Stembureau Hal Station NS Almere Centrum in Almere
Postcode 1315 KT · Wijk Centrum Almere Stad
Hier waren 1.204 kiezers toegelaten (1,7% van alle toegelaten kiezers in Almere) en zijn 1.191 geldige stemmen uitgebracht. GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 24,9% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GroenLinks-PvdA | 296 | 24,9% | 15,6% | +9,2 pp | 2,7% |
| D66 | 154 | 12,9% | 9,9% | +3,0 pp | 2,2% |
| VVD | 106 | 8,9% | 11,1% | −2,2 pp | 1,4% |
| CDA | 78 | 6,5% | 6,5% | +0,0 pp | 1,7% |
| Partij voor de Dieren | 67 | 5,6% | 3,8% | +1,9 pp | 2,6% |
| SP | 65 | 5,5% | 4,1% | +1,4 pp | 2,3% |
| PVV | 62 | 5,2% | 8,1% | −2,9 pp | 1,1% |
| 50PLUS | 53 | 4,5% | 6,0% | −1,5 pp | 1,3% |
| Forum voor Democratie | 52 | 4,4% | 7,8% | −3,4 pp | 1,0% |
| ChristenUnie | 44 | 3,7% | 2,9% | +0,8 pp | 2,2% |
| JA21 | 44 | 3,7% | 7,6% | −3,9 pp | 0,8% |
| DENK | 41 | 3,4% | 3,4% | +0,1 pp | 1,8% |
| Samen voor Almere | 36 | 3,0% | 1,5% | +1,5 pp | 3,4% |
| Leefbaar Almere | 32 | 2,7% | 5,7% | −3,0 pp | 0,8% |
| Almere Partij | 24 | 2,0% | 2,9% | −0,9 pp | 1,2% |
| Sterk Lokaal Almere | 15 | 1,3% | 1,5% | −0,2 pp | 1,5% |
| De Verbinding | 13 | 1,1% | 1,0% | +0,1 pp | 1,9% |
| 6 | 0,5% | 0,2% | +0,3 pp | 3,5% | |
| Partij Generatie Almere | 3 | 0,3% | 0,4% | −0,1 pp | 1,1% |
| Blanco | 6 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 6 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Almere, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Aya Selman (GroenLinks-PvdA) · 134 stemmen · 11,3% van alle stemmen hier
- Lesley van Hilten (VVD) · 63 stemmen · 5,3% van alle stemmen hier
- Meke Smeulders (D66) · 52 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
- Willem Boutkan (PVV) · 42 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Nienke Nieuwenhuizen (CDA) · 42 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Suzanne van de Laar-Majoor (D66) · 41 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
- Esther Hagelaar - van Dijk (GroenLinks-PvdA) · 35 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- René de Pree (JA21) · 32 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Elizabeth Adelore (GroenLinks-PvdA) · 29 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Brent Hadderingh (Forum voor Democratie) · 29 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Ayla Lokhorst (Partij voor de Dieren) · 28 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Marc van Rooij (50PLUS) · 28 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- David de Vreede (SP) · 25 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Fatima Zohra Rouidi (GroenLinks-PvdA) · 21 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Jesse Luijendijk (Partij voor de Dieren) · 20 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GroenLinks-PvdA haalde hier +9,2 pp meer dan gemiddeld in Almere.
- Qua gewicht is dit het 10e van de 97 stembureaus: 1,7% van alle geldige stemmen in Almere en 0,0156% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 58 stemmen in Almere komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 1.124 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 80 |
| Toegelaten kiezers | 1.204 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 1.203 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | −1 |
| Blanco en ongeldig | 12 (1,0%) |
Er zijn 1 stembiljet minder geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 1,00% van de stembiljetten, tegen 0,68% in Almere en 0,58% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Almere
- Buurtcentrum Filmwijk 1.191 stemmen · GroenLinks-PvdA 17%
- School De Archipel 1.174 stemmen · GroenLinks-PvdA 15%
- De Concertmeester 1.201 stemmen · PVV 12%
- Buurtschuur Nobelhorst 1.149 stemmen · VVD 17%
- Buurtcentrum De Inloop 1.204 stemmen · GroenLinks-PvdA 17%
- Buurtcentrum De Cartoon 1.116 stemmen · VVD 15%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.