CDA in de gemeenteraden, 2018
CDA deed mee in 319 gemeenten die we volgen en werd in 65 de grootste. Samen haalde de partij 1236 zetels. Het sterkst was Tubbergen met 61,3% van de stemmen.
| Gemeente | Aandeel stemmen | Stemmen | Zetels | Plaats |
|---|---|---|---|---|
| Tubbergen | 61,3% | 6.574 | 12 | 1e |
| Boekel | 48,9% | 2.344 | 7 | 1e |
| Mill en Sint Hubert | 46,3% | 2.462 | 7 | 1e |
| Sint Anthonis | 45,5% | 2.666 | 7 | 1e |
| Gemert-Bakel | 42,3% | 5.539 | 11 | 1e |
| Bergeijk | 42,0% | 3.731 | 7 | 1e |
| Bergen NH | 41,1% | 2.304 | 6 | 1e |
| Nederweert | 37,6% | 3.104 | 6 | 1e |
| Horst aan de Maas | 36,9% | 7.087 | 10 | 1e |
| Eijsden-Margraten | 36,9% | 4.924 | 8 | 1e |
| Dinkelland | 36,7% | 4.981 | 8 | 1e |
| Beesel | 34,6% | 1.953 | 5 | 1e |
| Westervoort | 34,5% | 2.107 | 6 | 1e |
| Peel en Maas | 34,4% | 6.114 | 10 | 1e |
| Hof van Twente | 34,2% | 5.972 | 9 | 1e |
| Oost Gelre | 33,6% | 4.685 | 7 | 1e |
| Drechterland | 32,7% | 2.835 | 6 | 1e |
| Opmeer | 32,5% | 1.758 | 5 | 1e |
| Losser | 31,9% | 3.190 | 7 | 2e |
| Montferland | 31,3% | 4.886 | 8 | 1e |
| Zoeterwoude | 31,2% | 1.291 | 4 | 2e |
| Gennep | 31,2% | 2.369 | 5 | 1e |
| Aalsmeer | 31,2% | 4.153 | 8 | 1e |
| Hardenberg | 31,0% | 8.702 | 11 | 1e |
| Schagen | 30,5% | 6.276 | 10 | 1e |
| Maasdriel | 30,4% | 3.336 | 6 | 2e |
| Asten | 29,9% | 2.360 | 5 | 1e |
| Venray | 29,7% | 5.439 | 9 | 1e |
| Beek | 29,7% | 2.370 | 5 | 2e |
| Dantumadiel | 29,4% | 2.441 | 5 | 1e |
| Bunnik | 29,0% | 2.247 | 5 | 2e |
| Winterswijk | 28,6% | 3.900 | 7 | 1e |
| Stede Broec | 28,2% | 2.577 | 6 | 2e |
| Aalten | 28,1% | 3.536 | 0 | 1e |
| Nijkerk | 27,9% | 5.439 | 8 | 1e |
| Cranendonck | 27,6% | 2.441 | 6 | 1e |
| Overbetuwe | 27,6% | 5.562 | 9 | 1e |
| Gulpen-Wittem | 27,5% | 2.210 | 4 | 2e |
| Alphen-Chaam | 27,4% | 1.398 | 4 | 1e |
| Boxmeer | 27,0% | 3.878 | 6 | 1e |
| Koggenland | 26,5% | 2.751 | 5 | 2e |
| Vaals | 26,5% | 1.088 | 3 | 1e |
| Echt-Susteren | 26,4% | 4.174 | 6 | 2e |
| Haaksbergen | 26,4% | 2.956 | 5 | 1e |
| Someren | 26,3% | 2.362 | 4 | 2e |
| Hellendoorn | 26,3% | 4.703 | 7 | 2e |
| Lopik | 26,1% | 1.688 | 4 | 2e |
