0,7% | +0,1 pp |
| ChristenUnie | 15 | 0,7% | 1,4% | −0,7 pp |
| BIJ1 | 14 | 0,7% | 1,5% | −0,9 pp |
| 50PLUS | 7 | 0,3% | 0,8% | −0,5 pp |
| Splinter | 6 | 0,3% | 0,2% | +0,1 pp |
| SGP | 5 | 0,2% | 0,3% | −0,1 pp |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 4 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp |
| LP | 4 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp |
| Samen voor Nederland | 3 | 0,1% | 0,1% | +0,1 pp |
| Nederland met een PLAN | 2 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp |
| Piratenpartij - De Groenen | 2 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp |
| Politieke Partij voor Basisinkomen | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
Stembureaus in Nobelhorst
- Buurtschuur Nobelhorst Nobelhorst West · 1341 BJ · 1.564 stemmen · VVD 23%
- Sportzaal Max Planckstraat Nobelhorst West · 1341 DA · 572 stemmen · VVD 27%
Andere wijken in Almere
- Centrum Almere Stad 6.190 stemmen · PVV 24%
- Muziekwijk Noord 5.953 stemmen · PVV 27%
- Parkwijk 5.449 stemmen · PVV 24%
- Tussen de Vaarten Zuid 4.650 stemmen · PVV 27%
- Literatuurwijk 4.385 stemmen · PVV 28%
- Filmwijk 4.347 stemmen · PVV 23%
- Waterwijk 3.645 stemmen · PVV 33%
- Kruidenwijk 3.584 stemmen · PVV 32%
- Stripheldenbuurt 3.570 stemmen · PVV 26%
- Stedenwijk 3.509 stemmen · PVV 30%
- Noorderplassen 3.367 stemmen · VVD 27%
- Muziekwijk Zuid 2.794 stemmen · PVV 31%
- Bloemenbuurt 2.776 stemmen · PVV 28%
- Centrum Almere Haven 2.728 stemmen · PVV 34%
- Duin 2.509 stemmen · VVD 24%
- Seizoenenbuurt 2.485 stemmen · PVV 26%
- De Laren 2.462 stemmen · PVV 26%
- Eilandenbuurt 2.310 stemmen · PVV 26%
- Homeruskwartier 2.206 stemmen · PVV 19%
- Danswijk 2.113 stemmen · PVV 31%
- Oosterwold 2.113 stemmen · GroenLinks-PvdA 27%
- Regenboogbuurt 2.077 stemmen · PVV 24%
- De Meenten 2.038 stemmen · PVV 30%
- Tussen de Vaarten Noord 1.930 stemmen · PVV 29%
- Bouwmeesterbuurt 1.825 stemmen · PVV 31%
- Oostvaardersbuurt 1.778 stemmen · PVV 28%
- Columbuskwartier 1.750 stemmen · PVV 19%
- Molenbuurt 1.644 stemmen · PVV 31%
- De Gouwen 1.543 stemmen · PVV 27%
- Indischebuurt 1.541 stemmen · PVV 27%
- De Marken 1.467 stemmen · PVV 26%
- Faunabuurt 1.287 stemmen · PVV 31%
- Vogelhorst 1.278 stemmen · VVD 31%
- Europakwartier West 1.035 stemmen · PVV 20%
- Landgoederenbuurt 1.020 stemmen · PVV 26%
- Centrum Almere Buiten 922 stemmen · PVV 28%
- De Grienden 870 stemmen · PVV 28%
- De Hoven 835 stemmen · PVV 29%
- Olympiakwartier Oost 725 stemmen · GroenLinks-PvdA 20%
- Staatsliedenwijk 614 stemmen · PVV 31%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.