Hoe stemde Wierdense Hoek in Almelo in 2018?
Met stembureaus in onder meer: Aalderinkshoek Noordoost, Aalderinkshoek Zuidwest, Kerkelanden, Wierdensebrug en omgeving
Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 21 maart 2018 zijn bij de 4 stembureaus in Wierdense Hoek 2.587 geldige stemmen uitgebracht (9,1% van alle stemmen in Almelo). CDA werd hier de grootste met 12,7%. Vergeleken met heel Almelo scoorden (+8,1 pp) en ChristenUnie (+1,2 pp) hier hoger en VVD (−4,3 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| CDA | 328 | 12,7% | 14,3% | −1,6 pp |
| 324 | 12,5% | 4,5% | +8,1 pp | |
| Lokaal Almelo Samen | 273 | 10,6% | 12,4% | −1,9 pp |
| VVD | 255 | 9,9% | 14,2% | −4,3 pp |
| ChristenUnie | 206 | 8,0% | 6,8% | +1,2 pp |
| D66 | 199 | 7,7% | 6,9% | +0,8 pp |
| PVV | 171 | 6,6% | 7,7% | −1,1 pp |
| PvdA | 156 | 6,0% | 6,0% | +0,1 pp |
| SP | 149 | 5,8% | 5,5% | +0,2 pp |
| GROENLINKS | 143 | 5,5% | 5,4% | +0,1 pp |
| PVA | 109 | 4,2% | 5,6% | −1,4 pp |
| Leefbaar Almelo | 87 | 3,4% | 3,4% | +0,0 pp |
| Minimapartij | 78 | 3,0% | 2,2% | +0,8 pp |
| DEMOCRATEN.NU | 60 | 2,3% | 3,0% | −0,7 pp |
| Almelo Centraal | 49 | 1,9% | 2,1% | −0,2 pp |
| Blanco en ongeldig | 48 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | ||
Stembureaus in Wierdense Hoek
- MFA Eninver Aalderinkshoek Noordoost · 7604 EH · 1.074 stemmen
- Hoog Schuilenburg Aalderinkshoek Zuidwest · 7604 GC · 933 stemmen · CDA 14%
- ROC van Twente Almelo Kerkelanden · 7604 BB · 336 stemmen
- Basic-Fit Groenplein Wierdensebrug en omgeving · 7604 BG · 244 stemmen · VVD 12%
Andere wijken in Almelo
- Schelfhorst 5.341 stemmen · CDA 19%
- Windmolenbroek 5.336 stemmen · VVD 16%
- Binnenstad 2.297 stemmen · VVD 15%
- Noorderkwartier 2.257 stemmen · VVD 19%
- De Riet 2.064 stemmen · Lokaal Almelo Samen 13%
- Ossenkoppelerhoek 2.003 stemmen
- Sluitersveld 1.585 stemmen · VVD 14%
- Hofkamp 1.359 stemmen · VVD 27%
- Nieuwstraat-Kwartier 1.222 stemmen
- Bornerbroek 854 stemmen · CDA 44%
- Aadorp 672 stemmen · VVD 17%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.