Stembureau Hal Station NS Almere Centrum in Almere (2023)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2022 · 2018

Postcode 1315 KT · Wijk Centrum Almere Stad

Hier zijn 1.787 geldige stemmen uitgebracht. GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 20,3% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
GroenLinks-PvdA 362 20,3% 15,0% +5,3 pp 2,3%
PVV 358 20,0% 26,5% −6,5 pp 1,3%
Nieuw Sociaal Contract 203 11,4% 11,5% −0,2 pp 1,7%
VVD 175 9,8% 15,8% −6,0 pp 1,1%
D66 130 7,3% 5,4% +1,8 pp 2,3%
DENK 111 6,2% 4,9% +1,3 pp 2,2%
BIJ1 79 4,4% 1,5% +2,9 pp 5,0%
SP 73 4,1% 3,8% +0,3 pp 1,8%
Partij voor de Dieren 60 3,4% 2,4% +0,9 pp 2,3%
Forum voor Democratie 56 3,1% 3,3% −0,2 pp 1,6%
Volt 45 2,5% 1,3% +1,2 pp 3,3%
BBB 33 1,8% 2,6% −0,8 pp 1,2%
ChristenUnie 27 1,5% 1,4% +0,1 pp 1,8%
CDA 19 1,1% 1,2% −0,1 pp 1,6%
BVNL / Groep Van Haga 14 0,8% 0,6% +0,2 pp 2,1%
JA21 10 0,6% 0,7% −0,1 pp 1,4%
50PLUS 9 0,5% 0,8% −0,3 pp 1,0%
Nederland met een PLAN 6 0,3% 0,1% +0,2 pp 5,0%
Splinter 4 0,2% 0,2% +0,0 pp 1,9%
SGP 4 0,2% 0,3% −0,1 pp 1,2%
LEF - Voor de Nieuwe Generatie 3 0,2% 0,1% +0,1 pp 3,0%
LP 2 0,1% 0,1% +0,1 pp 3,3%
Piratenpartij - De Groenen 2 0,1% 0,1% −0,0 pp 1,6%
Politieke Partij voor Basisinkomen 1 0,1% 0,0% +0,0 pp 2,6%
Samen voor Nederland 1 0,1% 0,1% −0,0 pp 1,2%

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Almere, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: PVV haalde hier −6,5 pp minder dan gemiddeld in Almere.
  • Qua gewicht is dit het 9e van de 102 stembureaus: 1,7% van alle geldige stemmen in Almere en 0,0174% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 59 stemmen in Almere komt van dit stembureau.

Andere stembureaus in Almere

Alle stembureaus in Almere

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.