| Achtkarspelen | 26,0% | 3.176 | 6 | 1e |
| Berkelland | 25,5% | 5.531 | 8 | 1e |
| Bronckhorst | 25,1% | 4.506 | 7 | 1e |
| Ommen | 24,5% | 2.228 | 4 | 1e |
| Wierden | 24,4% | 3.120 | 5 | 2e |
| Oirschot | 24,2% | 2.165 | 4 | 1e |
| Dalfsen | 23,9% | 3.520 | 5 | 2e |
| Ermelo | 23,9% | 3.262 | 6 | 1e |
| De Fryske Marren | 23,8% | 5.531 | 8 | 1e |
| Maasgouw | 23,7% | 2.360 | 5 | 2e |
| Midden-Delfland | 23,7% | 2.350 | 4 | 1e |
| Hattem | 23,4% | 1.456 | 4 | 2e |
| Borsele | 23,4% | 2.505 | 5 | 2e |
| Bladel | 23,4% | 2.099 | 5 | 1e |
| Roerdalen | 23,2% | 2.110 | 5 | 2e |
| Tytsjerksteradiel | 23,1% | 3.439 | 6 | 1e |
| Westland | 23,1% | 11.356 | 10 | 1e |
| Bernheze | 23,1% | 2.970 | 6 | 1e |
| Oldenzaal | 23,0% | 3.317 | 5 | 2e |
| Borne | 23,0% | 2.431 | 5 | 1e |
| Leusden | 22,9% | 3.489 | 5 | 1e |
| Heerde | 22,6% | 2.025 | 4 | 2e |
| Waterland | 22,4% | 2.088 | 4 | 1e |
| Lisse | 22,2% | 2.305 | 5 | 1e |
| Nieuwkoop | 22,1% | 2.890 | 5 | 2e |
| Bodegraven-Reeuwijk | 22,0% | 3.520 | 5 | 2e |
| Maassluis | 22,0% | 3.007 | 5 | 1e |
| Woensdrecht | 21,9% | 1.954 | 4 | 2e |
| Oude IJsselstreek | 21,7% | 3.927 | 5 | 2e |
| Heeze-Leende | 21,7% | 1.647 | 4 | 2e |
| Simpelveld | 21,5% | 1.112 | 3 | 2e |
| Hoogeveen | 21,3% | 4.861 | 7 | 2e |
| Valkenburg aan de Geul | 21,2% | 1.801 | 4 | 2e |
| Eemnes | 21,1% | 1.013 | 3 | 2e |
| Halderberge | 20,9% | 2.480 | 4 | 3e |
| Leudal | 20,8% | 3.136 | 5 | 3e |
| Woerden | 20,8% | 5.248 | 7 | 1e |
| Raalte | 20,6% | 3.784 | 6 | 2e |
| Medemblik | 20,5% | 3.886 | 6 | 2e |
| Dronten | 20,5% | 3.567 | 6 | 2e |
| Geldrop-Mierlo | 20,5% | 3.285 | 5 | 1e |
| Doetinchem | 20,4% | 4.722 | 7 | 1e |
| De Ronde Venen | 20,4% | 4.241 | 6 | 1e |
| Goes | 20,3% | 3.579 | 5 | 1e |
| Urk | 20,3% | 2.102 | 4 | 2e |
| Teylingen | 20,2% | 3.334 | 5 | 2e |
| Putten | 20,2% | 2.485 | 4 | 3e |
| Sittard-Geleen | 19,8% | 8.310 | 8 | 2e |
| Kaag en Braassem | 19,8% | 2.383 | 4 | 3e |
| Staphorst | 19,8% | 1.900 | 4 | 3e |
| Stadskanaal | 19,6% | 2.405 | 5 | 2e |
| Etten-Leur | 19,5% | 3.241 | 6 | 2e |
| Loon op Zand | 19,4% | 1.865 | 4 | 2e |
| Weststellingwerf | 19,3% | 2.180 | 4 | 3e |
