Stembureau Stembureau Zorgspectrum Westerhout in Alkmaar (2023)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2022 · 2018

Postcode 1814 DE · Wijk Zuid

Hier zijn 1.401 geldige stemmen uitgebracht. GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 24,2% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
GroenLinks-PvdA 339 24,2% 19,8% +4,4 pp 2,6%
VVD 290 20,7% 15,6% +5,1 pp 2,8%
D66 180 12,8% 7,7% +5,1 pp 3,5%
PVV 166 11,8% 20,8% −8,9 pp 1,2%
Nieuw Sociaal Contract 145 10,3% 11,3% −0,9 pp 1,9%
CDA 62 4,4% 2,4% +2,0 pp 3,9%
Partij voor de Dieren 42 3,0% 3,1% −0,1 pp 2,0%
Volt 40 2,9% 1,9% +1,0 pp 3,2%
SP 35 2,5% 4,1% −1,6 pp 1,3%
BBB 28 2,0% 3,8% −1,8 pp 1,1%
Forum voor Democratie 18 1,3% 3,0% −1,8 pp 0,9%
50PLUS 12 0,9% 0,7% +0,1 pp 2,4%
BVNL / Groep Van Haga 8 0,6% 0,7% −0,1 pp 1,8%
DENK 8 0,6% 2,1% −1,5 pp 0,6%
JA21 7 0,5% 0,8% −0,3 pp 1,3%
ChristenUnie 6 0,4% 0,9% −0,5 pp 1,0%
BIJ1 5 0,4% 0,4% −0,0 pp 2,0%
Splinter 3 0,2% 0,2% +0,0 pp 2,6%
Piratenpartij - De Groenen 2 0,1% 0,2% −0,0 pp 2,0%
Samen voor Nederland 2 0,1% 0,1% +0,1 pp 4,7%
SGP 2 0,1% 0,2% −0,0 pp 1,6%
LP 1 0,1% 0,1% −0,0 pp 1,8%
LEF - Voor de Nieuwe Generatie 0 0,0% 0,1% −0,1 pp 0,0%
Nederland met een PLAN 0 0,0% 0,1% −0,1 pp 0,0%
PartijvdSport 0 0,0% 0,1% −0,1 pp 0,0%

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Alkmaar, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: PVV haalde hier −8,9 pp minder dan gemiddeld in Alkmaar.
  • Qua gewicht is dit het 5e van de 67 stembureaus: 2,1% van alle geldige stemmen in Alkmaar en 0,0136% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 48 stemmen in Alkmaar komt van dit stembureau.

Andere stembureaus in Alkmaar

Alle stembureaus in Alkmaar

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.