Waterschapsverkiezingen 2023: uitslag in Waterschap Amstel, Gooi en Vecht

Bij de Waterschapsverkiezingen van 15 maart 2023 brachten kiezers in het Waterschap Amstel, Gooi en Vecht 519.272 stemmen uit op een lijst. Partij van de Arbeid (P.v.d.A.) werd de grootste met 20,2%, gevolgd door Water Natuurlijk (15,2%).

Stemmen per partij

PartijStemmenAandeel
Partij van de Arbeid (P.v.d.A.)105.15120,2%
Water Natuurlijk78.73015,2%
Partij voor de Dieren77.68815,0%
VVD73.08014,1%
BBB58.95111,4%
AWP voor water, klimaat en natuur36.6237,1%
De Groenen22.3324,3%
CDA21.2864,1%
ChristenUnie16.2773,1%
50PLUS15.0132,9%
Belang van Nederland (BVNL)12.8342,5%
De Republikeinse Politieke Partij1.3070,3%

De grootste partij per gemeente

GemeenteGrootste partijAandeelStemmen
AalsmeerBBB22,8%3.943
AmstelveenVVD18,3%34.004
AmsterdamPartij van de Arbeid (P.v.d.A.)25,4%294.795
BlaricumVVD30,3%5.899
De BiltBBB36,5%742
De Ronde VenenBBB29,2%22.949
DiemenPartij van de Arbeid (P.v.d.A.)23,1%11.359
Gooise MerenVVD22,5%28.691
HaarlemmermeerBBB29,2%24
HilversumWater Natuurlijk16,5%38.869
HuizenVVD16,6%19.140
LarenVVD37,4%5.908
NieuwkoopBBB44,4%1.612
Ouder-AmstelBBB19,4%6.802
Stichtse VechtBBB19,9%18.790
UithoornBBB21,7%12.952
UtrechtWater Natuurlijk21,5%135
WijdemerenBBB23,9%12.658

Bij een gemeente met een link staat ook de uitslag van de gemeenteraadsverkiezingen van 2026.

Dit zijn de stemmen per lijst uit de onderzoeksdata van de Kiesraad (opgeteld uit de gemeenten), geen officiële uitslag, en zonder zetelverdeling. Alleen de lijsten van de ingezetenen zijn meegeteld: de zetels voor bedrijven, grondeigenaren en natuurterreinen worden anders verdeeld. De officiële uitslag staat bij de Kiesraad.

Alles over het Waterschap Amstel, Gooi en Vecht