Hoe stemde Wierdense Hoek in Almelo in 2023?
Met stembureaus in onder meer: Aalderinkshoek Noordoost, Aalderinkshoek Zuidwest, Kerkelanden
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 3 stembureaus in Wierdense Hoek 3.050 geldige stemmen uitgebracht (7,5% van alle stemmen in Almelo). PVV werd hier de grootste met 25,7%. Vergeleken met heel Almelo scoorden DENK (+7,8 pp) en GroenLinks-PvdA (+1,0 pp) hier hoger en PVV (−4,4 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| PVV | 784 | 25,7% | 30,1% | −4,4 pp |
| Nieuw Sociaal Contract | 651 | 21,3% | 22,8% | −1,5 pp |
| DENK | 347 | 11,4% | 3,6% | +7,8 pp |
| GroenLinks-PvdA | 333 | 10,9% | 9,9% | +1,0 pp |
| VVD | 215 | 7,0% | 11,0% | −3,9 pp |
| BBB | 115 | 3,8% | 4,7% | −0,9 pp |
| D66 | 99 | 3,2% | 3,6% | −0,3 pp |
| SP | 96 | 3,1% | 3,0% | +0,2 pp |
| Forum voor Democratie | 93 | 3,0% | 2,8% | +0,2 pp |
| CDA | 85 | 2,8% | 2,3% | +0,5 pp |
| ChristenUnie | 62 | 2,0% | 1,7% | +0,3 pp |
| Partij voor de Dieren | 41 | 1,3% | 1,2% | +0,1 pp |
| Volt | 40 | 1,3% | 0,9% | +0,4 pp |
| 50PLUS | 20 | 0,7% | 0,4% | +0,3 pp |
| BVNL / Groep Van Haga | 17 | 0,6% | 0,5% | +0,1 pp |
| JA21 | 14 | 0,5% | 0,5% | −0,0 pp |
| SGP | 13 | 0,4% | 0,6% | −0,1 pp |
| BIJ1 | 11 | 0,4% | 0,2% | +0,2 pp |
| Piratenpartij - De Groenen | 5 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp |
| Splinter | 3 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 3 | 0,1% | 0,0% | +0,1 pp |
| Samen voor Nederland | 3 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| LP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| Nederland met een PLAN | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| PartijvdSport | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
Stembureaus in Wierdense Hoek
- Stembureau MFA Eninver Aalderinkshoek Noordoost · 7604 EH · 1.573 stemmen · PVV 27%
- Stembureau Hoog Schuilenburg Aalderinkshoek Zuidwest · 7604 GC · 994 stemmen · Nieuw Sociaal Contract 27%
- Stembureau ROC van Twente Almelo Kerkelanden · 7604 BB · 483 stemmen · PVV 25%
Andere wijken in Almelo
- Windmolenbroek 7.717 stemmen · PVV 28%
- Schelfhorst 6.752 stemmen · PVV 30%
- Noorderkwartier 3.787 stemmen · PVV 26%
- De Riet 3.504 stemmen · PVV 39%
- Binnenstad 3.196 stemmen · PVV 26%
- Sluitersveld 2.734 stemmen · PVV 32%
- Hofkamp 2.577 stemmen · PVV 26%
- Ossenkoppelerhoek 2.229 stemmen · PVV 33%
- Bornerbroek 1.541 stemmen · Nieuw Sociaal Contract 29%
- Nieuwstraat-Kwartier 1.509 stemmen · PVV 40%
- Aadorp 1.077 stemmen · PVV 32%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.