Uitslag per stembureau in Alkmaar (2023)
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 telde Alkmaar 67 stembureaus. De opkomst in de hele gemeente was 77,6%. Het zwaarste stembureau, Stembureau Murmellius Gymnasium, leverde 2,4% van alle geldige stemmen; de drie grootste samen 7%.
Bekijk de uitslag per wijk in Alkmaar
Opvallende stembureaus
- Zwaarste stembureau: Stembureau Murmellius Gymnasium 2,4% van de stemmen
- Lichtste stembureau: Stembureau De Mieuwijdt 0,5% van de stemmen
- Meest afwijkend stemgedrag: Stembureau Bij Zuid BBB +26,5 procentpunt
Zoek een stembureau op postcode · Telverschillen in alle gemeenten
Alle stembureaus, van zwaarst naar lichtst
| Stembureau | Geldige stemmen | Gewicht gemeente | Gewicht landelijk | Grootste partij | Wijkt het meest af |
|---|---|---|---|---|---|
| Stembureau Murmellius Gymnasium 1815 DA | 1.601 | #1 · 2,4% | 0,0156% | GroenLinks-PvdA (27%) | GroenLinks-PvdA +7,5 procentpunt |
| Stembureau Wijkcentrum Daalmeer B 1827 LB | 1.518 | #2 · 2,3% | 0,0148% | PVV (25%) | PVV +4,0 procentpunt |
| Stembureau Leger des Heils 1824 DW | 1.413 | #3 · 2,1% | 0,0137% | PVV (24%) | VVD −6,3 procentpunt |
| Stembureau Tent Vroonermeer B 1822 RP | 1.407 | #4 · 2,1% | 0,0137% | VVD (25%) | VVD +9,6 procentpunt |
| Stembureau Zorgspectrum Westerhout 1814 DE | 1.401 | #5 · 2,1% | 0,0136% | GroenLinks-PvdA (24%) | PVV −8,9 procentpunt |
| Stembureau Wijkcentrum Daalmeer A 1827 LB | 1.381 | #6 · 2,1% | 0,0134% | PVV (28%) | PVV +7,0 procentpunt |
| Stembureau Het Rijperhuis 1483 HA | 1.366 | #7 · 2,0% | 0,0133% | PVV (24%) | GroenLinks-PvdA −6,1 procentpunt |
| Stembureau Dorpshuis De Hoeksteen 1841 GN | 1.330 | #8 · 2,0% | 0,0129% | PVV (23%) | BBB +8,2 procentpunt |
| Stembureau School De Vlieger 1826 GP | 1.315 | #9 · 2,0% | 0,0128% | PVV (26%) | VVD −5,8 procentpunt |
| Stembureau De Pauw 1483 VR | 1.299 | #10 · 1,9% | 0,0126% | VVD (24%) | VVD +8,4 procentpunt |
| Stembureau De Oldeburgh 1829 AC | 1.293 | #11 · 1,9% | 0,0126% | VVD (22%) | VVD +6,7 procentpunt |
| Stembureau De Hofstaete 1827 KX | 1.283 | #12 · 1,9% | 0,0125% | PVV (25%) | GroenLinks-PvdA −5,9 procentpunt |
| Stembureau Tent Vroonermeer A 1822 RP | 1.276 | #13 · 1,9% | 0,0124% | VVD (23%) | VVD +7,5 procentpunt |
| Stembureau De Blije Mare A 1826 DN | 1.268 | #14 · 1,9% | 0,0123% | PVV (24%) | VVD −5,5 procentpunt |
| Stembureau Durf! school Tochtwaard 1824 EZ | 1.256 | #15 · 1,9% | 0,0122% | GroenLinks-PvdA (25%) | GroenLinks-PvdA +5,6 procentpunt |
| Stembureau Stadhuis A 1811 JD | 1.234 | #16 · 1,9% | 0,0120% | GroenLinks-PvdA (27%) | GroenLinks-PvdA +7,3 procentpunt |
| Stembureau Stadhuis B 1811 JD | 1.223 | #17 · 1,8% | 0,0119% | GroenLinks-PvdA (25%) | GroenLinks-PvdA +5,5 procentpunt |
| Stembureau School De Burijn 1825 DP | 1.207 | #18 · 1,8% | 0,0117% | PVV (24%) | VVD −3,4 procentpunt |
| Stembureau Wijkcentrum De Oever B 1823 EV | 1.205 | #19 · 1,8% | 0,0117% | GroenLinks-PvdA (21%) | VVD −4,6 procentpunt |