| Zundert | 19,3% | 1.757 | 4 | 1e |
| Valkenswaard | 19,3% | 2.544 | 5 | 2e |
| Sint-Michielsgestel | 19,2% | 2.447 | 4 | 2e |
| Zuidplas | 19,1% | 3.583 | 5 | 3e |
| Oegstgeest | 19,1% | 2.251 | 4 | 3e |
| Katwijk | 19,0% | 5.825 | 7 | 1e |
| Reusel-De Mierden | 19,0% | 997 | 3 | 2e |
| Hillegom | 19,0% | 1.804 | 4 | 2e |
| Voorschoten | 18,9% | 2.356 | 4 | 3e |
| Gilze en Rijen | 18,9% | 2.104 | 4 | 3e |
| Eersel | 18,8% | 1.558 | 3 | 2e |
| Weesp | 18,4% | 1.727 | 3 | 2e |
| Wijdemeren | 18,3% | 2.120 | 4 | 2e |
| Terneuzen | 18,3% | 4.253 | 6 | 2e |
| Twenterand | 17,9% | 2.869 | 4 | 2e |
| Houten | 17,8% | 4.157 | 5 | 1e |
| Epe | 17,8% | 2.801 | 4 | 2e |
| Weert | 17,7% | 3.825 | 6 | 2e |
| Noordoostpolder | 17,6% | 3.589 | 6 | 1e |
| Venlo | 17,6% | 7.017 | 7 | 2e |
| Sluis | 17,6% | 1.822 | 4 | 1e |
| Hilvarenbeek | 17,5% | 1.357 | 3 | 4e |
| Meerssen | 17,1% | 1.595 | 0 | 3e |
| Meppel | 17,0% | 2.669 | 4 | 3e |
| Deurne | 16,9% | 2.452 | 4 | 3e |
| Grave | 16,7% | 950 | 3 | 2e |
| Brielle | 16,7% | 1.194 | 3 | 3e |
| Hollands Kroon | 16,6% | 3.158 | 5 | 3e |
| Alblasserdam | 16,6% | 1.481 | 3 | 3e |
| Beuningen | 16,5% | 1.810 | 3 | 2e |
| Rijssen-Holten | 16,5% | 3.524 | 4 | 3e |
| Baarle-Nassau | 16,5% | 512 | 2 | 3e |
| Son en Breugel | 16,4% | 1.273 | 3 | 3e |
| Ouder-Amstel | 16,4% | 1.060 | 2 | 3e |
| Veere | 16,3% | 2.038 | 3 | 4e |
| Heumen | 16,1% | 1.337 | 3 | 3e |
| Best | 16,1% | 1.933 | 3 | 2e |
| Goirle | 16,1% | 1.639 | 3 | 2e |
| Lansingerland | 16,0% | 4.345 | 5 | 3e |
| Heemskerk | 16,0% | 2.542 | 0 | 3e |
| Cuijk | 15,9% | 1.787 | 3 | 3e |
| Midden-Drenthe | 15,6% | 2.445 | 4 | 3e |
| Leidschendam-Voorburg | 15,5% | 5.150 | 5 | 3e |
| Brummen | 15,4% | 1.410 | 3 | 5e |
| Woudenberg | 15,4% | 1.089 | 2 | 3e |
| Roermond | 15,3% | 3.891 | 5 | 3e |
| Montfoort | 15,3% | 1.065 | 2 | 3e |
| Harlingen | 15,3% | 1.068 | 3 | 2e |
| Sliedrecht | 15,3% | 1.759 | 3 | 3e |
| Utrechtse Heuvelrug | 15,2% | 3.747 | 4 | 4e |
| Hulst | 15,2% | 1.963 | 4 | 2e |
| Steenwijkerland | 15,2% | 3.105 | 4 | 3e |
| Zwartewaterland | 15,2% | 1.792 | 3 | 3e |
| Dongen | 15,2% | 1.575 | 3 | 3e |
