Hoe stemde Wierdense Hoek in Almelo?
Met stembureaus in onder meer: Aalderinkshoek Zuidwest, Aalderinkshoek Noordoost, Kerkelanden
Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart 2026 zijn bij de 4 stembureaus in Wierdense Hoek 2.097 geldige stemmen uitgebracht (7,7% van alle stemmen in Almelo). DENK werd hier de grootste met 13,5%. Vergeleken met heel Almelo scoorden DENK (+9,7 pp) en ChristenUnie (+0,8 pp) hier hoger en VVD (−5,4 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| DENK | 284 | 13,5% | 3,8% | +9,7 pp |
| GroenLinks-PvdA | 248 | 11,8% | 11,1% | +0,7 pp |
| Lokaal Almelo Samen | 221 | 10,5% | 11,3% | −0,7 pp |
| CDA | 177 | 8,4% | 11,4% | −3,0 pp |
| VVD | 158 | 7,5% | 12,9% | −5,4 pp |
| (16) | 140 | 6,7% | 2,9% | +3,7 pp |
| ChristenUnie | 133 | 6,3% | 5,6% | +0,8 pp |
| Forum voor Democratie | 118 | 5,6% | 7,3% | −1,7 pp |
| PVV | 95 | 4,5% | 6,0% | −1,5 pp |
| Democraten.nu Almelo | 92 | 4,4% | 5,5% | −1,1 pp |
| 50PLUS | 90 | 4,3% | 2,4% | +1,9 pp |
| D66 | 81 | 3,9% | 5,0% | −1,1 pp |
| Almelo Centraal | 76 | 3,6% | 3,9% | −0,3 pp |
| SP | 59 | 2,8% | 2,0% | +0,8 pp |
| PVA | 52 | 2,5% | 3,6% | −1,1 pp |
| Leefbaar Almelo | 29 | 1,4% | 2,0% | −0,6 pp |
| Volt | 24 | 1,1% | 0,9% | +0,2 pp |
| 20 | 1,0% | 2,3% | −1,4 pp | |
| Blanco en ongeldig | 12 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | ||
Stembureaus in Wierdense Hoek
- Stembureau Hoog Schuilenburg Aalderinkshoek Zuidwest · 7604 GC · 701 stemmen · GroenLinks-PvdA 14%
- Stembureau MFA Eninver B Aalderinkshoek Noordoost · 7604 EH · 556 stemmen · DENK 20%
- Stembureau MFA Eninver A Aalderinkshoek Noordoost · 7604 EH · 544 stemmen · DENK 17%
- Stembureau ROC van Twente Almelo Kerkelanden · 7604 BB · 296 stemmen · GroenLinks-PvdA 16%
Andere wijken in Almelo
- Windmolenbroek 5.717 stemmen · VVD 13%
- Schelfhorst 5.139 stemmen · VVD 15%
- Noorderkwartier 2.640 stemmen · VVD 15%
- Binnenstad 2.436 stemmen · GroenLinks-PvdA 14%
- De Riet 2.105 stemmen · Forum voor Democratie 11%
- Hofkamp 1.968 stemmen · VVD 21%
- Sluitersveld 1.419 stemmen · VVD 15%
- Bornerbroek 1.113 stemmen · CDA 28%
- Nieuwstraat-Kwartier 1.038 stemmen · (16) 18%
- Ossenkoppelerhoek 922 stemmen · DENK 13%
- Aadorp 771 stemmen · VVD 18%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.