| Stembureau Speeltuin OKB 1823 DD | 1.180 | #20 · 1,8% | 0,0115% | GroenLinks-PvdA (22%) | VVD +4,4 procentpunt |
| Stembureau Oudorperzand 1829 CA | 1.166 | #21 · 1,7% | 0,0113% | VVD (20%) | PVV −6,5 procentpunt |
| Stembureau Brandweerkazerne Koedijk 1831 BX | 1.149 | #22 · 1,7% | 0,0112% | PVV (25%) | PVV +4,2 procentpunt |
| Stembureau Wijkcentrum De Oever A 1823 EV | 1.135 | #23 · 1,7% | 0,0110% | PVV (22%) | VVD −2,1 procentpunt |
| Stembureau Wijkcentrum Thuis in Overdie B 1813 BH | 1.131 | #24 · 1,7% | 0,0110% | DENK (22%) | VVD −5,3 procentpunt |
| Stembureau Drafcentrum Alkmaar 1815 LV | 1.127 | #25 · 1,7% | 0,0110% | VVD (27%) | VVD +10,9 procentpunt |
| Stembureau Wijkcentrum Thuis in Overdie A 1813 BH | 1.115 | #26 · 1,7% | 0,0108% | PVV (21%) | VVD −6,4 procentpunt |
| Stembureau De Rietschoot 1831 CR | 1.101 | #27 · 1,7% | 0,0107% | PVV (25%) | PVV +4,1 procentpunt |
| Stembureau Wijkcentrum Oud Overdie 1813 VZ | 1.056 | #28 · 1,6% | 0,0103% | PVV (37%) | PVV +16,5 procentpunt |
| Stembureau Wijkboerderij Alkmaar A 1813 AA | 1.054 | #29 · 1,6% | 0,0103% | GroenLinks-PvdA (19%) | PVV −3,0 procentpunt |
| Stembureau Gymzaal Beethovensingel A 1817 HJ | 1.044 | #30 · 1,6% | 0,0102% | GroenLinks-PvdA (27%) | PVV −7,1 procentpunt |
| Stembureau Buurthuis de Wachter 1821 AP | 1.031 | #31 · 1,5% | 0,0100% | PVV (29%) | PVV +8,7 procentpunt |
| Stembureau De Blije Mare B 1826 DN | 1.028 | #32 · 1,5% | 0,0100% | PVV (23%) | VVD −4,0 procentpunt |
| Stembureau De Nieuwpoort 1814 XK | 1.027 | #33 · 1,5% | 0,0100% | PVV (22%) | GroenLinks-PvdA −3,2 procentpunt |
| Stembureau Gymzaal Beethovensingel B 1817 HJ | 1.011 | #34 · 1,5% | 0,0098% | GroenLinks-PvdA (25%) | PVV −6,4 procentpunt |
| Stembureau Kapelkerk A 1811 EK | 995 | #35 · 1,5% | 0,0097% | GroenLinks-PvdA (22%) | PVV −5,2 procentpunt |
| Stembureau School De Cocon 1827 NJ | 986 | #36 · 1,5% | 0,0096% | PVV (23%) | GroenLinks-PvdA −3,5 procentpunt |
| Stembureau Stationsplein NS Tent A 1815 CB | 984 | #37 · 1,5% | 0,0096% | GroenLinks-PvdA (30%) | GroenLinks-PvdA +10,7 procentpunt |
| Stembureau De Vrijheidskerk A 1816 GD | 976 | #38 · 1,5% | 0,0095% | GroenLinks-PvdA (28%) | GroenLinks-PvdA +8,1 procentpunt |
| Stembureau Mare Nostrum 1825 PV | 971 | #39 · 1,5% | 0,0094% | PVV (26%) | VVD −6,2 procentpunt |
| Stembureau V.V. Kolping Boys 1822 AA | 969 | #40 · 1,5% | 0,0094% | VVD (25%) | VVD +9,7 procentpunt |
| Stembureau Scouting Graaf Daron 1825 KB | 968 | #41 · 1,5% | 0,0094% | PVV (24%) | VVD −4,1 procentpunt |
| Stembureau Wijkcentrum Wijkwaard B 1824 XV | 959 | #42 · 1,4% | 0,0093% | PVV (26%) | PVV +5,2 procentpunt |
| Stembureau Sociëteit K.B.O. 1815 HA | 949 | #43 · 1,4% | 0,0092% | GroenLinks-PvdA (27%) | GroenLinks-PvdA +7,3 procentpunt |
| Stembureau Doopsgezinde Gemeente 1811 LM | 925 | #44 · 1,4% | 0,0090% | VVD (23%) | VVD +7,8 procentpunt |
