Hoe stemde Muziekwijk Noord in Almere in 2023?

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2022 · 2018

Met stembureaus in onder meer: Muziekwijk N.-West, Muziekwijk N.-Noordwest, Muziekwijk N.-Midden, Muziekwijk N.-Zuidoost

Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 6 stembureaus in Muziekwijk Noord 5.953 geldige stemmen uitgebracht (5,7% van alle stemmen in Almere). PVV werd hier de grootste met 26,9%. Vergeleken met heel Almere scoorden VVD (+0,5 pp) en GroenLinks-PvdA (+0,4 pp) hier hoger en DENK (−1,2 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
PVV 1.602 26,9% 26,5% +0,4 pp
VVD 975 16,4% 15,8% +0,5 pp
GroenLinks-PvdA 918 15,4% 15,0% +0,4 pp
Nieuw Sociaal Contract 685 11,5% 11,5% −0,0 pp
D66 311 5,2% 5,4% −0,2 pp
DENK 222 3,7% 4,9% −1,2 pp
SP 219 3,7% 3,8% −0,1 pp
Partij voor de Dieren 162 2,7% 2,4% +0,3 pp
BBB 161 2,7% 2,6% +0,1 pp
Forum voor Democratie 154 2,6% 3,3% −0,7 pp
ChristenUnie 97 1,6% 1,4% +0,2 pp
CDA 96 1,6% 1,2% +0,5 pp
Volt 82 1,4% 1,3% +0,1 pp
BIJ1 65 1,1% 1,5% −0,4 pp
50PLUS 51 0,9% 0,8% +0,0 pp
JA21 42 0,7% 0,7% +0,0 pp
BVNL / Groep Van Haga 37 0,6% 0,6% −0,0 pp
SGP 25 0,4% 0,3% +0,1 pp
Splinter 21 0,4% 0,2% +0,2 pp
Piratenpartij - De Groenen 14 0,2% 0,1% +0,1 pp
Samen voor Nederland 5 0,1% 0,1% +0,0 pp
LEF - Voor de Nieuwe Generatie 4 0,1% 0,1% −0,0 pp
Nederland met een PLAN 2 0,0% 0,1% −0,1 pp
LP 2 0,0% 0,1% −0,0 pp
Politieke Partij voor Basisinkomen 1 0,0% 0,0% −0,0 pp

Stembureaus in Muziekwijk Noord

Andere wijken in Almere

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Almere · Alle stembureaus