| Geertruidenberg | 15,1% | 1.331 | 3 | 4e |
| Berg en Dal | 15,1% | 2.487 | 4 | 1e |
| Waddinxveen | 15,0% | 1.987 | 3 | 3e |
| Coevorden | 14,9% | 2.347 | 4 | 3e |
| Bunschoten | 14,9% | 1.540 | 3 | 3e |
| Opsterland | 14,9% | 2.006 | 3 | 2e |
| De Wolden | 14,8% | 1.810 | 3 | 3e |
| Breda | 14,6% | 10.631 | 6 | 2e |
| Pijnacker-Nootdorp | 14,5% | 3.285 | 5 | 3e |
| Barneveld | 14,5% | 4.288 | 5 | 4e |
| Rheden | 14,3% | 2.754 | 4 | 2e |
| Almelo | 14,3% | 4.072 | 6 | 1e |
| Helmond | 14,2% | 4.201 | 5 | 2e |
| Moerdijk | 14,2% | 2.105 | 4 | 3e |
| Wijchen | 14,1% | 2.606 | 4 | 2e |
| Lochem | 14,1% | 2.452 | 3 | 4e |
| Kampen | 13,8% | 3.782 | 4 | 3e |
| Ooststellingwerf | 13,8% | 1.531 | 3 | 3e |
| Heerenveen | 13,8% | 3.025 | 5 | 3e |
| Ede | 13,7% | 7.421 | 6 | 3e |
| Heiloo | 13,7% | 1.621 | 2 | 4e |
| Voerendaal | 13,5% | 862 | 2 | 3e |
| Kapelle | 13,5% | 928 | 2 | 4e |
| Scherpenzeel | 13,5% | 732 | 2 | 4e |
| Goeree-Overflakkee | 13,5% | 3.565 | 4 | 3e |
| Zaltbommel | 13,5% | 1.770 | 3 | 4e |
| Waalre | 13,4% | 1.065 | 2 | 4e |
| Wassenaar | 13,4% | 1.586 | 3 | 4e |
| Oldebroek | 13,4% | 1.459 | 3 | 4e |
| Alphen aan den Rijn | 13,4% | 6.449 | 6 | 3e |
| Bloemendaal | 13,4% | 1.592 | 3 | 4e |
| Castricum | 13,4% | 2.491 | 4 | 3e |
| Duiven | 13,3% | 1.392 | 3 | 3e |
| Den Helder | 13,3% | 2.898 | 5 | 2e |
| Oostzaan | 13,2% | 589 | 2 | 3e |
| Maastricht | 13,1% | 6.333 | 5 | 1e |
| Amersfoort | 13,0% | 9.176 | 6 | 4e |
| Boxtel | 13,0% | 1.729 | 3 | 4e |
| Zandvoort | 12,9% | 1.022 | 2 | 4e |
| Baarn | 12,9% | 1.540 | 2 | 4e |
| Noord-Beveland | 12,9% | 493 | 2 | 4e |
| Smallingerland | 12,9% | 3.451 | 4 | 3e |
| Terschelling | 12,9% | 348 | 1 | 4e |
| Leiderdorp | 12,8% | 1.622 | 3 | 6e |
| Neder-Betuwe | 12,8% | 1.498 | 2 | 4e |
| Apeldoorn | 12,8% | 8.983 | 5 | 3e |
| Hendrik-Ido-Ambacht | 12,8% | 1.722 | 3 | 3e |
| Schouwen-Duiveland | 12,8% | 2.292 | 3 | 2e |
| Voorst | 12,7% | 1.494 | 2 | 3e |
| Elburg | 12,6% | 1.482 | 2 | 5e |
| Steenbergen | 12,6% | 1.218 | 2 | 4e |
| Westerveld | 12,5% | 1.235 | 2 | 5e |
| Ameland | 12,5% | 291 | 1 | 3e |
| IJsselstein | 12,4% | 1.713 | 3 | 3e |
| Huizen | 12,3% | 2.395 | 3 | 3e |
