Hoe stemde De Meenten in Almere in 2023?

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2022 · 2018

Met stembureaus in onder meer: Jaagmeent en Grasmeent, Rietmeent en Dijkmeent

Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 2 stembureaus in De Meenten 2.038 geldige stemmen uitgebracht (1,9% van alle stemmen in Almere). PVV werd hier de grootste met 30,0%. Vergeleken met heel Almere scoorden PVV (+3,5 pp) en Nieuw Sociaal Contract (+1,6 pp) hier hoger en DENK (−3,9 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
PVV 611 30,0% 26,5% +3,5 pp
GroenLinks-PvdA 296 14,5% 15,0% −0,5 pp
VVD 277 13,6% 15,8% −2,2 pp
Nieuw Sociaal Contract 268 13,2% 11,5% +1,6 pp
D66 123 6,0% 5,4% +0,6 pp
BBB 98 4,8% 2,6% +2,2 pp
Forum voor Democratie 72 3,5% 3,3% +0,2 pp
SP 67 3,3% 3,8% −0,5 pp
Partij voor de Dieren 63 3,1% 2,4% +0,6 pp
CDA 25 1,2% 1,2% +0,1 pp
Volt 23 1,1% 1,3% −0,2 pp
DENK 21 1,0% 4,9% −3,9 pp
50PLUS 19 0,9% 0,8% +0,1 pp
BIJ1 18 0,9% 1,5% −0,6 pp
BVNL / Groep Van Haga 16 0,8% 0,6% +0,2 pp
ChristenUnie 14 0,7% 1,4% −0,7 pp
JA21 12 0,6% 0,7% −0,1 pp
SGP 6 0,3% 0,3% −0,0 pp
Splinter 3 0,1% 0,2% −0,1 pp
LEF - Voor de Nieuwe Generatie 3 0,1% 0,1% +0,1 pp
Nederland met een PLAN 1 0,0% 0,1% −0,1 pp
Politieke Partij voor Basisinkomen 1 0,0% 0,0% +0,0 pp
Samen voor Nederland 1 0,0% 0,1% −0,0 pp
LP 0 0,0% 0,1% −0,1 pp
Piratenpartij - De Groenen 0 0,0% 0,1% −0,1 pp

Stembureaus in De Meenten

Andere wijken in Almere

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Almere · Alle stembureaus