| Stembureau De Vrijheidskerk B 1816 GD | 915 | #45 · 1,4% | 0,0089% | GroenLinks-PvdA (28%) | GroenLinks-PvdA +7,7 procentpunt |
| Stembureau Kapelkerk B 1811 EK | 878 | #46 · 1,3% | 0,0085% | GroenLinks-PvdA (25%) | GroenLinks-PvdA +5,6 procentpunt |
| Stembureau Kantine Sporthal Oosterhout 1813 AA | 850 | #47 · 1,3% | 0,0083% | PVV (25%) | PVV +4,5 procentpunt |
| Stembureau De Horn 1636 XE | 845 | #48 · 1,3% | 0,0082% | PVV (20%) | GroenLinks-PvdA −9,8 procentpunt |
| Stembureau Wijkcentrum Wijkwaard A 1824 XV | 826 | #49 · 1,2% | 0,0080% | PVV (26%) | VVD −6,2 procentpunt |
| Stembureau De Blekerij 1814 TJ | 794 | #50 · 1,2% | 0,0077% | GroenLinks-PvdA (25%) | GroenLinks-PvdA +4,7 procentpunt |
| Stembureau De Alkenhorst A 1816 LG | 760 | #51 · 1,1% | 0,0074% | PVV (21%) | VVD −4,0 procentpunt |
| Stembureau De Alkenhorst B 1816 LG | 755 | #52 · 1,1% | 0,0073% | GroenLinks-PvdA (21%) | VVD −4,2 procentpunt |
| Stembureau Stationsplein NS Tent B 1815 CB | 754 | #53 · 1,1% | 0,0073% | GroenLinks-PvdA (30%) | GroenLinks-PvdA +10,4 procentpunt |
| Stembureau Lukaskerk 1825 AT | 728 | #54 · 1,1% | 0,0071% | GroenLinks-PvdA (22%) | VVD −3,7 procentpunt |
| Stembureau De Open Hof 1816 LZ | 725 | #55 · 1,1% | 0,0071% | PVV (22%) | GroenLinks-PvdA −4,6 procentpunt |
| Stembureau Clubhuis Celeritas 1827 CX | 695 | #56 · 1,0% | 0,0068% | PVV (25%) | PVV +4,2 procentpunt |
| Stembureau Bij de Bron 1816 GJ | 693 | #57 · 1,0% | 0,0067% | PVV (20%) | GroenLinks-PvdA −2,6 procentpunt |
| Stembureau School Vinckhuysen 1486 MG | 672 | #58 · 1,0% | 0,0065% | PVV (22%) | BBB +6,0 procentpunt |
| Stembureau Dorpshuis Onder de Boom 1484 EC | 657 | #59 · 1,0% | 0,0064% | PVV (23%) | GroenLinks-PvdA −6,6 procentpunt |
| Stembureau Het Rekerheem 1825 TC | 650 | #60 · 1,0% | 0,0063% | PVV (23%) | GroenLinks-PvdA −4,0 procentpunt |
| Stembureau Bij Zuid 1846 LG | 634 | #61 · 1,0% | 0,0062% | BBB (30%) | BBB +26,5 procentpunt |
| Stembureau VUE Bioscoop 1823 CW | 573 | #62 · 0,9% | 0,0056% | PVV (23%) | VVD +3,0 procentpunt |
| Stembureau 't Wavertje 1843 JR | 509 | #63 · 0,8% | 0,0050% | VVD (21%) | BBB +9,6 procentpunt |
| Stembureau De Woeste Hoeve 1842 GT | 404 | #64 · 0,6% | 0,0039% | VVD (22%) | BBB +10,6 procentpunt |
| Stembureau 't Trefpunt 1536 AL | 377 | #65 · 0,6% | 0,0037% | PVV (20%) | BBB +9,7 procentpunt |
| Stembureau Wijkboerderij Alkmaar B 1813 AA | 368 | #66 · 0,6% | 0,0036% | GroenLinks-PvdA (24%) | PVV −4,5 procentpunt |
| Stembureau De Mieuwijdt 1484 EE | 323 | #67 · 0,5% | 0,0031% | VVD (26%) | VVD +10,4 procentpunt |
Gewicht: het aandeel van de geldige stemmen van dit stembureau in de gemeente en in heel Nederland. Wijkt het meest af: de partij (vanaf 3% in de gemeente) waarvan het aandeel hier het meest afwijkt van het gemeentelijke aandeel; stembureaus met minder dan 30 stemmen zijn overgeslagen.
De uitslag van Alkmaar per partij
Dit zijn de cijfers van de telling; de officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.