| Enkhuizen | 12,2% | 930 | 2 | 3e |
| Barendrecht | 12,2% | 2.484 | 4 | 2e |
| Tynaarlo | 11,9% | 1.978 | 3 | 5e |
| Roosendaal | 11,9% | 3.330 | 4 | 4e |
| Middelburg | 11,8% | 2.650 | 4 | 2e |
| Doesburg | 11,8% | 609 | 2 | 6e |
| Stein | 11,8% | 1.394 | 2 | 3e |
| Zwijndrecht | 11,6% | 1.942 | 3 | 3e |
| Harderwijk | 11,5% | 2.507 | 4 | 4e |
| Eindhoven | 11,5% | 9.514 | 6 | 5e |
| Zwolle | 11,3% | 6.755 | 4 | 5e |
| Renswoude | 11,3% | 319 | 1 | 5e |
| Bergen NH | 11,3% | 1.794 | 2 | 5e |
| Emmen | 11,3% | 5.041 | 5 | 3e |
| Krimpenerwaard | 11,3% | 3.100 | 3 | 4e |
| Laarbeek | 11,3% | 1.098 | 2 | 4e |
| Albrandswaard | 11,1% | 1.168 | 2 | 5e |
| Rucphen | 11,0% | 1.054 | 2 | 4e |
| Zeewolde | 11,0% | 1.071 | 2 | 5e |
| Bergen op Zoom | 10,9% | 2.858 | 4 | 4e |
| Borger-Odoorn | 10,8% | 1.230 | 2 | 4e |
| Renkum | 10,8% | 1.695 | 2 | 6e |
| Lingewaard | 10,8% | 2.162 | 3 | 4e |
| Hardinxveld-Giessendam | 10,8% | 959 | 2 | 5e |
| Papendrecht | 10,8% | 1.434 | 3 | 2e |
| Nunspeet | 10,7% | 1.629 | 2 | 4e |
| De Bilt | 10,7% | 2.353 | 3 | 5e |
| Enschede | 10,6% | 6.681 | 4 | 4e |
| Oss | 10,6% | 3.935 | 4 | 4e |
| Wormerland | 10,6% | 776 | 2 | 5e |
| Oosterhout | 10,5% | 2.250 | 3 | 5e |
| Landgraaf | 10,5% | 1.684 | 3 | 4e |
| Hoorn | 10,4% | 3.039 | 4 | 3e |
| Pekela | 10,3% | 506 | 2 | 5e |
| Uitgeest | 10,3% | 701 | 1 | 5e |
| Heerlen | 10,3% | 3.253 | 4 | 3e |
| Purmerend | 10,3% | 3.188 | 4 | 3e |
| Dordrecht | 10,1% | 4.830 | 4 | 3e |
| Haarlem | 10,1% | 6.848 | 4 | 5e |
| Oisterwijk | 10,0% | 1.139 | 2 | 5e |
| Stichtse Vecht | 10,0% | 2.885 | 3 | 4e |
| Uithoorn | 9,9% | 1.141 | 2 | 5e |
| Waalwijk | 9,9% | 1.770 | 3 | 4e |
| Gouda | 9,8% | 3.165 | 4 | 5e |
| Tholen | 9,6% | 1.251 | 2 | 6e |
| Hilversum | 9,6% | 3.697 | 4 | 5e |
| Wijk bij Duurstede | 9,6% | 1.092 | 2 | 6e |
| Beverwijk | 9,5% | 1.414 | 3 | 5e |
| Heemstede | 9,5% | 1.310 | 2 | 5e |
| Veldhoven | 9,5% | 1.732 | 2 | 5e |
| Zoetermeer | 9,4% | 4.632 | 4 | 5e |
| Velsen | 9,4% | 2.623 | 3 | 5e |
| Beemster | 9,2% | 446 | 1 | 5e |
| Alkmaar | 9,2% | 4.380 | 4 | 6e |
| Ridderkerk | 9,1% | 1.836 | 3 | 5e |
| Reimerswaal | 9,1% | 1.053 | 2 | 6e |
| Landsmeer | 9,1% | 529 | 1 | 6e |
| Tiel | 9,0% | 1.359 | 2 | 5e |
| Westvoorne | 9,0% | 619 | 2 | 5e |
| Leiden | 9,0% | 5.093 | 3 | 5e |
| Texel | 8,9% | 663 | 2 | 5e |
| Rijswijk | 8,9% | 1.883 | 3 | 6e |
| 's-Hertogenbosch | 8,9% | 5.629 | 4 | 4e |
| Veenendaal | 8,8% | 2.722 | 3 | 5e |
| Gorinchem | 8,8% | 1.296 | 2 | 6e |
| Rhenen | 8,6% | 813 | 1 | 7e |
| Nuenen, Gerwen en Nederwetten | 8,5% | 949 | 2 | 6e |
| Vlaardingen | 8,5% | 2.411 | 3 | 5e |
| Nieuwegein | 8,4% | 1.997 | 3 | 7e |
| Tilburg | 8,4% | 6.512 | 4 | 6e |
| Delft | 8,3% | 3.737 | 3 | 6e |
| Oldambt | 8,3% | 1.280 | 2 | 7e |
| Culemborg | 8,3% | 1.026 | 0 | 5e |
| Zeist | 8,2% | 2.334 | 3 | 6e |
| Heusden | 8,1% | 1.490 | 2 | 6e |
| Assen | 8,0% | 2.328 | 3 | 9e |
| Buren | 7,9% | 928 | 1 | 6e |
| Drimmelen | 7,9% | 964 | 1 | 5e |
| Kerkrade | 7,6% | 1.380 | 2 | 6e |
| West Maas en Waal | 7,6% | 753 | 1 | 7e |
| Soest | 7,6% | 1.658 | 2 | 6e |
| Noordenveld | 7,6% | 1.160 | 2 | 6e |
| Blaricum | 7,5% | 383 | 1 | 6e |
| Veendam | 7,5% | 845 | 1 | 5e |
| Brunssum | 7,5% | 919 | 0 | 8e |
| Krimpen aan den IJssel | 7,4% | 1.114 | 1 | 5e |
| Schiedam | 7,3% | 2.045 | 2 | 6e |
| Mook en Middelaar | 7,2% | 297 | 1 | 5e |
| Vught | 7,1% | 868 | 1 | 6e |
| Zutphen | 7,1% | 1.489 | 2 | 7e |
| Capelle aan den IJssel | 6,6% | 1.726 | 2 | 7e |
| Amstelveen | 6,5% | 2.439 | 2 | 7e |
| Den Haag | 6,5% | 12.618 | 3 | 5e |
| Diemen | 6,3% | 696 | 1 | 8e |
| Wageningen | 6,2% | 1.183 | 1 | 8e |
| Arnhem | 6,2% | 3.767 | 2 | 8e |
| Lelystad | 6,1% | 1.847 | 2 | 9e |
| Aa en Hunze | 6,1% | 799 | 1 | 6e |
| Nissewaard | 6,1% | 1.966 | 2 | 6e |
| Deventer | 6,1% | 2.677 | 2 | 7e |
| Laren | 6,0% | 355 | 1 | 4e |
| Druten | 5,6% | 487 | 1 | 8e |
| Utrecht | 5,3% | 8.428 | 2 | 5e |
| Nijmegen | 5,0% | 4.094 | 2 | 7e |
| Zaanstad | 4,9% | 3.033 | 2 | 11e |
| Rotterdam | 4,7% | 10.756 | 2 | 9e |
| Vlissingen | 4,4% | 774 | 1 | 11e |
| Almere | 4,2% | 2.924 | 2 | 10e |
| Amsterdam | 3,5% | 11.991 | 1 | 9e |
Lokale lijsten met dezelfde naam in verschillende gemeenten kunnen een andere partij zijn. We voegen lijsten samen op de (afgekorte) naam.